Monety bitcoin i złoto

Bitcoin to złoto. Cathie Wood

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Dyrektor generalna ARK Invest, Cathie Wood, uważa, że bitcoin może być dzisiejszym standardem złota. Wszystko dzięki zdolności BTC do zwiększania siły nabywczej.

Komentarz Cathie Wood na Twitterze dotyczący bitcoina był częścią odpowiedzi na pytanie Elona Muska o aktualny stosunek kapitalizacji rynkowej wskaźnika S&P do PKB Stanów Zjednoczonych.

Bitcoin złotem przyszłości

Jak twierdzi Cathie Wood, pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku, wraz z rozwojem technologicznym i pojawieniem się telefonów, elektryczności i samochodów, kapitalizacja amerykańskiego rynku akcji w stosunku do PKB wydawała się 2-3 razy wyższa niż obecnie.

Założycielka ARK Invest zauważyła, że nowe technologie są deflacyjne, zgodnie z prawem Wirighta. A kiedy Theodore Wright ogłosił je w 1936 roku, w Stanach Zjednoczonych wciąż jeszcze obowiązywał standard złota.

Ponieważ deflacja wywierała presję na coraz trudniejszy do zmierzenie nominalny wskaźnik PKB (mianownik), wykładniczy wzrost jednostek i szybki wzrost wydajności podniosły jakość zarobków, podczas gdy niskie stopy procentowe zwiększyły ich kapitalizację (licznik).

Innowacje technologiczne, które ewoluują dzisiaj, przewyższają te z końca XIX i początku XX wieku: sekwencjonowanie genomu, robotyka, magazynowanie energii, sztuczna inteligencja i technologie blockchain. Co więcej, bitcoin może być dzisiejszym standardem złota, zwiększającym siłę nabywczą.

– podsumowała swoje porównania bitcoina do złota Cathy Wood.

Wood promotorką bitcoina

Stanowisko Cathy Wood wobec bitcoina jest znane od dawna. Kobieta stojąca na czele ARK Invest jest gorącą orędowniczką BTC. ARK jest największym posiadaczem akcji Grayscale Bitcoin Trust (OTCMKTS: GBTC). Do spółki należy ponad 8,5 miliona akcji.

W niedawnym podcaście przedstawiającym ARK Invest’s Big Ideas Report Cathy Wood stwierdziła, że kapitalizacja rynkowa bitcoina przekroczyła próg biliona dolarów.

Bilion dolarów to tylko połowa wartości Apple, a jeśli mówimy o globalnym cyfrowym ekosystemie monetarnym, w którym bitcoin jest walutą rezerwową, to musi być to coś wielkiego

– podsumowała Wood.

Bitcoin zastąpi złoto w gospodarce

Cathy Wood jest wiarygodnym ekspertem w dziedzinie kryptowalut. Jej porad słuchają inwestorzy z całego świata poszukujący innowacyjnych projektów. Fundusz ARK Invest, m.in. dzięki wzrostowi wartości akcji Tesli osiągnął poziom 50 miliardów USD w swoich aktywach.

Standard złota obowiązywał w Stanach Zjednoczonych do 1971 roku. Obecnie nie występuje on w żadnym kraju. Teraz to właśnie w zakupie bitcoina inwestorzy upatrują szansy na ochronę kapitału przed inflacją. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie kupnem BTC wielkich instytucji finansowych, jak Morgan Stanley czy bank Goldman Sachs.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *