Akcje Tesla na Binance

Tokeny akcyjne. Kup akcje Tesla na Binance.

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Binance, popularna giełda kryptowalut, wprowadziła na rynek tokeny giełdowe o zerowej prowizji. Binance Stock Tokens (BST) umożliwią klientom handel częściami akcji.

Pierwszym BTS oferowanym na Binance jest Tesla (NASDAQ: TSLA).

Idź do Binance

Czym są tokeny akcyjne na Binance?

Tokeny akcyjne, nazywane też tokenami giełdowymi, śledzą wyniki tradycyjnych instrumentów finansowych, w szczególności spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Wszystkie tokeny akcyjne oferowane na giełdzie kryptowalut Binance są denominowane, rozliczane i zabezpieczone w Binance USD (BUSD), czyli stablecoinie denominowanym w dolarach amerykańskich.

Zgodnie z raportem firmy Decrypt, tokeny akcyjne Binance są zabezpieczone portfelem bazowych papierów wartościowych. Dzięki temu posiadacze tokenów Binance mogą kwalifikować się do zwrotów z akcji bazowych, takich jak np. potencjalne dywidendy.

Przekładając to na prostszy język – Binance na swoim firmowym rachunku maklerskim kupuje akcje firm na tradycyjnej giełdzie papierów wartościowych (NYSE/NASDAQ). Składa je jako depozyt zabezpieczający czyli prawnie uniemożliwia sobie ich sprzedaż. Następnie tokenizuje je poprzez konwersję 1 akcja na NASDAQ = 1 akcja na Binance i udostępnie na Binance w parze z BUSD.

Kup akcje Tesla na Binance

Akcje Tesli są pierwszymi tokenami akcyjnymi giełdy kryptowalut Binance. Jednak CEO Binance oświadczył, że planują wprowadzać kolejne tokeny. Zwłaszcza, że cieszą się one dużym zainteresowaniem. Changpeng Zhao nie kazał długo czekać i 14 kwietnia drugim tokenem akcyjnym na Binance zostały akcje wchodzącej na Nasdaq giełdy Coinbase.

Wprowadzenie TSLA jako pierwszego Binance Stock Token jest dosyć symboliczne. Firma, której współzałożycielem i liderem jest Elon Musk to również pierwszy producent pojazdów, który przyjmuje płatność za samochody Tesla w postaci bitcoina.

Akcje Tesli na Binance handlowane są w parze ze stablecoinem BUSD. Para TSLA/BUSD dostępna jest z poziomu menu: Handluj -> Tokeny akcji -> TSLA/BUSD.

Handel akcjami TSLA na Binance

CEO Tesli jest znany ze swojego entuzjazmu wobec kryptowalut. Na początku 2021 roku ogłosił, że firma zainwestowała w bitcoina 1,5 miliarda dolarów. Oprócz licznych żartów i memów na temat Dogecoin Musk stwierdził również, że mocno wspiera BTC i uważa, że kryptowaluta jest na progu uzyskania szerokiej akceptacji przez konwencjonalnych finansistów.

I ma rację, gdyż największe instytucje finansowe jak Morgan Stanley czy bank Goldman Sachs kupują ostatnio duże ilości bitcoina. Jednocześnie oferują inwestycje w kryptowalutę swoim klientom. A to oznacza, że BTC z pewnością będzie stawał się coraz bardziej powszechnym środkiem płatniczym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *