cMetal kontratakuje, czyli kiedy projekt przestaje być produktem

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 2 Średnia: 5]

Słuszna sprawa. Ten projekt to więcej niż produkt

Dzięki licytacjom NFT dosłownie każdy z nas może wspomóc walczącą Ukrainę. Pierwsza licytacja wojownika, którym będzie można się „zaopiekować”, ruszy jeszcze w tym roku. Warszawskiwieczor.pl informuje, że każdy wygenerowany NFT posiadać będzie unikalny adres, wyświetlany na stronie NFT. Z informacji podanych na cMetal.link wynika, że „Aukcje będą odbywać się za pośrednictwem strony internetowej cMetal.link poprzez połączenie z technologią Web3 (Wallet Connect). NFT będzie generowany przez własny „silnik NFT mint”.”

Od samego początku organizacja charytatywnych licytacji cieszy się powszechnym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem społecznym.

„NFT od cMetal nie jest produktem. Pierwsi dziennikarze opisujący cMetal powiązali ten projekt ze stworzeniem armii pozytywnych gladiatorów, którzy walczą z imperium zła”

– podaje Maria Lefebvre w artykule „cMetal i NFT dla Ukrainy: rewolucja w biznesie i działalności charytatywnej” (tytuł oryginalny: „cMetal et NFT pour l’Ukraine : une révolution dans les affaires et la charité” – za crypto-fr.net).

Każdy uczestnik sieciowej globalnej społeczności będzie mógł wziąć udział w licytacjach. Pilotażowy program przewiduje dozbrojenie 501 ukraińskich żołnierzy-gladiatorów, walczących w realu z siłami wroga.

Sankcje. Wobi-Stal dostał bana

Koncepcja cMetalu zrodziła się jako odpowiedź na napaść Rosji na naszych sąsiadów. W jej wyniku na Ukrainie nastąpił zastój produkcji w branży stalowej. Ograniczenie sięgnęło 85 procent, przy niesłabnącym popycie na stal. W efekcie załamania się dotychczasowej koniunktury, podupadły także inne gałęzie przemysłu. Chęć wsparcia gospodarki Ukrainy poprzez udział w międzynarodowym projekcie wyraziło w formie listu intencyjnego już wiele przedsiębiorstw, między innymi Yuzhnoye State Design Office.

„To duża ukraińska firma konstrukcyjna, która zajmuje się przygotowywaniem skomplikowanych projektów dla sektora high-tech. Mówimy o potężnym graczu, który współpracuje z dwiema największymi agencjami kosmicznymi na świecie: NASA i ESA, a miedzy innymi odbiorcą Yuzhnoye jest także sam SpaceX. Yuzhnoye SDO specjalizuje się m.in. w projektowaniu i wdrażaniu do produkcji rakiet nośnych i balistycznych (również do użytku cywilnego) oraz statków kosmicznych”

– informuje Infobiznes.co.pl

Projekt cMetal, o którym często wspominają media krajowe i zagraniczne (m.in. biznesowe media brytyjskie czy belgijskie), jest szansą na wzmocnienie pozycji Ukrainy, zabezpieczenie niektórych dziedzin jej gospodarki przy jednoczesnym gromadzeniu środków na odbudowę kraju i organizacji aukcji charytatywnych przy użyciu NFT. Nic dziwnego, że inicjatywa spotkała się z oburzeniem Rosji, zaś polska firma uczestnicząca w projekcie – Wobi-Stal, dołączyła we wtorek do listy przedsiębiorstw objętych sankcjami przez Krym.

Źródło: https://www.crypto-fr.net/cmetal-et-nft-pour-lukraine-une-revolution-dans-les-affaires-et-la-charite/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *