Giełda kryptowalut Bittrex

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Bittrex to jedna z najbezpieczniejszych giełd kryptowalutowych na świecie. Jej twórcy stawiają na harmonijny rozwój i zapewniają dostęp do często unikalnych tokenów. Co jeszcze cechuję platformę Bittrex?

Bittrex Global, bo tak brzmi pełna nazwa spółki operującej tą giełdą kryptowalut, pochodzi z Lichtensteinu. I to już od samego początku wzbudza większe zaufanie. A jeśli dodam, że siedziba firmy mieści się w pobliżu największego centrum finansowego Zurychu, to wiarygodność osiąga najwyższy poziom.

Bittrex jest w pełni regulowaną giełdą kryptowalut, należy zweryfikować tożsamość w procesie rejestracji.

Kup kryptowaluty na Bittrex

Giełda Bittrex to poważna giełda kryptowalut, oparta na zdrowych zasadach i legalnych fundamentach. Nie stara się wpadać z przytupem na rynek blockchain, tylko powoli buduje swoją markę i renomę wśród użytkowników. Co powinieneś wiedzieć o Bittrex?

Bittrex – czym się wyróżnia?

Bittrex to z pewnością bezpieczna giełda kryptowalut. Wiem, że może nie jest to najbardziej pociągająca cecha platform, ale uwierz mi, że naprawdę bardzo istotna. Kiedy kupisz swoje pierwsze bitcoiny lub inne kryptowaluty i będziesz obserwować, jak rosną inwestycje, to kwestia ochrony stanie się dla Ciebie jedną z kluczowych. Bittrex wykorzystuje elastyczną strategią multi-stage i większość środków przechowuje w zimnych portfelach. Ponadto giełda umożliwia uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla wszystkich swoich użytkowników i zapewnia szereg dodatkowych funkcji chroniących majątek klientów. Sami twórcy zapewniają nawet, że bezpieczeństwo środków zawsze będzie najwyższym priorytetem Bittrex.

Ponadto silnik handlowy giełdy kryptowalut Bittrex został zaprojektowany tak, aby był skalowalny i zapewniał realizację zleceń w czasie rzeczywistym bez opóźnień czy padów znanych z giełdy Coinbase. Obsługuje także zewnętrzne platformy transakcyjne i handel algorytmiczny za pośrednictwem rozbudowanych interfejsów API.

Bittrex wygląd platformy tradingowej
Wygląd ekranu handlu na Bittrex.

Wygląd ekranu handlu na Bittrex może przyprawić o ból głowy. Dobrze, że jest możliwość natychmiastowego handlu.

Giełdę Bittrex charakteryzuje również wsparcie zarówno istniejących jak i nowych blockchainów. Dzięki temu użytkownicy mają zapewnioną stale rosnącą ofertę i szeroki wybór technologii oraz tokenów. Ale to nie oznacza, że każda nowa kryptowaluta może dołączyć do Bittrex. Giełda prowadzi rygorystyczna selekcję kolejnych projektów, zatem jako użytkownik masz pewność korzystania z walut oferujących określoną jakość i wiarygodność. Mówiąc kolokwialnie, kryptowalut pewnych, a nie tokenów tworzonych w garażu przez żartownisiów.

Bittrex – prowizje i opłaty

Giełda kryptowalut Bittrex oferuje użytkownikom całkiem atrakcyjne opłaty transakcyjne. Harmonogram prowizji dla trybu maker-taker, oparty na całkowitym 30-dniowym wolumenie klienta, przedstawia się następująco:

Prowizje od transakcji na giełdzie Bittrex
Standardowy schemat – im większy wolumen transakcyjny tym mniejsza procentowa prowizja.

Czyli układ Bittrex z użytkownikami jest prosty: im więcej handlujesz, tym więcej oszczędzasz na prowizjach. Kupujący i sprzedający są obciążani opłatą na podstawie łącznej ceny zrealizowanego zamówienia.

Oczywiście, prowizje są różne w zależności od wybranej pary walutowej, wolumenu transakcji oraz pozycji użytkownika (maker/taker).

Bittrex – depozyty i wypłaty środków

Sama giełda kryptowalut Bittrex nie pobiera opłat za depozyty. Pamiętaj jednak, że niektóre tokeny wymagają przeniesienia na inny adres, zanim zostaną zaksięgowane. Oznacza to, że sieć może obciążyć Cię standrdową opłatą transakcyjną za transfer środków, której Bittrex nie jest w stanie uniknąć.

Depozyt na giełdzie Bittrex wpłacisz korzystając z kart debetowych VISA i Mastercard. Przy tej metodzie operator pobiera prowizję w wysokości 3.00%. Dla Polski dzienny limit depozytu to 2500 USD lub EUR, a miesięczne – 10 000 USD i EUR. Jeśli masz konto w innym kraju, to limity mogą być wyższe. Minimalny depozyt to 20 euro, a minimalna kwota wypłaty to 10 euro.

Inne metody wpłat na giełdzie Bittrex to przelew SEPA oraz międzynarodowy przelew bankowy. W tym przypadku nie ma minimalnych i maksymalnych limitów. Natomiast po wpłacie następuje 10-dniowa blokada. Dopiero po upłynięciu tego czasu możesz zlecić wypłatę środków.

Jak każda giełda kryptowalutowa tak i Bittrex pobiera niewielką opłatę za wypłatę tokenów niezbędną do zatwierdzenia transakcji w danym blockchainie. Można ją wyświetlić, klikając w przycisk wypłaty (Withdraw) w oknie wybranej kryptowaluty.

Bittrex – rejestracja i weryfikacja

Rejestracja i weryfikacja na giełdzie kryptowalut Bittrex to ten sam proces. To znaczy, że zakładając konto, musisz od razu potwierdzić swoją tożsamość. Po podaniu podstawowych danych i weryfikacji przez e-mail przesyłasz obie strony dokumentu tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport) oraz zdjęcie lub robisz selfie.

Po ok. 5-10 minutach Twoje konto powinno być już zweryfikowane i gotowe do kupna bitcoina oraz wielu innych kryptowalut dostępnych w ofercie giełdy Bittrex.

Zarejestruj się na Bittrex

Bittrex – Instant Buy & Sell

Instant Buy & Sell to specjalna funkcja giełdy kryptowalut Bittrex, która ma symulować standardowe zlecenie rynkowe i automatycznie podjąć kilka prób jego realizacji. Dzięki niemu możesz dokonać szybkiego zakupu bitcoin lub jego sprzedaży, w zasadzie za pomocą kilku kliknięć.

Wystarczy, że na głównej stronie wybierasz Instant Buy & Sell, a następnie zakup albo sprzedaż. Następnie wskazujesz walutę, którą chcesz sprzedać/kupić za USD lub EUR. Podajesz numer karty lub wybierasz saldo Bittrex i zatwierdzasz transakcję. To wszystko, tak działa natychmiastowy zakup i sprzedaż kryptowalut na tej giełdzie.

Natychmiastowy zakup kryptowalut na Bittrex
Instant buy w Bittrex na przykładzie Aave.

Instant buy to przydatna funkcja dla inwestorów, którzy po prostu nie chcą handlować na giełdzie tylko kupić określoną liczbę krypto, wypłacić i zakopać.

Bittrex – opinie

Moja przygoda z Bittrex nie jest zbyt intensywna, ale ogólne doświadczenie z giełdą Bittrex jest bardzo pozytywne. Kiedyś założyłem tam konto, aby kupić perspektywiczną kryptowalutę Unibright (UBT).  O dziwo, poza DEXami (giełdy zdecentralizowane) Unibright dostępna jest naprawdę w niewielu miejscach. Bittrex to największa sensowna giełda na której UBT jest notowany.

Unibright (UBT) to nadal obiecujący i wart uwagi token bazujący na blockchainie Ethereum. Za tym projektem stoi zespół programistów z Niemiec z ponad 20-letnim doświadczeniem w integracji biznesowej. Głównym produktem Unibright jest Baseledger, który kierowany jest do firm. To blockchain do tworzenia baz danych, doradztwa i narzędzi do integracji łancucha bloków o niskim kodzie dla przedsiębiorstw, programowalne DeFi oraz Universal Business Token, czyli wspomniany UBT.

Ogólna ocena giełdy kryptowalut Bittrex jest bardzo dobra. Klienci dobrze oceniają przede wszystkim wysoki poziom ochrony aktywów, stabilność giełdy i po prostu porządną ofertę z wieloma unikalnymi tokenami.

Bittrex to typowa giełda bez funkcjonalności znanych z Binance, Kucoin czy Huobi takich jak pożyczki, staking czy konkursów i bonusów dla użytkowników jak w Bybit.

Moja ocena Bittrex w skali 1-10 to średnie 6. Brak języka polskiego i PLN odbiera nieco punktów plus dosyć mała przebojowość giełdy. To oczywiście zupełnie subiektywna ocena, po prostu ciężko ocenić, gdzie sięgają ambicje firmy i dokąd zmierza na tym coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Ale dla wielu z Was taki spokój może być zaletą. Generalnie – giełda kryptowalut Bittrex to godne polecenia miejsce do zakupu bitcoina i innych wybranych tokenów.

Przejdź na giełdę Bittrex

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *