Binance chce dyrektora Abu Dhabi Global Market

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Giełda kryptowalut Binance wciąż poddawana jest coraz większej kontroli na całym świecie. CEO platformy szuka najlepszych rozwiązań do uregulowania jej działalności, dlatego zwrócił się z propozycją do jednego z najlepszych fachowców na rynku.

Changpeng Zhao podjął rozmowy z byłym szefem Abu Dhabi Global Market, Richarda Tenga, aby ten przejął kontrolę nad giełdą Binance na rynku azjatyckim – poinformowała agencja Bloomberg.

Specjalista od bitcoina

Na razie nie wiadomo, czy Teng zgodzi się pełnić zaproponowaną funkcję. Do marca 2021 roku Singapurczyk był dyrektorem generalnym Abu Dhabi Global Market. Jego kadencja trwała ponad 6 lat i była bardzo udana. ADGM to międzynarodowe centrum finansowe i strefa wolnocłowa zlokalizowana na wyspie Al Maryah w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 Richard Teng

Jednocześnie Richard Teng nadal piastuje stanowisko w Blockchain Association Singapore i Global FinTech Institute. To po prostu ceniony ekspert i profesjonalista, bardzo dobrze znający rynek kryptowalut oraz sprawnie poruszający się w branży największych instytucji finansowych na świecie. Spędził również ponad siedem lat jako dyrektor ds. regulacji Singapurskiej Giełdy.

Binance bierze odpowiedzialność

Przedstawiciele giełdy Binance, na której w prosty sposób kupisz bitcoin i inne kryptowaluty, są coraz bardziej aktywni w poszukiwaniu najlepszych ludzi i rozwiązań dla firmy. Wszystko ze względu na wzmożone kontrole ze strony regulatorów na całym świecie w ostatnich miesiącach. W lipcu CEO giełdy Changpeng Zhao ogłosił także, że Binance poszukuje nowego dyrektora, który pomoże sprostać tym wyzwaniom.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *