Bezpieczeństwo weryfikacji konta na BitBay

BitBay – czy weryfikacja jest bezpieczna?

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Rejestracja i weryfikacja konta na BitBay jest konieczna, by kupić bitcoina i korzystać ze wszystkich funkcji giełdy kryptowalut. Wiele osób obawia się jednak podawania swoich danych i zastanawia się, czy weryfikacja na BitBay jest w ogóle bezpieczna. Rozwiewam wątpliwości.

BitBay jest jedną z największych giełd kryptowalut w środkowej części Europy. Warto wiedzieć, jak przeprowadzić weryfikację swojego konta, aby była ona bezpieczna.

Idź do Bitbay

Rynek kryptowalut staje się coraz bardziej konkurencyjny i z pewnością przez najbliższe lata będzie powiększał się o nowe giełdy i kantory BTC. Dla osób kupujących bitcoina oznacza to same korzyści. Firmy będą musiały przyciągnąć klienta oferując mu lepsze warunki, niższe opłaty czy wszelkie udogodnienia. Z drugiej strony wyższa konkurencyjność oznacza zwiększony szum informacyjny. Użytkownicy będą natrafiać na tysiące wiadomości, z których trudno będzie wyodrębnić te prawdziwe i istotne.

To samo dotyczy giełdy BitBay. W sieci natrafisz na mnóstwo informacji o tej giełdzie. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, który dopiero chce zacząć z bitcoinem, nie będziesz potrafił odróżnić faktycznych i rzetelnych od fałszywych, będących np. dziełem konkurencji.

Dlatego jako zarejestrowany i wieloletni użytkownik tej giełdy pokażę Ci, na czym polega weryfikacja na BitBay i czy jest ona bezpieczna.

Obawiasz się weryfikacji na giełdzie BitBay? Możesz kupić bitcoin bez weryfikacji w kantorze. Okazjonalny zakup w widgecie jednorazowo do 1000 zł jest możliwy bez rejestracji i weryfikacji danych.

BitBay weryfikacja – czy jest obowiązkowa?

To podstawowe pytanie, które z pewnością zadałeś sobie na początku. Rzeczywiście, czy w ogóle muszę weryfikować swoje konto na BitBay? Czy można pominąć ten proces przy uwzględnieniu różnych warunków lub np. przy zakupie mniejszej ilości BTC? Odpowiedź jest prosta. Jeśli chcesz kupić bitcoina lub inną kryptowalutę na BitBay, to weryfikacja konta jest obowiązkowa.

Bezpieczna weryfikacja na BitBay
Komunikat informujący o potrzebie weryfikacji konta BitBay.

Polega ona na potwierdzeniu swoich danych za pomocą skanu dowodu osobistego lup paszportu. Proces weryfikacji konta podzielony jest na dwa etapy: poziom I i poziom II. Założenie konta i przeprowadzenie weryfikacji na BitBay nie zajmie Ci wiele czasu, ale warto zrobić to dokładnie, by jak najszybciej skorzystać ze wszystkich opcji oferowanych przez giełdę.

Pod tym względem BitBay nie jest wyjątkiem na rynku. Weryfikacja konta wymagana jest we wszystkich popularnych i legalnych giełdach kryptowalut czy w innych miejscach, w których zakupisz bitcoina. Podobnie wygląda to m.in. przy zakładaniu konta w internetowym kantorze Bitcan.

Konieczność weryfikacji wymagana jest przez KNF, która zobowiązuje instytucje finansowe do stosowania procedur KYC (Know Your Customer) oraz AML (Anti-Money Laundering).Pierwsza ma na celu zidentyfikować i uzyskać pewne dane klienta, druga zapobiega praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

BitBay weryfikacja – jakie dane przekazuję?

Po rejestracji konta w BitBay następuje dwuetapowy proces weryfikacji. W tym celu zostaniesz poproszony o przesłanie skanu dokumentu tożsamości oraz wykonanie selfie czy zdjęcia za pomocą kamerki w laptopie. Aby zweryfikować swoją tożsamość na BitBay będziesz potrzebować:

 1. Dokument tożsamości – paszport lub dowód osobisty.
 2. W miarę aktualny dokument potwierdzający adres zamieszkania. Dokumentem takim może być:
  • rachunek za prąd, wodę, telefon, gaz,
  • umowa najmu mieszkania, umowa kredytowa lub ubezpieczeniowa,
  • pismo urzędowe,
  • potwierdzenie przelewu z konta
  • wyciąg z konta bankowego.

Weryfikacja w Bitbay jest całkowicie automatyczna. Giełda posługuje się specjalnym programem, używanym również przez największe instytucje finansowe i banki. Jeśli wszystkie dokumenty, zdjęcia i dane są przesłane poprawnie, weryfikacja na BitBay potrwa zaledwie moment i już za chwilę możesz przejść do zakupu bitcoina. Gdy jednak weryfikacja zostanie odrzucona, nie ma się czym przejmować. Wówczas pracownik giełdy sprawdzi dane osobiście i potwierdzi weryfikację.

Administratorem danych osobowych na BitBay jest BB Trade Estonia OÜ, która ma siedzibę w Tallinie. Spółka wpisana jest do Rejestru Przedsiębiorców Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Estonii pod numerem 14814864. BitBay zbiera, przetwarza i wykorzystuje dane osobowe użytkowników zgodnie z zasadami RODO. Dodatkowo informacje osobiste klientów kupujących bitcoina zabezpiecza estońska ustawa o ochronie danych osobowych.

Giełda BitBay działa na dedykowanych szyfrowanych serwerach z tzw. pełną redundancją. Oznacza to, że wszelkie bazy danych, kopie zapasowe, portfele oraz hasła do kont są odpowiednio zabezpieczone. Połączenia, z których korzysta BitBay są szyfrowane za pomocą SSL. Nie musisz więc obawiać się o swoje dane podczas weryfikacji na Bitbay, zakładania konta, logowania czy przeprowadzania transakcji zakupu BTC. Jeśli chcesz się upewnić, że połączenie jest bezpieczne, sprawdź, czy przy adresie giełdy znajduje się symbol kłódki.

Ponadto wszystkie przelewy (przychodzące i wychodzące) na BitBay są autoryzowane osobiście przez pracowników giełdy.

BitBay weryfikacja – dlaczego została odrzucona?

Za każdym razem, kiedy weryfikacja na BitBay zostanie odrzucona, użytkownik otrzymuje wyjaśnienie takiej decyzji. Może to być spowodowane np. dopiskiem czy komentarzem umieszczonym na skanie dowodu osobistego lub niezgodnością wprowadzonych danych. W sieci można znaleźć porady sugerujące takie rozwiązania, które rzekomo mają zabezpieczyć Twoje dane. Nie rób tego. Jakiekolwiek dodatkowe elementy znajdujące się na skanach dokumentu tożsamości sprawią, że nie zostaną one przyjęte na etapie weryfikacji, a i w żaden sposób nie chronią dodatkowo Twoich danych.

Odrzucona weryfikacja na BitBay
Email informujący o odrzuceniu weryfikacji tożsamości w BitBay.

Po negatywnej weryfikacji na BitBay zawsze możesz poprawić błędy i spróbować jeszcze raz. W razie wątpliwości skonsultuj się z obsługą klienta giełdy BitBay, a pracownik na pewno wyjaśni Ci, co zrobić, by weryfikacja uzyskała status pozytywny.

Wszystkie informacje dotyczące bezpiecznej weryfikacji Twojego konta na BitBay znajdziesz w panelu użytkownika.

Czy weryfikacja na BitBay jest bezpieczna?

Jak widzisz, nie tylko weryfikacja na BitBay, ale również wszystkie inne procesy na giełdzie są całkowicie bezpieczne. Twoje dane są chronione na każdym etapie korzystania z BitBay: od rejestracji po zakup bitcoina. O wiarygodności BitBay świadczy również doświadczenie giełdy i jej staż na rynku kryptowalut. Mimo, że historia walut cyfrowych jest krótka, to w międzyczasie powstało wiele firm i równie sporo upadło. Zdarzały się również ataki hakerskie oraz wyciek danych z giełd kryptowalut czy kantorów.

Giełda BitBay powstała w 2014 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie. Sam korzystam z jej usług niemal od początku istnienia i naprawdę przez cały ten czas nie miałem się do czego przyczepić. W tym okresie giełda zmieniała swoją siedzibę, w tym kraje, jednak nigdy nie wiązało się to z ograniczeniem bezpieczeństwa użytkowników i ich danych.

Odpowiednio chronione są również depozyty użytkowników giełdy BitBay. Wszystkie środki w kryptowalutach przetrzymywane są w tzw. zimnych portfelach (cold wallets). Dzięki temu nie są bezpośrednio połączone z siecią i serwerami giełdy, więc np. do zakupionych bitcoinów nie uzyskają dostępu osoby trzecie. Dodatkowym zabezpieczeniem portfeli kryptowalut na giełdzie BitBay jest odpowiednie szyfrowanie.

Pamiętaj, że na giełdzie kryptowalut BitBay możesz kupić nawet część bitcoina. To oznacza, że inwestycja w BTC jest dostępna dla wszystkich, nie tylko dla osób wyjątkowo majętnych czy bogatych. Powszechność jest zresztą jednym z założeń kryptowalut. Jednak jeśli podchodzisz do tematu zakupu bitcoina poważnie, przed każdą transakcją sprawdź, ile aktualnie kosztuje 1 bitcoin i od tego uzależnij swoje plany inwestycyjne.

Jeżeli mimo wszystko boisz się weryfikacji to możesz kupić bitcoiny bez rejestracji czy weryfikacji – dowiedz się jak.

Bezpieczeństwo weryfikacji na BitBay

Bezpieczeństwo to nasz priorytet! – głosi hasło na stronie giełdy BitBay. Rzeczywiście, giełda dba o ochronę danych i zasobów, w tym zakupionych bitcoinów, na wiele różnych sposobów. W mediach BitBay często informuje o wprowadzeniu nowych zabezpieczeń czy zastosowaniu kolejnych standardów ochrony.

Pamiętaj, że Ty też możesz wpływać na bezpieczeństwo zakupu BTC oraz innych transakcji na BitBay. Ustal mocne hasło, a także logowanie dwustopniowe. Dzięki niemu, nawet jeśli ktoś pozna Twój login i hasło, nie będzie mógł zalogować się na Twoje konto!

Nie nabieraj się również na wszelkie złote porady dotyczące zakupu bitcoina od fałszywych inwestorów. Nikt nie obieca Ci pewnych zysków, a jedyną osobą odpowiedzialną za Twój stan finansów musisz być Ty sam. Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj również na maila z szantażem bitcoin czy inne wymuszenia dotyczące przesyłania kryptowalut.

Nie mam wątpliwości, że BitBay dba o bezpieczeństwo danych swoich klientów. Twórcy giełdy dobrze wiedzą, że ewentualna wpadka lub wyciek danych mógłby spowodować spadek zaufania do firmy i tym samym ogromne zmniejszenie przychodów. Jeśli korzystasz z internetu rozsądnie i z głową, nie musisz się niczego obawiać. Potwierdzam, że weryfikacja na giełdzie BitBay jest bezpieczna, a poziom ochrony w podczas wszystkich transakcji i procesów stoi na najwyższym poziomie.

One comment

 1. Oczywiście, że weryfikacja nie jest bezpieczna. Przekazujesz obcym, nie zweryfikowanym przez ciebie ludziom pełen skan swojego dowodu, bez żadnych znaków wodnych, bez zakrytych nadmiarowych pól.
  Jedyną “gwarancją” ze strony tych obcych ludzi jest “dobre słowo” i “zapewnienia”.
  Cóż może pójść nie tak?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *