Binance Pay i GoCrypto, czyli proste płatności Bitcoin

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

GoCrypto, rozwiązanie umożliwiające przyjmowanie, przechowywanie, wypłacanie i kupowanie kryptowalut, ogłosiło integrację z systemem Binance Pay. Dzięki tej współpracy użytkownicy mogą korzystać z kryptowalut jako środka płatniczego przy okazji codziennych zakupów.

GoCrypto opracowane jest przez Elly – w pełni legalną firmę, która obecnie dostępna jest w 64 krajach. Platforma umożliwia sprzedawcom internetowym i stacjonarnym przyjmowanie natychmiastowych płatności za pomocą różnych portfeli kryptograficznych. W Polsce placówek akceptujących GoCrypto jest na razie niewiele, ale ich liczba zapewne będzie rosła.

Kup Bitcoin i zapłać za zakupy

Integracja Binance Pay z siecią płatności GoCrypto sprawia, że użytkownicy giełdy Binance, na której kupisz Bitcoin, mogą płacić ponad 40 kryptowalutami obsługiwanymi przez Binance Pay w tysiącach lokalizacji na całym świecie. Elly, twórca GoCrypto, zaprezentował również most multichain dla swojego natywnego tokena GoC, który umożliwia migracje między protokołem SLP na blockchainie Bitcoin Cash (BCH) i Binance Smart Chain (BSC).

Po nawiązaniu współpracy CEO Elly, Dejan Roljic, powiedział:

Zainteresowanie wykorzystaniem kryptowalut rośnie z dnia na dzień, a nasze rozwiązanie umożliwia traktowanie ich jako bardzo praktycznego środka płatniczego. Połączenie między naszym systemem a użytkownikami Binance przyniesie dalszą użyteczność i adaptację kryptowalut. Integracja Binance Pay z siecią GoCrypto oznacza natychmiastowy dostęp do lokalizacji GoCrypto dla dziesiątek milionów użytkowników Binance. To mocny znak ery cyfrowej. Nowsze, lepsze i szybsze opcje płatności optymalizują koszty handlowców i poprawiają ich przepływy pieniężne.

Changpeng CZ Zhao, czyli dyrektor generalny Binance dodał jeszcze:

Ostatecznym celem kryptowalut jest zapewnienie nie tylko alternatywnej klasy aktywów dla inwestorów, ale także alternatywy dla walut fiducjarnych do codziennych zakupów. Współpracując z GoCrypto, Binance Pay robi krok naprzód, pomagając wypełnić lukę między konwencjonalnymi systemami finansowymi a ekosystemem kryptograficznym, w znaczny sposób ułatwiając przyjęcie kryptowalut do standardowych płatności.

Płatności krypto coraz powszechniejsze

Co ciekawe, GoCrypto powstało w Słowenii i dlatego ten kraj szybko stał się światowym liderem pod względem liczby sklepów stacjonarnych i online akceptujących płatności za pomocą portfeli krypto. Małe państwo, a pokazało, że może to być świetne rozwiązanie dające mnóstwo korzyści praktycznie wszystkim sprzedawcom. I oczywiście użytkownikom kryptowalut.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *