Giełda kryptowalut BitBay

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Obecnie obok Binance to największa giełda kryptowalut na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Historycznie jest to trzecia w Europie giełda, dostępna od 2014 roku. Co ciekawe jest to marka, która zadebiutowała jako polska. Bitbay powstał z inicjatywy Sylwestra Suszka, który jako CEO oraz propagator idei kryptowalut stworzył jedną z większych giełd kryptowalut dostępnych obecnie na świecie.  Sylwester Suszek jest również współzałożycielem większych firmy z sektora finansowego, które umożliwiły mu realizację wieloletniego marzenia, którym od zawsze było utworzenie własnej giełdy. W maju 2018 roku BitBay przeniósł jednak swoją działalność na Maltę i dalej pozostaje numerem jeden po Binance. Operatorem platformy jest obecnie BB Trade Estonia OÜ.

Kilka wersji systemu Bitcoin Bitbay

Od 2015 roku dostępna jest druga wersja giełdy kryptowalut. Dzięki temu pojawiły się na niej zupełnie nowe kryptowaluty, takie jak Etherum, Litecoin bądź Lisk. Modernizacji uległy także procedury i zostały wprowadzone dodatkowe ułatwienia dla użytkowników. Ponadto udostępniono także profesjonalne narzędzie traderskie. Bitbay otworzył także drugi oddział w Amsterdamie, co stanowi kolejny krok w ekspansji międzynarodowej firmy. Na początku 2016 rozpoczęto opracowywanie platformy o numerku 3.0.

BitBay czy weryfikacja jest bezpieczna?

Zdecydowanie. Weryfikacja jest niezbędna w celu korzystania z pełnej funkcjonalności serwisu. Proces przebiega w dwóch etapach:

 1. po pozytywnym zweryfikowaniu danych z formularza rejestracyjnego, użytkownik  otrzymuje uprawnienia do wpłat kryptowalut i walut FIAT przelewem bankowym.
 2. po zweryfikowaniu dokumentu tożsamości i potwierdzającego adres, użytkownik  otrzymuje dostęp do pełnej oferty systemu,  w tym również do wpłat ekspresowych i wypłat.

Do weryfikacji wystarczą:

 • Dokument tożsamości – dowód osobisty bądź paszport,
 • Dokument potwierdzający adres do pół roku wstecz. Może być to:
 • rachunek,
 • umowa z widoczną pieczątką oraz podpisem,
 • pismo urzędowe,
 • potwierdzenie przelewu z konta jako nadawca,
 • wyciąg z konta bankowego.

BitBay – co to?

Jest to obecnie jedna z najbardziej znanych obok Binance giełd kryptowalut, której krajem stworzenia jest Polska. Bitbay to jeden z liderów na rynku Środkowo-Wschodnim. Obecnie siedziba znajduje się na Malcie, jednak jeden z oddziałów dostępny jest także w Amsterdamie. Podstawowym produktem jest giełda kryptowalut, na której prowadzony jest handel PLN, USD, EUR i GBP. Waluty te można wymieniać i wykorzystywać do transakcji poprzez tokeny.

BitBay – jak kupować?

Wystarczy posiadać środki dostępne na saldzie. W tym momencie można w dowolnym momencie dokonać kupna bądź sprzedaży kryptowalut. Wszystkie niezbędne w tym celu narzędzia znajdują się zakładce Giełda w panelu po lewej stronie.

Zweryfikowany użytkownik może także korzystać z opcji szybkiej transakcji. Wystarczy w tym celu wybrać ilość kryptowaluty oraz kwotę. System wyliczy przybliżoną sumę automatycznie i pokaże ile którą otrzymasz. Warto wybierać do zakupu najkorzystniejsze oferty według filtra na stronie w profilu. Po wybraniu opcji kup lub sprzedaj transakcja jest dokonywana w pełni automatycznie.

BitBay jak zarabiać?

Najprostszą metodą jest zakup na giełdzie. Należy jednak informacje na temat Bitcoina, aby znaleźć dogodny moment na zakup monet po najkorzystniejszym kursie, a następnie sprzedać je z zyskiem. Innym sposobem jest tzw. rozliczenie jakiejś transakcji w Bitcoinach. Wystarczy sprzedaż dobra bądź usługi, za którą należność zostanie naliczona właśnie w kryptowalucie. Kolejną opcją są prowizje z programu partnerskiego i affiliacji. Za każdą sprzedaż lub kupno, otrzymuje się prowizję w walucie, w której transakcja była zrealizowana.

Do niedawna można było także skorzystać z własnego sprzętu komputerowego, w celu udostępnienia mocy obliczeniowej sieci. Obecnie jednak zwykły komputer już nie wystarczy. Koparka bitcoin to teraz bardzo kosztowny sprzęt, który wymaga potężnego zasilania i komponentów. Pomaga w rozwiązywania skomplikowanych równań kryptograficznych, które za bezpieczne i zaszyfrowane przelewanie środków. Jednak inwestycje w sam sprzęt to około kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Spekulacja na giełdzie bądź przetrzymywanie długoterminowe waluty

Najszybszy i najprostszy sposób na zarobek przy użyciu cyfrowej waluty to spekulacje. Wystarczyć kupować po niskich kosztach i sprzedawać przy wzroście ceny. Wydaje się to proste jednak wymaga wiedzy i doświadczenia.

Druga metoda to zakup, a następnie trzymanie kryptowaluty na portfelu. Zdarzało sie bowiem w ostatnich latach, że cena waluty wzrastała nawet dziesięciokrotnie.

BitBay – weryfikacja ile trwa?

W zasadzie jest to kwestia często trzydziestu minut. Weryfikacje są bardzo szybkie i proste. Czas w zasadzie zależy tylko i wyłącznie od użytkownika, a także tego czy posiada odpowiednie dokumenty i nie popełnił większych błędów w czasie wypełniania formularza w czasie rejestracji.

BitBay jak zacząć?

Wystarczy założyć konto na platformie, zweryfikować je dwustopniowo i działać!  Jest proste i intuicyjne. Na początek adres e-mail bądź dokonanie automatycznej rejestracji z konta Google. Następnie aktywacja konta i weryfikacja, podanie w formularzu wybranego przez siebie loginu oraz hasła, a także PIN-u do infolinii. Jak dokonać weryfikacji? Należy przesłać skany dwóch dokumentów:

 • dokument tożsamości,
 • dokument potwierdzający adres.

 

Po zaakceptowaniu użytkownik otrzymuje dostęp do wpłat FIAT przelewem bankowym i kryptowalut. Po zatwierdzeniu dokumentu z adresem możliwe jest korzystanie ze wszystkich funkcji na giełdzie kryptowalut.

Kolejnym krokiem będzie zasilenie konta przez szybki zakup bądź sprzedaż cyfrowych walut. Po zalogowaniu, z zakładki Portfele należy wybrać walutę, którą użytkownik chce zasilić konto. BitBay pozwala na transakcje w złotówkach, funcie brytyjskim, euro oraz dolarach  Wystarczy dokonać wpłaty z podanego tytułu przelewu,  środki księgowane są do 3 razy dziennie.

BitBay – jakie waluty?

Operacji dokonywać można w kryptowalutach, takich jak:

 • PLN
 • EUR
 • USD
 • BTC
 • USDC
 • GBP

Zdecydowanie są one najpopularniejsze, jednak na wzór Binance, Bitbay stara się poszerzać swoją ofertę o nowe rozwiązania. Cyfrowe waluty są księgowane natychmiast, po otrzymaniu wymaganej ilości potwierdzeń z sieci. Lista większości walut cyfrowych to: BTC, BCC, BTG, ETH, LSK, DASH, LTC, KZCash, XIN, XRP, XMR, ZEC, GNT,  FTO, ZRX,, PAY, TRX.

Jak kupić Bitcoin na BitBay?

To bardzo proste. Można to zrobić przelewem lub szybką transakcją z poziomu konta użytkownika. Zdecydowanie jest to jedna najprostszych i najmniej czasochłonnych metod. Aby dokonać wpłaty Bitcoin z menu po lewej stronie wystarczy w zakładce Portfele wybrać walutę i skopiować adres do wpłaty.

Aby ułatwić wam proces zakupu, przygotowałem specjalny tekst o BitBay. Dowiedz się więcej jak kupić bitcoin BitBay – krok po kroku od A do Z.

Jak wpłacić PLN, EUR, GBP lub USD na konto? Nic trudnego. W tej samej zakładce  Portfele wpłata PLN musi zostać wykonana z rachunku bankowego na adres wygenerowany w zakładce.  Konto BitBay można także zasilić poprzez ekspresową wpłatę w placówkach Poczty Polskiej. Niezbędne jest wypełnienie formularza zapłaty i pobranie blankietu. Tytuł wpłaty jest zawsze jednorazowy. Warto zwrócić szczególną uwagę na poprawność tytułu oraz kwotę. Wpłaty z błędami mogą zostać niezrealizowane, a kwota może po prostu zniknąć.

BitBay – ile idzie przelew?

Wszystko zależy od tego jak zgrają się sesje. Z reguły odbywają się one co najmniej 3 razy dziennie. Oznacza to, że może być to kwestia zaledwie kilku minut, godzin, bądź transakcja pojawi się dnia następnego. Ze względów bezpieczeństwa dla każdej kryptowaluty musi pojawić się odpowiednia ilość potwierdzeń z sieci w celu zaksięgowania środków na danym koncie. Jest to istotna cecha systemów opartych na blockchain. Czas otrzymania zależny jest więc od obciążenia sieci opłaty przekazanej przez nadawcę przelewu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *