Giełda kryptowalut Binance

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Binance to giełda powstała w połowie 2017 r. Niezwykle szybko stała się największym rynkiem kryptowalutowym o wysokim dziennym obrocie i ogromnej popularności wśród użytkowników. Ponadto Binance oferuje:

  • niskie prowizje,
  • ogromną liczbę dostępnych kryptowalut i tokenów,
  • perfekcyjny poziom bezpieczeństwa.

Binance jest dostępna dla Polaków, posiada interfejs w języku polskim i obsługuje polskiego złotego.

Idź do Binance

Według źródeł Binance jako giełda kryptowalut obecnie posiada najlepszy dzienny obrót spośród krypto giełd dostępnych na rynku. Świadczy także o tym ogromna baza użytkowników, która obecnie liczy już około 10 milionów aktywnych profili.

Na czym konkretnie polega sukces serwisu Binance? Dlaczego obecnie jest to jedna z najlepszych opcji pod kątem inwestycji w kryptowaluty? Jak działa i na czym polegają podstawowe operacje? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

Binance – giełda kryptowalut

Popularność marki wynika przede wszystkim z szybkiego tempa rozwoju i wprowadzania różnych, nowych elementów do oferty. Binance jest pod względem dziennych obrotów działa na poziomie około 1 mld USD dziennie.

Obecnie Binance nie ma żadnego przeciwnika pod kątem ilości kryptowalut, w które można zainwestować. Większość jednak to prototypy lub krypto, które nie mają szans na przetrwanie, jednak spośród nich faktycznie można wybrać taką, która w przyszłości może stać się prawdziwą okazją do zarobienia ogromnych pieniędzy na inwestycjach.

Strona główna Binance w języku polskim

Giełda posiada także możliwość zakupu BTC oraz coraz popularniejszego ETH za pomocą karty kredytowej. Jest to oprócz Bitcoin ATM jedna z wygodniejszych i szybszych opcji zakupu kryptowalut. Giełda uruchomiła również serwis z obsługą walut fiat tzw. Binance Jerse, a w przyszłości zamierza także stać się jednym z poważniejszych liderów pod kątem giełd zdecentralizowanych.

Binance to już nie tylko giełda kryptowalut, w Binance Savings możesz zarabiać odsetki za lokaty kryptowalutowe.

Jak zacząć inwestycje w ramach Binance?

Giełda jest otwarta na nowych użytkowników. Rejestracja jest szybka, prosta i wygodna, co można uznać za bardzo dużą zaletę. Klient otrzymuje także możliwości transakcji na wielu parach kryptowalut oraz wypłaty bez weryfikacji do 2 BTC dziennie . Jednak jest to kwota wystarczająca dla większości nowych inwestorów.

Rejestracja profilu wymaga jedynie:

  • Skorzystania z oryginalnej strony giełdy,
  • W menu po prawej stronie wystarczy zaznaczyć opcję Zarejestruj się i wypełnić krótki formularz,
  • Kolejnym krokiem jest weryfikacja adresu email,
  • Po pomyślnej weryfikacji można zalogować się na konto w serwisie,
  • Kolejnym ważnym aspektem jest ustawienie 2FA (Google Authentication) w profilu użytkownika, bądź autoryzację SMSową operacji.

Jak wygląda handel kryptowalutą na giełdzie?

Po założeniu konta można od razu inwestować w kryptowaluty, a także przeprowadzać transakcje. Co ciekawe giełda dostępna jest w dwóch modelach: podstawowym i zaawansowaną. W wersji klasycznej Binance ma ciemny layout i uproszczony układ operacyjny.

Klasyczny wygląd handlu na giełdzie Binance

W lewej kolumnie dostępne są zlecenia sprzedaży i kupna, a także aktualna cena rynkowa. W środkowej części wyświetla się wykres, natomiast pod nim jest opcja kupna lub sprzedaży, czyli inwestycji w wybraną kryptowalutę. W prawej części layoutu giełdy znajduje się lista rynków, z podziałem na pary BTC, ETH, BNB, XRP, USDT i stable coiny.

Giełda Binance w wersji zaawansowanej różni się od podstawowej. Jest to uzależnione faktycznie od stopnia zaawansowania inwestora. Model posiada bardziej użyteczny, szczegółowy wykres, który większy i zawiera większą ilość wskaźników. Ponadto wersja zaawansowana ma domyślnie ciemne tło, które jest o wiele wygodniejsze dla oka.

Rodzaje zleceń na giełdzie Binance

Na giełdzie znajduje się prosty i bardzo przyjemny w obsłudze system zleceń. Dzięki niemu można zakupić kryptowaluty po cenie rynkowej bądź ustawić zlecenie z konkretnym limitem. Pozostanie ono do momentu, gdy cena sięgnie określonego poziomu.

Dla większości użytkowników jest to bardzo prosty w założeniach i zrozumiały system zleceń. Jako giełda Binance jest zupełnie wystarczający i nie wymaga dodatkowych mechanizmów takich jak np. handel z dźwignią.

Kupowanie kryptowalut z użyciem karty

Giełda Binance posiada możliwość zakupu kryptowalut przy użyciu karty kredytowej. Obsługuje przede wszystkim kryptowaluty w stable coinach i BTC, ETH, LTC, XRP etc. Giełda kryptowalut jest obsługuje zakup kryptowalut przez karty VISA oraz MasterCard,  natomiast zakupione tokeny trafiają na konto po maksymalnie 30 minutach.

Prowizja to 3,5%, ale nie może być ona niższa niż 10 USD. Transakcja rozliczana jest w dolarach USD więc warto mieć na uwadze, że do kosztu transakcji doliczyć należy jeszcze przewalutowanie. Czy warto kupować kartą w tym przypadku? Zdecydowanie, gdyż jest to szybsza opcja. Jednak należy zauważyć, że przez musi być droższa niż przelew.

Zainteresowany zakupem? Przeczytaj więcej i dowiedz się jak kupić bitcoin na Binance kartą bankową w trzech prostych krokach.

BNB – oryginalny token użytkowy giełdy Binance

Tak jak każda szanująca się marka w świecie kryptowalut, Binance również posiada własną kryptowalutę. Token Binance ogranicza koszty handlu na giełdzie, a jego kurs od dłuższego czasu stoi na wyższym poziomie niż wiele innych kryptowalut, w tym nawet BTC. Token Binance od dawna lokuje się pierwszej dziesiątce walut elektronicznych o największej kapitalizacji.

Token BNB giełdy Binance

W zasadzie można mówić o trendzie wzrostowym BNB. Dlaczego? Z tego względu, że przede wszystkim BNB jest tokenem użytkowym, który jest używany jako nośnik płatności na giełdzie. Ponadto stanowi również środek wypłaty dla pracowników giełdy.

Ciekawe jest to, że właściciele Binance dotrzymują obietnic rozwojowych i ciągle wprowadzają nowe funkcjonalności pod kątem obsługi tokenu, a to zwiększa zainteresowanie BNB oraz znacznie podnosi jego wartość.

Jakie urządzenia obsługuje Binance pod kątem obsługi?

Z giełdy kryptowalut można korzystać zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu. Na pewno docenią to użytkownicy, którzy preferują handel z pomocą smartfona. Aplikacja jest bowiem dostępna dla Androida w GooglePlay i IOS Apple z AppStore.

FAQ

Jak wpłacić pieniądze na Binance?

W celu wpłaty kryptowaluty na giełdę niezbędny jest konkretny adres publiczny z giełdy. Po zalogowaniu się wystarczy wejść w zakładkę fundusze i kliknąć ikonę salda.

Dla każdej waluty wygenerowany jest osobny adres publiczny. Dlatego warto na to zwrócić uwagę, gdyż jeśli litecoiny zostaną wysłane na adres wygenerowany dla bitcoina to może się to wiązać z ich utratą. W następnym kroku wystarczy wybrać adres i nacisnąć wpłata.

Chcesz wpłacić waluty fiat? przeczytaj. Specjalny artykuł o Binance wpłata PLN – krok po kroku.

W tym momencie pojawi się się okno z adresem, na który przelewamy środki, tak aby trafiły konto. Dla każdego generuje się zupełnie inny adres. Adres wystarczy skopiować lub skorzystać z QR.

Jak wypłacić pieniądze z Binance?

Na stronie głównej wystarczy najechać kursorem na ikonę profilu. Wyświetlą się w tym momencie dodatkowe informacje na temat konta oraz większa ilość opcji. Należy zaznaczyć Wypłaty.

Po przekierowaniu strony wypłat należy wybrać kryptowalutę, który zostanie wypłacony.  Środki przesyłamy na indywidualny portfel. Wymagane jest podanie adresu portfela, najlepiej przez listę zaufanych adresów do wypłat. Jeśli funkcja ta jest wyłączona, to adres trzeba wpisać ręcznie zamiast wyboru z listy zapisanych.

Kolejnym krokiem jest podanie wartości, którą chcemy wypłacić z konta. W celu wypłaty całego salda, można po prostu kliknąć na kwotę wyświetlaną na żółto obok napisu Dostępne saldo.  Po wskazaniu wypłacanej ilości, do wypłaty zostaje doliczona opłata transakcyjna.  W tym momencie wymagane będzie autoryzowanie wypłaty jednorazowym kodem 2FA w aplikacji Google Authenticator, a następnie kodu antyphishingowego oraz kodu SMS potwierdzającego transakcję. Wypłata powinna być już widoczna w sekcji Wypłaty na profilu użytkownika.

Jak przelać pieniądze na Binance?

Co do zasady giełda kryptowalut nie obsługuje walut fiat. Nie można wpłacić na nią walut standardowych. Można przelać tam jedynie kryptowaluty.  Wpłaty krypto na Binance to typowy przelew charakterystyczny także dla innych giełd. Wystarczy wybrać kryptowalutę w zakładce Wpłaty, wybrać adres portfela, a momencie w którym posiadamy już adresem, możemy dokonać przelewu krypto na giełdę Binance. Wystarczy zaledwie kilka minut na całość operacji.

Czy warto zainteresować się giełdą kryptowalut Binance?

Raczej tak, gdyż jest ona podstawowym wyborem dla wielu zarówno doświadczonych, jak i początkujących inwestorów. Wynika to z wymienionych wcześniej powodów. Giełda obsługuje ponad 450 różnych rynków, a także szereg różnego rodzaju kryptowalut. Ponadto jest wiarygodna, transparentna i realna.

Dla Polaka Binance jest jednym z naturalnych rynków. Ponadto niektóre giełdy nie pozwalają na rejestrację obcokrajowcom. Natomiast Binance jak najbardziej tak. Czy więc warto? Zdecydowanie tak!

5 komentarzy

  1. Ale jaja. To zabawa dla cierpliwych. Podczas logowania do konta potrzebna weryfikacja nowego urządzenia. Kod weryfikacyjny na emaila. Odświeżam pocztę, odświeżam, po 18min pokazuje że dotarł po 7min. Wklejam, minął czas autoryzacji… wysyłam kolejny, to samo, kolejny, kolejny… Ponowne logowanie. Po 13 min że przyszło po 4 min. Wklejam .Sukces.

  2. Informacje w artykule aktualne?
    Obecnie weryfikacja osobista:
    Podstawowa = wpłata nielimitowana, wypłata 2BTC dziennie. Potrzebne dane osobiste: Narodowość, Imię, 2 imię, Nazwisko, data urodzenia.
    Jak mam to rozumieć? Nie podam tych danych to nie wypłacę na portfel np. blockchain?
    Ustawiona weryfikacja telefoniczna… to o jakiej anonimowości mówimy…?

  3. Wpłaty krypto na Binance = wybieram rodzaj krypto, wybieram sieć… ?
    Ustawiam domyślnie: krypto=BTC, sieć=BTC. Bo nie widzę np. w widgecie kantoru bez weryfikacji (okazjonalny zakup) wyboru sieci. Czym jest “sieć”?
    Zmieniając kryptowaluty zmieniają się dostępne sieci. Czy to kolejny element do niepowodzenia transakcji /utraty środków? (pyt. retoryczne)
    To jak kiedyś z obsługą kart przez bankomaty, szukaj, płać, martw się… kliencie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *