Binance i słynne Państwowe Muzeum Ermitażu wprowadzają kolekcję Premium NFT na marketplace giełdy.

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Ermitaż (ang. Hermitage) to jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie, mieszczące się w Sankt Petersburgu. W jego kolekcji znajdują się obrazy najsłynniejszych malarzy, w tym Leonarda da Vinci czy Vincenta van Gogha. Teraz można je licytować w specjalnej Kolekcji Aukcyjnej Premium NFT na Binance NFT Martekplace.

Dzieła najwybitniejszych malarzy zostały właśnie odtworzone w postaci cyfrowej. Na aukcji dostępnej na platformie Binance NFT Marketplace zostało wystawionych łącznie 5 dzieł NFT. Cena bid zakupu każdego niewymienialnego tokena równa jest 10 000 BUSD.

Kolekcja NFT Ermitaż na Binance

Tak wyselekcjonowane dzieła stworzyły kolekcję o nazwie Twój token jest przechowywany w Ermitrażu. Zawiera ona limitowane edycje NFT z cyfrowymi kopiami arcydzieł znanych na całym świecie. Na co dzień można je podziwiać na głównej wystawie Muzeum Ermitażu.

W kolekcji cyfrowych reprodukcji na marketplace należącym do giełdy kryptowalut Binance (na której kupisz bitcoina), znalazły się m.in.:

  • Fragment ogrodu z Montgeron Claudea Moneta
  • Krzak Bzu Vincenta Van Gogha
  • Madonna z dzieciątkiem Leonarda da Vinci
  • Judyta Giorgione
  • Kompozycja VI Wassilyego Kandinskyego

Nazwa kolekcji nie jest przypadkowa. Każdy z obrazów w cyfrowej postaci ma dwie kopie NFT. Jedna będzie stale przechowywana w Państwowym Muzeum Ermitażu, a druga zostanie wystawiona na aukcji na Binance NFT Marketplace. Co więcej, wszystkie kopie będą własnoręcznie podpisane przez Dyrektora Generalnego Muzeum, Mikhaila Piotrovskyego.

Ekskluzywna nagroda po zakupie NFT na Binance

Na pięć osób, które wygrają aukcje, czeka także dodatkowa nagroda. Będzie nią specjalny film NFT z Mikhailem Piotrovskym. To właśnie na nim zostanie zarejestrowany moment, w którym Dyrektor Muzeum podpisuje dany egzemplarz NFT i wskazuje dokładny czas, w którym tego dokonuje.

Co to jest NFT Marketplace?

NFT Marketplace to specjalna platforma, na której użytkownicy mogą tworzyć, kupować i sprzedawać tokeny NFT. A czym są tokeny NFT? To unikalne, niewymienialne tokeny w świecie kryptowalut.

Jedną z najpopularniejszych tego typu platform jest właśnie Binance NFT Marketplace. Oprócz tak ekskluzywnych dzieł, jak kolekcja Muzeum Ermitażu, znajdziesz na niej mnóstwo innych ciekawych prac artystów z całego świata. Swoje dzieło wystawił tam niedawno m.in. Krzysztof Gonciarz w ramach kampanii 100 Creators. Poza tym swoje tokeny NFT na Binance emituje Legia Warszawa.

NFT to już nie zabawa

A może bardziej już nie tylko zabawa. Początkowo świat traktował NFT z dystansem i nikt nie brał na poważnie zestawienia pojęcia dzieła z kryptowalutami. Jednak niewymienialne tokeny z dnia na dzień stają się coraz popularniejsze, znajdując uznanie wśród wielu kolekcjonerów. A swoje NFT tworzą zarówno początkujący artyści jak i osoby niezwiązane na co dzień ze światem sztuki. Wystarczy wspomnieć, że swoją kolekcję NFT ma już Leo Messi czy browar Budweiser.

A jeśli na emisję kolekcji NFT decyduje się taka instytucja, jak Państwowe Muzeum Ermitażu, to znaczy, że tokeny NFT stają się już oficjalnie pełnoprawną częścią świata sztuki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *