Binance ogranicza dzienny limit wypłat do 0,06 BTC dla kont niezweryfikowanych

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

0,06 bitcoina dziennie – tyle mogą od teraz wypłacić użytkownicy giełdy kryptowalut, którzy nie mają w pełni zweryfikowanego konta. Wcześniej było to 2 BTC. Z czego wynikają te zmiany?

Binance — najpopularniejsza i przez większość uznawana za najlepszą giełdę walut cyfrowych i NFT — zmieniła właśnie limity wypłat bitcoina na dobę.

Idź do Binance

Binance – limit dla niezweryfikowanych

Na Binance kupisz bitcoin w prosty i bezpieczny sposób. Jednak teraz użytkownicy, którzy przeszli jedynie podstawową weryfikację konta, mogą wypłacić maksymalnie 0,06 bitcoina na dobę. Przy obecnych kursach BTC oznacza to ok. 220 dolarów. To wciąż sporo, jednak wcześniej limit wynosił 2 BTC, a więc ok. 75 000 USD.

Nowe zasady obowiązują wszystkich nowych klientów i tych, którzy dopiero mają zamiar zarejestrować się na Binance. Użytkownicy, którzy już posiadają konto, również będą ograniczeni limitem. Jednak w ich przypadku będzie on wprowadzany stopniowo: od 4 sierpnia do 23 sierpnia 2021 roku.

Jaka jest różnica między podstawową a pełną weryfikacją na Binance? W przypadku pierwszej użytkownik podaje jedynie imię, nazwisko, adres oraz adres e-mail. W drugim należy przedstawić dokument tożsamości.

Osoby, które dysponują kontem w pełni zweryfikowanym, mają szereg korzyści. Limit wypłaty w ich przypadku również obowiązują, ale w wysokości 100 bitcoinów (ok. 3,7 miliona USD) na 24 godziny! W tym przypadku giełda nie wprowadziła nowych zasad.

Skąd zmiany limitów na Binance?

Limity wypłat dla niezweryfikowanych użytkowników obowiązują na każdej platformie do wymiany czy handlu kryptowalutami. Muszą uwzględniać one ogólnie obowiązujące przepisy o zapobieganiu oszustwom i praniu brudnych pieniędzy. Przypominam tak dla formalności.

Nowe limity wypłat w Binance to część większych zmian i regulacji czekających użytkowników giełdy. Pisałem niedawno np. o tym, że Binance wycofuje niektóre usługi z Niemiec czy Włoch. Przyczyną jest presja regulacyjna różnych krajów, przede wszystkim europejskich. W ostatnim czasie organy finansowe szukają sposobu na dostęp do pieniędzy obywateli i nie ma się co dziwić, że skupili się na największej giełdzie kryptowalut na świecie. Binance zamierza jednak chronić swoich użytkowników i jednocześnie uregulować swoją międzynarodową działalność. Limity są tego konsekwencją. Ale moim zdaniem nie są to duże wyrzeczenia, jeśli dzięki nim wciąż będziemy mieli dostęp do świetnej oferty giełdy Binance.

Jak zweryfikować konto w Binance?

Krok 1: Zaloguj się do Binance
Zaloguj się do swojego konta Binance, przejdź do Centrum Użytkownika, a następnie kliknij Identyfikacja.

Krok 2: Podaj ważny dokument tożsamości
Wprowadź swoje dane osobowe dokładnie w taki sposób, jak widnieją na dokumencie tożsamości.

Krok 3: Dokonaj weryfikacji twarzy
Prześlij selfie lub zdjęcie i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dokończyć weryfikację twarzy.

Zobacz jak weryfikacja Binance wygląda w praktyce:

Weryfikacja konta w Binance

Proces weryfikacji w Binance zajmie do 36 godzin lub dłużej w przypadku dużego obciążenia działu weryfikującego.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *