Argentyna umożliwi otrzymywanie wynagrodzenia w bitcoin!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

W Argentynie wprowadzono ustawę umożliwiającą wypłacanie pensji w BTC oraz innych kryptowalutach. Według rządu dzięki temu pracownicy mogą wzmocnić swoją autonomię i zachować siłę nabywczą otrzymywanego wynagrodzenia.

Członek Izby Deputowanych Argentyny w prowincji Mendoza, José Luis Ramón, napisał na Twitterze, że wprowadził ustawę umożliwiającą pracownikom zarabianie w bitcoinach:

Przedstawiłem projekt ustawy, aby niezależni pracownicy… mieli możliwość otrzymywania pełnej lub częściowej pensji w kryptowalutach.

Polubili BTC zanim to było modne

Polityk powiedział również, że dzięki temu osoby otrzymujące wynagrodzenie w BTC i innych walutach cyfrowych będą mieli znacznie większy wpływ na zachowanie wartości swoich zasobów. Wykazał się przy tym znajomością świata blockchain i dodał, że kryptowaluty są używane od dawna, ze względu na korzyści, jakie oferują.

Poseł Ramón podkreślił także, że ten pomysł zrodził się dzięki udziałowi w forum Wiedzy Ekonomicznej już kilka lat temu, na którym to postawiano na otwartość w kwestii rozwiązywania wielu problemów gospodarki.

Po tym, jak bitcoin stał się oficjalnym środkiem płatniczym w Salwadorze, inny argentyński deputowany, Francisco Sánchez, tymczasowo dodał na swoim zdjęciu profilowym na Twitterze słynne już laserowe oczy i napisał: Nie mogę w to uwierzyć, ale tak to jest.

Argentyńczycy kupują bitcoin

Adopcja kryptowalut w Argentynie jest coraz większa. W tym kraju coraz mniej osób zastanawia się, dlaczego warto kupić bitcoin. Argentyńczycy wykazują się bardzo dużą wiedzą o kryptowalutach i widzą w nich remedium na niektóre problemy ekonomiczne swoje jak i całego kraju. W maju według różnych raportów wykazano, że Argentyńczycy są niezwykle zainteresowani zakupem bitcoina, Ether i wieloma stablecoinami. Dyrektor Ripio (jednej z giełd kryptowalutowych działającej w Ameryce Południowej), Juan José Méndez, skomentował wówczas, że Pandemia znacząco zwiększyła zainteresowanie platformami oferującymi kryptowaluty. Na początku 2020 roku mieliśmy 400 tysięcy użytkowników w Argentynie, dziś to już ponad milion osób i jest to liczba, która rośnie z miesiąca na miesiąc.

Badanie przeprowadzone w Argentynie w zeszłym roku wykazało, że 73,4% uczestników uznało kryptowaluty za najskuteczniejszy sposób oszczędzania i ochrony swoich funduszy!

One comment

  1. Argentyna jest bankrutem. To wiemy, ale możliwość kupna bitcoina to pewnie jakieś koło ratunkowe dla biznesów bądź szemranych interesów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *