Źródło: Unsplash, autor: CardMapr

4 proste i przyjazne portfele kryptowalut

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 2 Średnia: 1]

Właśnie zdecydowałeś się zainwestować w kryptowaluty? Aby spać spokojnie musisz podjąć niezbędne kroki bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć swoją inwestycję. Jednym z najważniejszych środków jest konfiguracja portfela kryptowalut.

Portfele kryptograficzne to cyfrowe oprogramowanie, które przechowuj kody potrzebne do bezpiecznego dostępu do zasobów kryptograficznych i ich wymiany. W zależności od upodobań możesz wybrać portfel zimny lub gorący. Zimny portfel to specjalnie zbudowane urządzenie sprzętowe, którego możesz używać do przechowywania kryptowalut. Z kolei gorący portfel jest połączony bezpośrednio z infrastrukturą chmury i zapewnia mnóstwo funkcji niedostępnych w sprzętowych (zimnych) portfelach.

Nie każdy gorący portfel oferuje te same funkcje i może być kłopotliwym poszukiwaniem i znalezieniem odpowiedniego dla Ciebie. Oto lista 4 bardzo dobrych gorących portfeli dla początkujących inwestorów kryptowalut, którą możesz przejrzeć i porównać funkcje przed podjęciem ważnej decyzji o zakupie odpowiedniego gorącego portfela.

MetaMask – prosty portfel dla Ethereum i tokenów ERC20

MetaMask to cyfrowy portfel, który umożliwia zarządzanie, wysyłanie i odbieranie Ethereum i tokenów ERC-20. Możesz również ręcznie dodać sieć Binance Smart Chain w Metamask, aby przechowywać i wymieniać tokeny BEP-20. Aaron Davis i Dan Finlay zaprojektowali go w 2016 roku, aby pomóc inwestorom kryptograficznym.

Portfel MetaMask łączy zwykłą przeglądarkę, taką jak Google Chrome, Brave lub Firefox, z łańcuchem bloków Ethereum, działając jako rozszerzenie przeglądarki.

MetaMask

MetaMask ma tę zaletę, że umożliwia użytkownikom pełną interakcję z Ethereum bez konieczności pobierania całego łańcucha bloków. W rzeczywistości możesz obsługiwać Ethereum DApp bez konieczności hostowania kompletnego węzła Ethereum.

Portfel MetaMask używa języka JavaScript do wstawienia obiektu web3 do bieżącej strony internetowej. Należy pamiętać, że nie ma to wpływu na witrynę a jednie do tego aby dodać funkcję, która pozwala użytkownikom łączyć się z platformą Ethereum.

Podczas przesyłania tokenów w MetaMask często konieczna jest zmiana ceny gazu (opłaty, którą płacisz górnikom). W przypadku MetaMask proponowana cena gazu była wysoka (nawet biorąc pod uwagę, że niektóre tokeny potrzebują więcej gazu do wysłania). Najlepiej przejść na Etherscan.io, aby zobaczyć, ile inni płacą za przesłanie tokena, który chcesz wysłać, a następnie dostosowanie do tego ceny gazu i limitu gazu, to mądra praktyka.

Korzystając z MetaMask, musisz autoryzować każdą transakcję. Jeśli chcesz zaangażować się w inteligentną umowę, przejdź do strony MetaMask i kliknij „Zweryfikuj”, aby potwierdzić działanie.

MetaMask służy jako dostępny punkt wejścia do rozwijającej się branży dApp (zdecentralizowane aplikacje) od samego początku. Liczba użytkowników rośnie wraz z pojawianiem się nowych produktów i usług dApp, przy czym rozszerzenie Chrome osiągnie milion użytkowników w 2021 roku.

Pierwsza aplikacja MetaMask na smartfony, MetaMask Mobile na Androida i iPhone’a, została wydana we wrześniu 2020 r. Użytkownicy mogą tworzyć nowe profile lub logować się przy użyciu istniejących kont MetaMask za pomocą aplikacji na smartfony, która ma te same funkcje, co wersja przeglądarkowa.

Link: metamask.io

Electrum – prosty i bezpieczny portfel dla Bitcoin

Zaledwie dwa lata po premierze pierwszej na świecie kryptowaluty, Bitcoin, zimny portfel, Electrum, został uruchomiony w 2011 roku. Electrum przoduje w swoim podstawowym celu, jakim jest zabezpieczanie kryptowaluty, pomimo podstawowego interfejsu użytkownika i oddania tylko bitcoinowi.

Electrum portfel

Kluczowe cechy portfel Electrum to:

  • Szyfrowanie kluczy prywatnych
  • Przechowywanie kluczy prywatnych w trybie offline
  • Wsparcie dla wtyczek innych firm
  • Szybki interfejs
  • Eksportowanie kluczy prywatnych
  • Zdecentralizowana usługa bez przestojów
  • Weryfikacja transakcji za pomocą SPV
  • Sekretne hasło do odzyskania środków

Electrum efektywnie wykorzystuje przestrzeń dyskową i przepustowość, weryfikując transakcje metodą prostej weryfikacji płatności (SPV). Nie pobiera całego łańcucha bloków, ponieważ wykorzystuje SPV. Zamiast tego wysyła zapytania do serwerów w sieci Bitcoin, aby śledzić transakcje. Pozwala także Electrum na weryfikację transakcji szybciej niż konkurencja.

Electrum, podobnie jak inne przyzwoite portfele, działa na wszystkich głównych systemach operacyjnych na komputery stacjonarne, w tym Windows, macOS i Linux. Jest również dostępny dla użytkowników Androida do pobrania ze Sklepu Play, jednak nie jest dostępny dla urządzeń z systemem iOS.

Instaluje się jak każde inne oprogramowanie, jednak jego konfiguracja jest bardziej skomplikowana niż w przypadku innych portfeli. Musisz najpierw wybrać rodzaj portfela, który chcesz założyć. Podczas gdy niektóre ustawienia będą miały sens dla doświadczonych użytkowników, nowicjusze w kryptowalutach mogą być zakłopotani.

Procedura rozpoczyna się od utworzenia seedu portfela, który zawiera opcje, które mogą być mylące dla nowych użytkowników. Electrum domyślnie tworzy portfel Segwit, który oferuje kilka korzyści przykładowo dużo niższe opłaty.

Pod względem liczby oferowanych funkcji portfel Electrum przewyższa większość swoich konkurentów. Ma jednak pewne wady. Oddaje dużą kontrolę w ręce inwestora, sugerując, że jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników wiedzących co robią. Electrum to wszechstronny portfel Bitcoin, który jest łatwy do skonfigurowania.

Electrum nadaje się dla zarówno początkujących jak i zaawansowanych inwestorów ze świata kryptowalut.  Jednak nowi użytkownicy mogą potrzebować trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić.

Link: electrum.org

Binance Chain Wallet – portfel od Binance

Dzięki portfelowi Binance możesz wysyłać lub odbierać środki na Binance Chain, Binance Smart Chain i Ethereum, a także przelewy między łańcuchami w obu łańcuchach bloków Binance, korzystając z wtyczki przeglądarki Binance Chain.

Rozszerzenie może być również używane do uwierzytelniania i podpisywania transakcji z innymi produktami Binance Chain bez narażania prywatnych kluczy, które są bezpiecznie przechowywane w obszarze przechowywania rozszerzenia i zaszyfrowane Twoim hasłem. Aby umożliwić to połączenie, rozszerzenie musi mieć kod do zarządzania komunikacją między aplikacjami internetowymi otwieranymi na kartach a samym rozszerzeniem.

Portfel binance smart chain

Korzystając z aplikacji portfela Binance lub wersji portfela w przeglądarce internetowej, będziesz mieć dostęp do wszystkich możliwości platformy, w tym dostępu do giełdy kryptowalut 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Przechowując swoje monety w tym portfelu, będziesz mógł je wymieniać i wymieniać w dowolnym momencie, w czasie rzeczywistym. To świetna sprawa zarówno dla inwestorów długoterminowych, jak i daytraderów.

Binance to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut. Już sam ten fakt powinien wskazywać, że funkcjonalność portfela platformy musi być doskonała. Ale rozmowa jest tania; niech funkcje bezpieczeństwa Binance mówią same za siebie!

Po utworzeniu konta będziesz mógł włączyć środki bezpieczeństwa pierwszej linii, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Wiele giełd bitcoin i gorących portfeli zapewnia teraz tę funkcjonalność; niemniej jednak nie powinno to umniejszać jego znaczenia! 2FA jest często najskuteczniejszym podejściem do ochrony cennych przedmiotów przed ogromną większością prób hakerskich.

W portfelu masz możliwość wielu podpisów, unikalne numery PIN i mechanizm odzyskiwania oparty na frazach nasion.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym traderem kryptowalut, czy zupełnie początkującym, będziesz chciał wybrać portfel, który obsługuje zróżnicowaną gamę kryptowalut. Portfel Binance Chain to dobra opcja dla Ciebie.

Obsługa klienta jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów każdej platformy związanej z kryptowalutami. Dotyczy to w szczególności giełd i portfeli, ponieważ platformy te znajdują się na czele rewolucji różnych aktywów kryptograficznych, a konsumenci muszą mieć pewność, że będą mogli uzyskać pomoc, gdy pojawią się trudności. W tym obszarze Binance Chain Wallet wyróżnia się dzięki ciągłym wysiłkom Binance w zakresie obsługi klienta.

Ogólnie rzecz biorąc, Binance Chain Wallet (Direct Wallet) to świetny początek dla początkujących, którzy nie chcą poruszać się w tę iz powrotem z portfelem innej firmy i giełdą kryptograficzną.

Link: binance.com/en/wallet-direct

Exodus – uniweralny portfel dla kryptowalut

JP Richardson i Daniel Castagnoli zaprojektowali portfel Exodus. Richardson stworzył już kod dla wielu projektów kryptowalutowych, a Castagnoli był projektantem dla dużych korporacji, takich jak Apple, BMW i Nike.

Exodus to portfel z wieloma kryptowalutami z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Może być używany do przechowywania różnych aktywów kryptograficznych, a także wszelkich obecnie nieobsługiwanych i niestandardowych tokenów ERC-20.

Exodus to darmowy portfel kryptograficzny na komputer i telefon, a także w pełni kompatybilny z portfelami sprzętowymi, takimi jak Trezor One i Trezor Model T. Został dobrze przyjęty przez wielu w świecie kryptowalut ze względu na wbudowaną giełdę i fakt, że jest jednym z niewielu portfeli programowych obsługujących portfele sprzętowe.

Portfel Exodus wyróżnia się na tle innych portfeli kryptowalutowych, skupiając się na początkujących użytkownikach. Posiada przyjazny dla użytkownika projekt, a jego twórcy poświęcili dużo czasu i wysiłku na dopracowanie go, aby był bardziej intuicyjny.

Portfel Exodus

Obsługa różnych altcoinów, a także Bitcoin, to jedna z najpopularniejszych funkcji Exodus. Możesz także użyć portfela do wymiany tokenów bez konieczności rejestracji.

Wygląd Exodus jest atrakcyjny i dość intuicyjny. Jest to spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że oprogramowanie ma zapewniać zarówno usługi wymiany kryptowalut, jak i usługi zarządzania portfelem, umożliwiając przechowywanie, zarządzanie i handel kryptowalutami z jednego interfejsu.

Procedura wysyłania bitcoinów z portfela Exodus jest banalnie prosta. Po prostu naciśnij przycisk wysyłania i wpisz adres portfela publicznego, na który chcesz wysłać kryptowalutę. Możesz także najechać kursorem na opcję kodu QR, aby zeskanować kod QR odbiornika za pomocą opcji aparatu w smartfonie.

Przyjazny dla użytkownika interfejs i atrakcyjny wizualnie design sprawiają, że handel bitcoinami i tokenami jednym kliknięciem w Exodus jest dziecinnie prosty. Exodus nie ma dostępu do zasobów blockchain swoich użytkowników, a wszystkie klucze i dane transakcji są przechowywane lokalnie na urządzeniu użytkownika, zapewniając prywatność i bezpieczeństwo.

Kolejną istotną zaletą Exodus jest to, że zapewnia on staking kryptowalut bezpośrednio na portfelu użytkownika, nie stanowiąc dla niego żadnego ryzyka. Oznacza to, że możesz zainwestować w kryptowalutę taką jak Cardano (ADA) i uzyskiwać profity ze stakowania. Exodus otrzymuje niewielką część zysków, ale jest to wspaniała metoda na zarabianie pieniędzy na krypto bez ryzyka.

Exodus to fantastyczny wybór, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają inwestować w kryptowaluty. Portfel jest doskonałym wyborem do zarządzania i handlu niewielkimi ilościami kryptowalut bez zagłębiania się w sedno procesu, dzięki atrakcyjnemu projektowi i prostemu układowi.

Link: exodus.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *