Sacramento Kings

Bitcoin w NBA. Wypłaty Sacramento Kings w bitcoinie.

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Sacramento Kings, klub występujący w amerykańskiej lidze koszykówki NBA zaoferował wszystkim swoim pracownikom opcję otrzymywania wynagrodzenia w bitcoinach. Poinformował o tym prezes zespołu Vivek Ranadivé.

Decyzję o przyznawaniu wypłaty w bitcoinach prezes ogłosił podczas audycji w popularnej aplikacji Clubhouse.

W ciągu najbliższych kliku dni wszystkim w organizacji Kings, w tym także graczom, zamierzam zaoferować możliwość otrzymywania dowolnej części swojej pensji w bitcoinach

– powiedział Ranadivé. Wypowiedź opublikował na swoim twitterze Neil Jacobs, znany moderator w audycji Café Bitcoin. A wkrótce została ona potwierdzona przez CoinDesk.

Sacramento Kings korzysta z bitcoina od dawna

W 2014 roku Sacramento Kings zostało pierwszą drużyną NBA, która zaakceptowała bitcoiny jako metodę płatności za towary w ich sklepie internetowym. Opcja była wprowadzona przy współpracy z BitPay. Z kolei w 2018 roku klub ogłosił, że stał się również pierwszą profesjonalną drużyną sportową na świecie, która wydobywa kryptowalutę w ramach programu charytatywnego o nazwie Miningforgood.

Ponadto Kings współpracują z Blockparty nad programem nagród opartym na blockchain. Połączyli również siły z CryptoKaiju w celu uruchomienia linii fizycznych krypto-kolekcjonerskich przedmiotów dla fanów różnych dyscyplin i zespołów. A w kooperacji z Consensys i Treum Sacramento Kings stworzyli również pierwszą w NBA platformę aukcyjną na żywo opartą na technologii blockchain, które oferuje autentyczne pamiątki dla kibiców.

W międzyczasie zawodnik futbolu amerykańskiego Russel Okung otrzymał wynagrodzenie w bitcoinach. W styczniu potwierdził, że połowę swojej pensji w wysokości 13 milionów dolarów odebrał w postaci BTC.

Wypłata, a później zakupy w bitcoinie?

Wraz ze wzrostem popularności i coraz bardziej powszechną akceptacją bitcoina jako metody płatności, liczne instytucje oraz firmy również zaczynają oferować swoje usługi związane z BTC.

Pionierem w tej dziedzinie jest Elon Musk, którego Tesla Inc umożliwia zakup samochodu za bitcoiny!  Największy pośrednik płatności internetowych PayPal wprowadziło płatności w kryptowalutach. Wydaje się, że te decyzje zapoczątkowały trend wśród korporacji i wielkich firm do używania walut cyfrowych również jako części strategii marketingowej.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *