Binance Coin BNB

Binance Coin (BNB)

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Zakładam, że o samej giełdzie kryptowalut Binance słyszałeś już wiele. Wiesz, że w prosty i bezpieczny sposób można na niej kupić bitcoin i inne kryptowaluty. Ale czym jest znajdujący się w jej ofercie Binance Coin i do czego służy?

Krótko mówiąc: Binance Coin to specjalny token wyemitowany w 2017 roku przez giełdę Binance, rzecz jasna. Jego podstawową funkcją jest obniżanie opłat handlowych, a skrót to BNB.

Co to jest Binance Coin?

Domyślam się jednak, że interesuje Cię dużo więcej i chcesz poznać przykłady użycia Binance Coin. Proszę uprzejmie. Tak się składa, że korzystam z BNB niemal od początku wprowadzenia na giełdę. Najpierw widniał on jako token ERC20. Już wtedy BNB szybko stał się natywnym tokenem blokchainu Binance Chain. A biorąc pod uwagę kapitalizację rynkową, trzeba przyznać, że to bardzo wartościowa kryptowaluta.

Kup Binance Coin na Binance

BNB są spalane co kwartał. Dzięki temu regularnie zmniejszana jest podaż tokenu, co z kolei zwiększa jego wartość. To, jaka ilość Binance Coin ulega zniszczeniu, wynika z obliczeń ogólnego kwartalnego wolumenu handlu Binance. Spalanie będzie kontynuowane aż do zniszczenia 100 000 000 Binance Coin, gdyż taka liczba stanowi 50% całkowitej podaży BNB.

Do czego służy BNB?

BNB przede wszystkim służy do opłat na giełdzie kryptowalut Binance. Dzięki Binance Coin można naprawdę sporo zaoszczędzić na prowizjach. Ale BNB pełni również funkcję standardowej kryptowaluty i wyraźnie widać, że coraz więcej ludzi używa jej po prostu do płacenia tam, gdzie to jest możliwe. A przy tym BNB możesz używać także przy ekskluzywnej sprzedaży tokenów i do wielu innych celów.

Skoro podstawową funkcją BNB jest przede wszystkim oszczędność na opłatach handlowych, to na czym to polega? Wszelkie wymiany na giełdzie Binance wiążą się z określoną prowizją. Stosując jednak przy transakcji Binance Coin od razu ją obniżysz. O ile? 25% na opłatach Handlu Spot, 25% na opłatach Handlu Margin i 10% na opłatach Handlu Futures.

Wykres BNB
Wykres kursu Binance Coin od 1 stycznie 2020 roku.

Do tego możesz uzyskać wiele innych korzyści. Na przykład zaoszczędzić jeszcze więcej na prowizjach, jeśli zakwalifikujesz się do programu VIP, pożyczać na Binance Launchpool czy zarabiać elastyczny procentowych zysk poprzez Binance Savings.

Możesz też wpłacić swoje BNB na różne projekty Binance Smart Chain. Co więcej, masz możliwość uzyskania 40% prowizji dzięki Programowi Poleceń czy otrzymywania nagród za pomocą BNB Vault. Generalnie korzyści wynikających z używania BNB jest multum i ta lista wciąż się powiększa.

Jak kupić Binance Coin?

Jest kilka sposobów na kupowanie BNB. Pierwszym jest standardowy przelew z banku. Zaopatrujesz się w stablecoiny dostępne na giełdzie Binance, uwzlędniając przy tym rozwiązania dostarczone przez ich wydawców. A później po prostu kupujesz za nie BNB Coin.

Drugim sposobem jest handel przy użyciu Binance Coin. Większość dostępnych na giełdzie kryptowalut możesz od razu wymienić na BNB. A pamiętaj, że na Binance znajdziesz ich ponad 150.

Trzecią możliwością zakupu Binance Coin jest płatność kartą kredytową lub debetową. Po prostu dokonujesz przelewu, wpisując numer swojej karty VISA lub Mastercard i za chwilę cieszysz się swoimi BNB.

=> Przeczytaj jak wpłacić do Binance.

I pamiętaj, że możesz to robić jeszcze wygodniej korzystając z świetnej i dopracowanej aplikacji mobilnej Binance. Dostępna i w App Store i w Google Play, bez Huawei (wpisałem, bo się ładnie zrymowało 🙂 )

Co robić z zakupionym Binance Coin?

Kupiłeś BNB, fajnie. I co teraz? Pierwszą istotną kwestią jest przechowywanie kryptowaluty. Zwłaszcza, że jej wartość może przecież wzrosnąć. Binance Coin możesz trzymać na koncie w Binance, ale dużo lepszym sposobem, które rekomenduję i sam stosuję, jest przesłanie BNB na portfel kryptowalutowy. Może to być Twój standardowy portfel bitcoin, np. Trust Wallet.

O handlu Binance Coin już nieco wspomniałem. Zresztą tu nie ma żadnej większej filozofii. Bierzesz swoje BNB i wymieniasz je na jedną z ponad 150 kryptowalut z oferty Binance, np. bitcoin (lub jego część, pamiętaj, że tak też można). Handel za pomocą BNB jest wyjątkowo bezpieczny i wygodny. Wiem, co mówię, sporo rozwiązań już przetestowałem.

Czy Binance Coin można normalnie przesyłać? Oczywiście, że tak. Jako normalną walutę cyfrową BNB przesyłasz na dowolny adres.

Binance Coin to równieś środek płatniczy. Liczba punktów handlowych i serwisów, które akceptują BNB stale się powiększa. Wszystkie znajdziesz zawsze na stronie Binance. Binance Coin możesz zapłacić m.in. w sklepie HTC, zarezerwować lot i hotel w TravelbyBit, Travala czy Trip.io, a także wykorzystrać w aukcjach Decentraland, otrzymać BNB w grach na VIBE czy kupić prawa autorskie do utworów muzycznych w MachiX.

I to nadal nie wszystko. Binance Coin użyjesz także kupując wirtualne prezenty w DENT, opłacisz subskrypcje w BitTorrent, zatrudnisz freelancera w Canya. utworzysz smart kontrakt w MyWish, kupisz serwer dedykowany w PureVPN czy w CenterServ. Naprawdę jest w czym wybierać.

Ponadto, BNB Coin mogą posłużyć do czynienia dobra. Giełda prowadzi swoją fundację charytatywną Binance Charity. BCF to wiele projektów, przede wszystkim w rejonach o wysokim wskaźniku ubóstwa. W prosty sposób możesz ją wesprzeć, przesyłając swoje BNB lub inną kryptowalutę.

Jakie są zalety Binance Coin?

A oto moje ostateczne argumenty świadczace o tym, że warto zakupić i posługiwać się Binance Coin. Przede wszystkim BNB cechuje jakże pożądana dzisiaj szybkość i niezawodność. Binance Coin, dzięki swojemu silnikowi osbługuje nawet 1,4 miliona zleceń na sekundę. Taka wydajność zapewnia komfortowy zakupić dowolnej kryptowaluty o każdej porze doby. Bez nerwów i długiego oczekiwania.

Bezpieczeństwo kryptowalut SAFU

To niby oczywiste, dla moim zdaniem warte podkreślenia. Skoro Binance Coin to token od Binance, to giełda bierze za niego pełną odpowiedzialność. Na pewno potrafisz sobie wyobrazić wszystkie korzyści, które się z tym wiążą. Za inne kryptowaluty odpowiadają wydawcy, Binance po prostu je oferuje na swojej platformie. Do tego przy BNB zapewnia jeden z najwyższych poziomów bezpieczeństwa. Architektura systemowa to wiele poziomów, a wykorzystanie klastrów zapewnia odpowiednią ochronę Twojego majątku. Do tego specjalny fundusz SAFU (Secure Assets Fund for Users) dodatkowo zabezpiecza środki na Twoim koncie.

Jeszcze tylko przypomnę, że Binance to najbardziej wydajna giełda kryptowalut na świecie. Ma zdecydowanie największe wolumeny handlowe na wielu różnych parach. Dlatego połączenie Binance + BNB to po prostu najlepsze rozwiązanie dla każdego kupującego bitcoin i inne kryptowaluty.

Podsumowując. Jeśli korzystasz z giełdy Binance to korzystanie z BNB jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Przy kupnie czy wymianie kryptowalut jego użycie to czasem kilka kliknięć więcej, ale korzyści jest mnóstwo. Mniejsze prowizje, bezpieczniejsze transakcje i szybkość, to tylko te podstawowe.

Na koniec polecam obejrzeć analizę Binance Coina zrobioną przez Phila Koniecznego. Mimo iż od nagrania minęło sporo czasu to informacje w nim zawarte są cały czas aktualne. Można też po czasie powiedzieć, że przewidywania Phila się sprawdziły. W czasie nagrywana tego wideo BNB był po 5,07 USD.

Binance Coin BNB – FAQ

Poniżej jeszcze kilka kwestii dotyczących BNB, które na pewno przyszły Ci do głowy podczas czytania 🙂

Czy da się kopać BNB?

Nie. Binance Coin nie jest kryptowalutą typu proof-to-work. Nie da się zatem jej wydobywać, jak np. bitcoina. Blockchain Binance korzysta bowiem z konsensusu BFT. Pozwala on zarabiać dzięki używaniu programu chroniącego sieć poprzez weryfikację poprawności bloków.

Ile kosztuje Binance Coin?

To oczywiście zależy. Wartość BNB ulega zmianie. Pod koniec lipca 2021 roku kurs Binance Coin BNB wynosił 1101,83 zł (Kurs: 241.43 EURO). 24 godzinny wolumen kryptowaluty to 16 416 497 243,00 zł, a podaż w obiegu to 153432897 BNB.

Czy Binance Coin można kupić na innych giełdach?

Tak. Oczywiście Binance jest główną giełdą, na której kupno BNB jest najbardziej korzystne. Ale tę kryptowalutę można nabyć także m.in. na Bkex, Kucoin, Gate.io czy HitBTC oraz Binance DEX.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *