Coinbase Earn

Coinbase Earn – zdobywaj darmowe kryptowaluty poprzez naukę!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Coinbase to jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Coinbase jest w pełni regulowaną i bezpieczną giełdą. Niedawno o Coinbase było szczególnie głośno gdyż jest to jedyna giełda kryptowalutowa, która weszła na tradycyjną giełdą Nasdaq.

Na Coinbase możesz szybko stworzyć swój portfel kryptowalutowy oraz w prosty sposób kupić lub sprzedaż bitcoina.

Ale nie o samym Coinbase dzisiaj chciałem napisać tylko o programie Coinbase Earn. Coinbase oprócz standardowych funkcjonalności giełd kryptowalut umożliwia swoim użytkownikom zdobycie kryptowalut całkowicie za darmo.

Jak? Wystarczy obejrzeć krótki film lub prezentację, poznać na czym polega przedstawiana kryptowaluta i po odpowiedzieć na kilka prostych pytać otrzymać darmowe tokeny tej kryptowaluty!

Coinbase w ten sposób stara się poszerzać wiedzę na temat kryptowalut wśród swoich użytkowników.

Program Coinbase Earn został uruchomiony w 2019 roku, od czasu startu zdobyć można było w nim 20 kryptowalut.

Coinbase Earn – jak to działa?

Aby móc uczestniczyć w Coinbase Earn musisz zarejestrować się na Coinbase. Rejestracja i weryfikacja konta przebiega szybko i sprawnie.

Następnie po zalogowaniu wejdź w menu: Dla Ciebie -> Earn i wybierz kryptowalutę którą chcesz zarobić.

Klikasz rozpocznij samouczek i przechodząc przez kolejne kroki otrzymujesz darmowe kryptowaluty.

Kryptowaluta Celo
Samouczek kryptowaluty Celo w programie Coinbase Earn.

Zazwyczaj samouczek polega na prostym quizie w którym Twoim zadaniem jest wybranie poprawnej 1 odpowiedzi z 4 możliwych opcji. Pytanie zawsze dotyczy prezentacji lub filmu z danego kroku. Zaznaczenie błędnej odpowiedzi nie ma żadnych negatywnych konsekwencji, może spróbować dobrze odpowiedzieć ile razy chcesz.

Dla niektórych kryptowalut zdarza się, że samouczek jest trochę bardziej wymagający i wymaga zainstalowania lub skonfigurowania aplikacji niezbędnej do korzystania z danej krypto.

Tak jest w przypadku Compound gdzie zostaniesz wprowadzony w pojęcie pożyczek kryptowalutowych i będziesz przeprowadzony przez pierwszą taką transakcję. Podobnie jest w Celo, aby otrzymać GOLD będziesz musiał zainstalować niezbędną aplikację na telefon.

Coinbase Earn – jakie kryptowaluty mogę zdobyć?

Na platformie Coinbase Earn dostępnych jest 20 kryptowalut. Nie wszystkie samouczki dostępne są natychmiast. Często bywa tak, że musisz się zapisać i poczekać dni lub miesiące. O możliwości przejścia samouczka otrzymaniu kryptowaluty Coinbase poinformuje Cię mailownie.

Powiadomienie o dostępności samouczka
Powiadomienie o dostępności samouczka w Coinbase Earn.
 • Celo (GOLD)
 • Ampleforth (FORTH)
 • The Graph (GRT)
 • NuCypher (NU)
 • Stellar Lumens (XLM)
 • Compound (COMP)
 • Universal Market Access (UMA)
 • Numeraire (NMR)
 • Band Protocol (BAND)
 • Maker (MRK)
 • Filecoin (FIL)
 • Algorand (ALGO)
 • Zcash (ZEC)
 • EOS (EOS)
 • Orchid (OXT)
 • Kyber Network (KNC)
 • Tezos (XTZ)
 • Dai (DAI)
 • Basic Attention Token (BAT) – tokeny przeglądarki Brave
 • 0x (ZRX)

Giełda Coinbase posiada dużą renomę wśród inwestorów kryptowalutowych. Jeżeli dany token jest listowany na Coinbase i dostępny w programie Coinbase Earn oznacza to, że posiada pewną wartość fundamentalną.

Coinbase zanim udostępni kryptowalutę w swoim programie sprawdza czy faktycznie stoi za nią jakaś wartość. Program Earn nigdy nie propaguje wiedzy o kryptowalucie, która posiada wątpliwą reputację. Na przestrzeni 3 lat działania tego programu żadna z prezentowanych w nim kryptowalut nie była przedmiotem jakichkolwiek kontrowersji.

Coinbase Earn – kiedy otrzymam kryptowalutę?

Natychmiast. W czasie gdy będziesz przechodzić kolejne etapy samouczka Coinbase będzie przesyłał Ci należne tokeny. Zazwyczaj w ciągu kilku minut od ukończenia danego kroku powinieneś zobaczyć maila z informacją o otrzymaniu danej kryptowaluty.

Powiadomienie o otrzymaniu kryptowalut
Powiadomienie o otrzymaniu kryptowalut z programu Coinbase Earn.

Ile można zarobić w Coinbase Earn?

Jeżeli zsumujemy wszystkie kryptowaluty z programu Coinbase Earn po aktualnych kursach to zyskać możesz ponad 100 USD.

Pamiętaj jednak, że nie otrzymujesz dolarów a tokeny kryptowalut o równowartości w USD. Jeżeli po miesiącu czy roku wartość tych kryptowalut wzrośnie to wzrośnie również Twój zysk znacząco wzrośnie.

Coinbase Earn jest więc świetnym sposobem na rozpoczęcie inwestycji w kryptowaluty. Nie musisz wpłacać żadnych pieniędzy aby kupować bitcoina czy inne kryptowaluty. Kryptowaluty, na których w przyszłości możesz dużo zarobić otrzymujesz za darmo.

Chcesz zainwestować większą kwotę aby mieć większą ekspozycję na kryptowaluty? Przeczytaj jak zakupić bitcoin na Binance lub w BitCan, który jest najlepszym polskim kantorem kryptowalut.

W internecie czasami spotkać można ogłoszenia „darmowych kryptowalut” tzw. Airdropów. Aby móc zapisać się na taki airdrop zazwyczaj trzeba pozostawić wiele prywatnych danych osobowych. Nie polecam tego robić gdyż dane z takich akcji często później wykorzystywane są do różnych bitcoinowych oszustw.

Co prawda, aby otrzymać kryptowaluty w Coinbase Earn również trzeba przejść weryfikację KYC, ale zostawiamy swoje dane renomowanej firmie z USA nad którą czuwają regulatorzy a nie firmie krzak z Kajmanów, która może zniknąć każdego dnia.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *