Logo Enjin Coin

Enjin Coin (ENJ)

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

W ostatnich miesiącach niewymienne tokeny NFT odnotowały ogromny wzrost popularności. I to zarówno wśród inwestorów, jak i ogółu społeczeństwa coraz chętniej kupującego cyfrowe dzieła i przedmioty kolekcjonerskie. Enjin Coin ze swoim natywnym tokenem ENJ jest liderem tej branży – platformą, która już od 2017 roku umożliwia tworzenie własnych NFT.

Platforma Enjin to holistyczny ekosystem produktów zaprojektowanych w celu tworzenia, dystrybucji, przechowywania, handlu, a nawet integracji stokenizowanych zasobów cyfrowych. Natywnym tokenem projektu jest Enjin Coin.

Kup Enjin Coin na Binance

Czym jest Enjin Coin?

Początkowo platforma Enjin koncentrowała się przede wszystkim na grach i zastosowaniach korporacyjnych. Obecnie użytkownicy korzystają z niej do tworzenia cyfrowych zasobów wspieranych przez ENJ – od artystycznych NFT po wirtualne przedmioty do gier wideo. Znane są nawet przypadki użycia Enjin do tokenizacji nieruchomości komercyjnych.

Sama kryptowaluta Enjin (ENJ) została stworzona na blockchainie Ethereum. W ramach Initial Coin Offering pod koniec 2017 roku udało się zebrać 18,9 miliona dolarów.

Narzędzia do zarządzania społecznością Enjin pomogły ponad 20 milionom użytkowników popularnej gry Minecraft pozostać ze sobą w kontakcie i stworzyć solidne grupy graczy o podobnych poglądach.

Twórcy Enjin szybko zauważyli potencjał projektu i przyjmując podejście zorientowane na użytkownika oraz sferę blockchain postanowili stworzyć najlepszą platformę do tokenizacji typu all-in-one. I tak powstała dzisiejsza wersja Enjin, czyli kompletny ekosystem, który oferuje swoim użytkownikom potężny pakiet usług umożliwiających każdemu wejście do świata blockchain, bez względu na doświadczenie czy nawet jego całkowity brak.

Enjin Coin atuty

Jak działa Enjin Coin?

Jak wspomniałem, Enjin Coin to token ERC20 zbudowany na sieci Ethereum. Oznacza to, że projekt zapewnia nie tylko transakcje, ale także inteligentne kontrakty (smart contracts). Enjin to również jeden z pierwszych projektów, który rozpoczął testowanie Raiden Network, wersji Lightning Network dla Etherum, zanim ostatecznie zdecydowano się na pracę nad niestandardowym rozwiązaniem skalującym, nazwanym Efinity.

Platforma Enjin udostępnia obszerną listę funkcji za pośrednictwem publicznego interfejsu API i zestawów do tworzenia oprogramowania (SDK). Funkcje te obejmują:

Tworzenie i zarządzanie wirtualnymi dobrami.

Główną ofertą projektu Enjin jest możliwość tworzenia wirtualnych dóbr (virtual goods) i zarządzania nimi. Deweloperzy mogą uruchamiać własne kryptowaluty wspierane przez Enjin Coin, co znacznie ułatwia dodawanie tokenów do świata gier i włączanie ich do samej grywalizacji.

Tworzenie NFT na platformie wymaga użycia Enjin Coin. W całym procesie odpowiednia liczba tokenów ENJ usuwana jest z portfeli deweloperów i zamykana w tworzonych przez nich aktywach. W ten sposób eliminuje część ENJ z rynku i tworzy niedobór.

Multiple SDK

Enjin dostarcza zestawy programistyczne m.in. dla Unity, Java czy Godot. Dzięki temu z platformy mogą skorzystać miliony deweloperów z całego świata, w prosty sposób integrując istniejące lub tworząc zupełnie nowe projekty.

Marketplace

Enjin to marketplace z ponad 10 milionami NFT. Pozwala odkrywać, kupować i sprzedawać rzadkie i unikalne aktywa blockchain.

Enjin Beam

Cyfrowy system dystrybucji zasobów , który umożliwia deweloperom wysyłanie tysięcy transakcji NFT/FT za pomocą kodów QR.

Smart Wallet

Inteligentny portfel na zasoby blockchain, który w prosty sposób łączy się z grami i aplikacjami. Smart Wallet od Enjin pobrany już został ponad milion razy, co czyni go jednym z najbardziej funkcjonalnych portfeli cyfrowych na rynku.

Efinity

Usługa do skalowania Ethereum umożliwia szybkie i bezpłatne transakcje tokenami ERC-20 i ERC-1155.

Co wyróżnia token ENJ?

Każdy token wybity za pomocą platformy Enjin jest bezpośrednio wspierany przez ENJ. Zasadniczo zapewnia on wirtualnym przedmiotom w grze płynność, co z kolei otwiera możliwości dla gier opartych na kryptowalutach i blockchain oraz zgrywalizowanych platform świata rzeczywistego. Według twórców Enjin z platformy będą korzystać miliony graczy używając wirtualnych przedmiotów opartych na Enjin Coin, nie zdając sobie nawet z tego sprawy.

NFT Collection

Solidny przypadek użycia Enjin, wraz z nieodłączną rzadkością tokena ENJ, tworzy doskonałą wartość projektu.

Deweloperzy muszą zablokować swoje tokeny ENJ, by wybić wirtualne przedmioty. Kiedy gracz je zdobędzie, może ich użyć w grze, wymienić, a nawet sprzedać za ENJ.

Jaki jest kurs tokenu ENJ?

Pod koniec września 2021 roku kurs ENJ wynosi 5,22 zł (1,33 USD; 0.000031 BTC i 0.000433 ETH). W obiegu znajduje się 834 331 121 z puli 1 000 000 000 tokenów.

Wykres ceny Enjin Coin

1 stycznia 2020 roku kurs ENJ wynosił 0,28886983 zł. Z kolei 9 kwietnia 2021 roku osiągnął najwyższy poziom – 16,25 zł. Oznacza to wzrost o 5525.37%. Kupione tokeny ENJ za 100 zł na początku 2020 roku w kwietniu 2021 byłyby warte 5525 zł!

Gdzie można kupić ENJ?

Informacja, która ucieszy wiele osób jest taka, że Enjin Coin można kupić na Binance. Do tego ENJ występuje w kilku parach, więc każdy znajdzie coś dogodnego dla siebie. A wszystko na bezpiecznej, wiarygodnej i oferującej najkorzystniejsze kursy giełdzie kryptowalut.

Enjin Coin kupisz także na takich giełdach kryptowalut, jak Kucoin, OKEx czy FTX.

Kim są twórcy Enjin Coin?

Założycielami Enjin są Maxim Blagov (CEO) oraz Witek Radomski (CTO). Drugi z panów jest Polakiem, choć na co dzień mieszka w Vancouver w Kanadzie. Jest specjalistą od projektowania oprogramowania, a także kwestii bezpieczeństwa i testowania. Z kolei Blagov to ekspert od zarządzania projektami i UX. Specjalizuje się w kreowaniu strategii rozwoju dla firm.

W zespole Enjin jest także inny rodak, Łukasz Orłowski, zajmujący stanowisko co-CTO.

Poza tym w projekcie działają również Josh Woelfel oraz Vyacheslav Volkov.

NFT od Enjin Coin

Czy warto kupić ENJ?

Enjin Coin to projekt, która wzbudza moje zaufanie. Platforma jest dobrze i przemyślanie skonstruowana, dlatego ma ogromny potencjał do przyszłych wzrostów. Zwłaszcza, że zakup ENJ Coin nie jest jeszcze wielkim wydatkiem.

Może się wydawać, że ENJ to token do zabawy. Wszak platforma Enjin skoncentrowana jest na branży gier i rozrywki. Ale przy tym uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych i obiecujących technologii. Jest to jedna z niewielu sieci, która położyła solidne podwaliny pod upowszechnienie i uproszczenie NFT. Dlatego jeśli niewymienialne tokeny staną się naprawdę popularne, a przecież wszystko na to wskazuje, to token ENJ zyska na wartości dzięki zwiększonemu zainteresowaniu użytkowników. I mówimy tu o naprawdę znaczących wzrostach.

Do tego ENJ to kryptowaluta o odpowiedniej płynności. Można ją kupić na niemal wszystkich najpopularniejszych giełdach kryptowalut, w tym oczywiście na Binance. A to świadczy o tym, że największe podmioty również poważnie traktują ten projekt. Tokeny w każdej chwili można wymienić na inną dowolną kryptowalutę bądź walutę fiat.

Wielu ekspertów uważa, że platforma Enjin ma wszystko, by w niedalekiej przyszłości osiągać jeszcze większe i znaczące sukcesy. Co oczywiście przełoży się na wartość tokenów. Sam kupiłem ENJ i to, z uwagi na wciąż niską cenę, w sporej ilości. Uważam, że to bardzo dobra decyzja, gdyż rynek NFT powiększa się z każdym dniem. I nawet biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję dla platformy Enjin przewiduję jej świetlaną przyszłość. Zwłaszcza, że stoi za nią ambitny i pełen entuzjazmu zespół. Krótko mówiąc, moim zdaniem warto kupić ENJ.

Ciekawe przypadki użycia Enjin

Platforma Enjin współpracowała z wieloma różnymi znanymi międzynarodowymi firmami i markami, m.in.:

  • Atari: integracja kultowej marki z grami blockchain w całym ekosystemie ENJ
  • Microsoft: gigant używa technologii Enjin do prowadzenia programu nagród społecznościowych o nazwie Azure Heroes
  • BMW: dzięki Enjin użytkownicy aplikacji BMW Vantage zamieniają swoje punkty BMW Coin na Enjin Coin
  • Aave Protocol: pierwszy krok Enjin w przestrzeni DeFi umożliwił użytkownikom deponowanie tokenów ENJ w protokole Aave i zarabianie na odstetkach
  • Unity: uruchomiony pakiet SDK ułatwia 4,5 milionom programistów ekosystemu Unity integrację blockchain z ich aplikacjami i grami
  • Samsung: integracja Samsung Blockchain Keystore na S10 z portfelem Enjin.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *