Bitcoin, Stacks i ALEX – rewolucyjny czas dla kryptowalut

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Ostatnie tygodnie były czasem rewolucji dla Bitcoin, Stacks i ALEX. 21 stycznia Casey Rodarmor wprowadził protokół Bitcoin Ordinals, który przyniósł ogromny sukces dla kryptowaluty. Wprowadzenie Ordinals przyciągnęło tysiące nowych użytkowników, spowodowało wzrost aktywności na blockchainie i w lutym zanotowano rekordową liczbę niezerowych adresów Bitcoin.

Dla Stacks i ALEX, protokół Ordinals oznaczał masową adopcję i przesunięcie w wykorzystaniu Bitcoin z czystej waluty na magazyn informacji.

Czym są Ordinals?

Protokół Ordinals umożliwia użytkownikom eksplorowanie, przesyłanie i otrzymywanie pojedynczych satoshi (1/100 milionowej części Bitcoin), które mogą zawierać unikalne dane zapisane na blockchainie, takie jak wideo i obrazy.

Do tej pory zapisano już ponad 168 tys. Ordinalsów z ponad 1,2 mln dolarów wydanych na opłaty za zapisy.

Motywacją Casey’a do stworzenia protokołu Ordinals było “ODSZYFRUJMY RADOŚĆ Z BITCOINA”.

Bitcoin staje się warstwą pieniężną i informacyjną

Dzięki Ordinals, Bitcoin po raz pierwszy jest warty więcej niż jego wartość pieniężna. Ludzie płacą premię za miejsce na blockchainie.

Środek wymiany to nie tylko pieniądze, ale także informacje, a Bitcoin jest teraz bezpośrednio magazynem obu. Jest to ważna walidacja tego, co od dawna było tezą Stacks i ALEX: Bitcoin będzie nie tylko warstwą pieniędzy, ale także najbezpieczniejszą i najbardziej transparentną warstwą informacyjną do budowania DeFi, dAppów, DAOs i NFTs.

Jak przyciągnąć Bitcoin do 1 miliarda ludzi, kiedy jego projektowanie sprawia, że jest to fizycznie niemożliwe? Poprzez rozwiązania skalowalności Bitcoin L2s, takie jak Stacks i ALEX.

Zastosowanie protokołów warstwy Bitcoin nie jest już teoretyczne, ale nieuniknione, a rynek zaczął wyceniać tę rzeczywistość.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *