Dzięki licytacjom NFT dosłownie każdy z nas może wspomóc walczącą Ukrainę. Pierwsza licytacja wojownika, którym będzie można się „zaopiekować”, ruszy jeszcze w tym roku. Warszawskiwieczor.pl informuje, że każdy wygenerowany NFT posiadać będzie unikalny adres, wyświetlany na stronie NFT. Z informacji podanych na cMetal.link wynika, że „Aukcje będą odbywać się za pośrednictwem strony internetowej cMetal.link poprzez połączenie z technologią Web3 (Wallet Connect). NFT będzie generowany przez własny „silnik NFT mint”.”
Od samego początku organizacja charytatywnych licytacji cieszy się powszechnym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem społecznym.
„NFT od cMetal nie jest produktem. Pierwsi dziennikarze opisujący cMetal powiązali ten projekt ze stworzeniem armii pozytywnych gladiatorów, którzy walczą z imperium zła”
– podaje Maria Lefebvre w artykule „cMetal i NFT dla Ukrainy: rewolucja w biznesie i działalności charytatywnej” (tytuł oryginalny: „cMetal et NFT pour l’Ukraine : une révolution dans les affaires et la charité” – za crypto-fr.net).
Każdy uczestnik sieciowej globalnej społeczności będzie mógł wziąć udział w licytacjach. Pilotażowy program przewiduje dozbrojenie 501 ukraińskich żołnierzy-gladiatorów, walczących w realu z siłami wroga.
Koncepcja cMetalu zrodziła się jako odpowiedź na napaść Rosji na naszych sąsiadów. W jej wyniku na Ukrainie nastąpił zastój produkcji w branży stalowej. Ograniczenie sięgnęło 85 procent, przy niesłabnącym popycie na stal. W efekcie załamania się dotychczasowej koniunktury, podupadły także inne gałęzie przemysłu. Chęć wsparcia gospodarki Ukrainy poprzez udział w międzynarodowym projekcie wyraziło w formie listu intencyjnego już wiele przedsiębiorstw, między innymi Yuzhnoye State Design Office.
„To duża ukraińska firma konstrukcyjna, która zajmuje się przygotowywaniem skomplikowanych projektów dla sektora high-tech. Mówimy o potężnym graczu, który współpracuje z dwiema największymi agencjami kosmicznymi na świecie: NASA i ESA, a miedzy innymi odbiorcą Yuzhnoye jest także sam SpaceX. Yuzhnoye SDO specjalizuje się m.in. w projektowaniu i wdrażaniu do produkcji rakiet nośnych i balistycznych (również do użytku cywilnego) oraz statków kosmicznych”
– informuje Infobiznes.co.pl
Projekt cMetal, o którym często wspominają media krajowe i zagraniczne (m.in. biznesowe media brytyjskie czy belgijskie), jest szansą na wzmocnienie pozycji Ukrainy, zabezpieczenie niektórych dziedzin jej gospodarki przy jednoczesnym gromadzeniu środków na odbudowę kraju i organizacji aukcji charytatywnych przy użyciu NFT. Nic dziwnego, że inicjatywa spotkała się z oburzeniem Rosji, zaś polska firma uczestnicząca w projekcie – Wobi-Stal, dołączyła we wtorek do listy przedsiębiorstw objętych sankcjami przez Krym.
Już niedługo, od 19 do 21 kwietnia, Warszawa stanie się epicentrum niezwykłego wydarzenia, które połączy…
Restaking, czyli proces ponownego wykorzystania zablokowanych tokenów w celu zabezpieczenia innych projektów, stał się tematem…
Jako obywatele globu, na co zwracamy największą uwagę? Na planetę? Inkluzję? Miejsce, w którym żyjemy?…
AltLayer, jedna z obiecujących platform w świecie kryptowalut, właśnie ogłosiła szczegóły związane z planowanym wprowadzeniem…
Wraz z nadejściem nowego roku, spodziewamy się wielu zmian i wydarzeń na rynku kryptowalut. Poniżej…
W ubiegłym roku próbowaliśmy przewidzieć, co wydarzy się w 2023 roku. Podobnie jak można było…