Aktualności ze świata kryptowalut: Odblokowanie stakingu ETH i działania SEC

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Ethereum doznaje rewolucyjnej zmiany – poznaj szczegóły Shanghai Upgrade

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na nową aktualizację w systemie Ethereum, która ma się pojawić w pierwszej połowie 2023 roku. Będzie ona nazywać się Shanghai Upgrade i umożliwi uczestnikom procesu stakingowego wypłatę zgromadzonych nagród i ich ETH. Obecnie ETH jest zablokowane, ale dzięki tej aktualizacji użytkownicy będą mogli je odzyskać.

SEC daje lekcję giełdom kryptowalutowym: konsekwencje dla stakingu

Drugim ważnym wydarzeniem jest decyzja SEC (Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd), która zamknęła usługę stakingową w Kraken i ukarała ją grzywną w wysokości 30 milionów dolarów za naruszenie ustawy o papierach wartościowych z 1933 roku. SEC twierdzi, że Kraken reklamował wysokie roczne zyski inwestycyjne, ale nie dostarczył odpowiednich informacji ani ochrony inwestorom, co spowodowało szkody dla inwestorów.

StarkWare wkracza na nowy poziom dzięki wydarzeniu StarkWare Sessions

W końcu warto wspomnieć o jednym z najważniejszych wydarzeń roku w branży kryptowalut, jakim były StarkWare Sessions. Wydarzenie przyciągnęło wiele znakomitych osób z branży, a CEO Argent X, Itamar, zaprezentował plan rozwoju dla portfela Starknet. Zostały również zapowiedziane 4 nowe produkty, w tym web wallet, 2FA, Multisig i Starknet na urządzenia mobilne.

Podsumowując, w świecie kryptowalut dzieje się sporo, a nowe aktualizacje, decyzje regulacyjne i wydarzenia branżowe dostarczają nam wielu ciekawych informacji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *