Blockware pozyska 25 milionów USD na kopanie bitcoina w Kentucky!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Firma zajmująca się wydobywaniem bitcoina przeznaczy kolejne środki na zakup 14 tys. wiertnic. 8 tysięcy będzie pracowało dla niej, a pozostałe 6 czeka na swojego nabywcę.

Blockware Solutions jest liderem w branży wydobycia bitcoinów oraz badań i infrastruktury blockchain. Teraz chce wykorzystać sprzyjające warunki oraz dobry moment w branży i przeznaczy aż 25 milionów dolarów na wydobycie kolejnych BTC.

Założyciel i dyrektor generalny Blockware, Michael Stoltzner, odmówił podania nazwy podmiotów zaangażowanych w finansowanie nowego projektu. Ale w rozmowie z CoinDesk zdradził, że lista inwestorów zawiera kilka wybitnych i znanych osób oraz funduszy kryptograficznych. Jest to podwyższenie kapitału inwestycyjnego Blockware do 32 milionów dolarów od momentu uruchomienia spółki w 2019 roku.

W ciągu najbliższych dwóch lat pieniądze zostaną wykorzystane na zakup 14 000 platform wydobywczych bitcoina, które Blockware pozyska zarówno od chińskiego producenta układów scalonych Bitmain, jak i od innych mniejszych firm działających na rynku kryptowalut. Firma wykorzysta 8000 platform do budowy nowego zakładu wydobywczego w Paducah w stanie Kentucky, a pozostałe 6000 sprzeda innym amerykańskim operatorom wydobywających bitcoiny.

Ekologiczny bitcoin

Stoltzner powiedział, że wybrał Paducah na pierwszy duży zakład górniczy Blockware, ponieważ miasto zaoferowało mu wszystko, czego szukał: przyjazne nastawienie urzędników państwowych, mnóstwo wykwalifikowanej i niewykwalifikowanej siły roboczej oraz, co najważniejsze, tanią energię.

Obiekt Paducah zostanie zbudowany na terenie oddalonym o niecałe 100 metrów od źródła energii obsługiwanego przez Big Rivers Electric, które będzie zasilać platformy Blockware.

Stoltzner stwierdził, że firma wybrała źródło energii z Big Rivers Electric, ponieważ firma korzystała z mieszanki źródeł odnawialnych i nieodnawialnych, w tym hydroelektryki, wiatru i węgla. Dodał również, że Blockware pracuje nad programem zakupu kompensacji emisji dwutlenku węgla i jest na wczesnym etapie dołączania do Rady ds. Wydobycia Bitcoinów, kierowanej przez Michaela Saylora.

Świat chce kupować i używać bitcoin

Coraz więcej krajów czy właśnie stanów USA (także m.in. Miami) stara się wprowadzić komfortowe warunki do wydobycia bitcoina oraz innych walut cyfrowych, a tym samym przyciągnąć nowych inwestorów. Ostatnio minister Iranu zaproponował, by jedna z wysp Zatoki Perskiej stała się centrum kryptowalutowym. A prezydent Salwadoru chce, aby BTC stał się oficjalnym środkiem płatniczym w kraju! Jednocześnie w wielu państwach dyskutuje się o wprowadzeniu nowych przepisów regulujących źródła zakupu BTC, jak np. giełda Binance. Jedno jest pewne: zainteresowanie kryptowalutami wciąż rośnie i staje się coraz powszechniejszą formą inwestycji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *