Giełda kryptowalut Bybit

Giełda kryptowalut Bybit

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Bybit powstała marcu 2018 roku, ale jest jedną z najszybciej rozwijających się giełd kryptowalut dedykowaną krypto tradingu. Ma już ponad 2 miliony zarejestrowanych użytkowników, a liczba ta stale rośnie. Jedno jest pewne: obok giełdy Bybit nie możesz przejść obojętnie.

Twórcy giełdy Bybit z siedzibą w Singapurze od początku postawili na jakość usług i to widać na każdym kroku. Jej platforma handlowa jest skonstruowana bardzo profesjonalnie i nowocześnie, a przy tym cały interfejs jest intuicyjny i przyjazny dla każdego.

Podsumowując, giełda Bybit to sprawdzona platforma z dźwignią przeznaczona dla traderów kryptowalutowych. Do tego anonimowa, bez KYC i konieczności weryfikacji.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o giełdzie Bybit? Przedstawiam najważniejsze informacje.

Handluj kryptowalutami na Bybit

O giełdzie Bybit

Odwiedzając stronę giełdy Bybit od razu poczujesz się jak u siebie. Platforma wykorzystuje wszystkie sprawdzone schematy podpatrzone u konkurencji, dzięki czemu użytkownicy otrzymują najlepsze rozwiązania na rynku. Menu jest proste, minimalistyczne, a cała strona jest bardzo czytelna i stabilna. Dla jeszcze większej wygody jest wersja mobilna giełdy lub aplikacje na telefon Bybit (iOS i Android).

Ekran handlu na Bybit
Wygląd ekranu do handlu na dźwigni na parze BTCUSDT.

Giełda Bybit nie jest dostępna w języku polskim. Domyślnie ustawiony jest oczywiście angielski, a dla poliglotów do wyboru jest jeszcze kilka innych. Wystarczy jednak podstawowa znajomość języka Szekspira, by swobodnie poruszać się na platformie.

Co wyróżnia giełdę Bybit?

Giełda Bybit reklamuje się, jako jedna z najszybszych platform do handlu kryptowalutami. I trzeba przyznać, że to rzeczywiście prawda. Dziś szybki system to podstawa, ale Bybit działa naprawdę ekstra sprawnie, o czym możesz przekonać się samemu sprawdzając podstawowe funkcje. System jest dostępny przez 99,99%. Brak przestojów serwera to pewność zamykania transakcji i korzystania z giełdy 24/7.

Bybit chwali się również największą płynnością dla pary BTCUSD, co rzeczywiście jest sporym osiągnięciem. Bybit giełda ma dzienny wolumen w wysokości miliarda USD, a także 30 tysięcy traderów wykazujących się codzienną aktywnością. I to nie może dziwić. Giełda Bybit uznawana jest za jedną z najlepszych giełd dedykowanych szczególnie właśnie profesjonalnym traderom. Praktycznie cały czas utrzymuje się w czołówce platform pod względem obrotu na rynku Futures i instrumentach pochodnych.

Giełda Bybit w rankingu na CoinMarketCap
Bybit znajduje się w TOP 5 giełd do handlu na dźwigni wg. rankingu CoinMarketCap. W przeciwieństwie do konkurencji nie limituje niezweryfikowanych użytkowników.

Doświadczonym inwestorom kryptowalut oferuje mnóstwo przydatnych opcji i narzędzi tradingowych, m.in. scalping (handel na wykresie + ustawienie SL/TP przy składanie zleceń) czy hedging (pozycje długie i krótkie mogą być otwarte w tym samym czasie, z różną dźwignią).

Inwestorzy na giełdzie Bybit mogą również korzystać z gry margin trading. Na bitcoinie dostępna jest dźwignia x100 a na pozostałych kryptowalutach x50.

Użytkownik może oczywiście skonfigurować take profit i stop loss na początku, a wtedy będzie otrzymywał automatyczne powiadomienia o strategii, dzięki czemu dostosuje swoje zamówienia za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki dużej popularności Bybit oferuje najlepszą w swojej klasie głębokość rynkową, każda transakcja realizowana z minimalnym wpływem na cenę.

Bybit to również giełda bardzo bezpieczna. Wystarczy wspomnieć, że 100% środków przechowanych jest w zimnych portfelach multisig (z 3 wypłatami dziennie). Dla zaawansowanych jest również profesjonalny UX/UI – zarówno dla przeglądarki jak i aplikacji mobilnej. Dane rynkowe przesyłane są co 20 ms! Błyskawiczne aktualizacje rynkowe umożliwiają prowadzenie transakcji o wysokiej częstotliwości.

Giełda Bybit ma również świetny support. Odpowiedź na dowolne pytanie otrzymasz w każdym momencie, gdyż dział pomocy dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Obsługa klienta działa w kilku językach, choć na razie nie w polskim.

Jakie prowizje i opłaty obowiązują na Bybit?

Niskie prowizje i opłaty to kolejna mocna strona giełdy Bybit. Koszty transakcji zależą od pozycji użytkownika – taker lub maker. Opłaty różnią się także w zależności od wybranej dźwigni. Takerzy obciążani są prowizją w wysokości 0,075%, a opłata dla makerów wynosi -0,025%. Praktycznie oznacza to, że zleceniodawca otrzymuje wynagrodzenie za handel. Aby to wyjaśnić, założmy, że jesteś twórcą zamówienia (maker) i kupujesz kryptowalutę za 100 USD. Wtedy, zamiast 1000 USD będziesz musiał zapłacić tylko 997,50 USD.

Zgodnie z najbardziej obszernym raportem branżowym, jaki kiedykolwiek sporządzono, średnia globalna opłata za transakcje taker i maker wyniosła 0,063% dla takerów i 0,018% dla makerów. W związku z tym Bybit jest nieco powyżej średniej, jeśli chodzi o opłaty za taker, ale znacznie poniżej średniej w odniesieniu do opłat zleceniodawców. Są to bardzo konkurencyjne i atrakcyjne opłaty, które zachęcają inwestorów do aktywności i tworzenia zamówień.

Bybit stop loss

Opłaty za transakcje spot są ustalone na 0,10% dla takerów i 0,00% (bezpłatnie!) dla makerów. To znacznie poniżej średniej światowej branży (0,215% i 0,162% według tego samego raportu).

Giełda Bybit pobiera prowizję za wypłatę w wysokości 0,0005 BTC. To w zasadzie prawie o połowę niższa opłata od standardu w branży, wynoszącej ok. 0,00059 BTC za wypłatę bitcoina.

Dodatkowo trader musi zapłacić funding rate po otwarciu pozycji. Jednak ponieważ handel z depozytem zabezpieczającym opiera się na pozycjach handlowych, trader może uiścić tę opłatę lub ją otrzymać.

Rejestracja na Bybit i bonus 600 USD

Rejestracja i weryfikacja to kolejny mocny punkt giełdy Bybit. Dlaczego? Ponieważ do założenia konta wystarczą podstawowe dane, adres e-mail lub numer telefonu. Z weryfikacją jest o tyle łatwiej, że po prostu jej nie ma! Rejestrując konto na giełdzie Bybit możesz od razu przystąpić do tradingu bitcoinem i pozostałymi głównymi kryptowalutami!

A co więcej, po założeniu konta możesz przystąpić do programu bonusowego, w którym do zgarnięcia jest nawet 600 USD. Bonusy zbierasz za różne aktywności. Np. otrzymujesz kupon na 5$, jeśli zasilisz konto kwotą min. 0,05 BTC lub 50$, jeśli wpłacisz co najmniej 0,5 bitcoina. Kolejne bonusy dostaniesz za osiągnięcie łącznej kwoty zasileń min. 1 BTC, codzienny handel przez 10 dni, a nawet za polubienie profilu giełdy Bybit na Twitterze i wiele innych! Aby dołączyć do programu, wystarczy założyć konto i wypełniać poszczególne zadnia, a bonusy zostaną przypisane automatycznie.

Bonus w Bybit za rejestrację i handel

Otwórz konto na Bybit

Jakie są opcję wpłat i wypłat na Bybit?

Bardzo ważna informacja na początek jest taka, że giełda Bybit nie przyjmuje żadnych depozytów w walucie fiducjarnej. Wpłacać możesz jedną z pięciu kryptowalut: BTC, ETH, XRP, EOS oraz stablecoinem USDT.

Jeśli zatem chcesz handlować na Bybit, możesz kupić bitcoina na innej z naszych polecanych giełd, np. Binance czy Bitbay, a następnie przesłać środki na Bybit.

A jeśli chcesz od początku do końca zachować pełną anonimowość (pamiętaj o braku weryfikacji na Bybit), kup BTC korzystając z  specjalnego widżetu: kantor Bitcoin bez weryfikacji. W kantorze Bitcan możesz kupić bitcoiny o wartości 1000 zł raz na dobę bez podawania żadnych danych!

Opinie o giełdzie Bybit

Sam od jakiegoś czasu poznaję kolejne opcje oraz narzędzia giełdy i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Moje spostrzeżenia są zgodnie z opiniami o Bybit, które napotykam w sieci. W zasadzie każda ocena jest pozytywna, nie zauważyłem żadnych skarg czy zażaleń. Wiele z opinii o Bybit publikowanych jest przez profesjonalnych traderów, co już sporo o niej mówi. Skoro osoby często obracające milionami w bitcoinie i innych kryptowalutach mają o niej bardzo dobre zdanie, to Bybit musi być naprawdę solidnym graczem na rynku blockchain.

Ponadto, bardzo dobre opinie Bybit zbiera również wśród popularnych polskich youtuberów:

Crypto Wars docenia anonimowość giełdy i poleca ją traderom grającym na dźwigni.

Z kolei Krypto Kamikaze przygotowuje pomocne materiały dla początkujących użytkowników, którzy chcą skorzystać z Bybit.

A 321 Crypto tworzy jeszcze prostsze, jak sam nazywa, łopatologiczne tutoriale dla całkowitych amatorów.

Giełda Bybit jest bardzo aktywna marketingowo i wychodzi ze swoją ofertą do ludzi, którzy być może ciągle sądzą, że świat kryptowalut jest dla nich niedostępny lub zbyt skomplikowany. Jak sami o sobie mówią jej twórcy:

Naszym celem jest dalsze rewolucjonizowanie branży poprzez łączenie najlepszych kryptowalut i tradycyjnych finansów. A nasza innowacyjna, wysoce zaawansowana i przyjazna dla użytkownika platforma została zaprojektowana od podstaw przy użyciu najlepszej w swojej klasie infrastruktury, aby zapewnić naszym użytkownikom najbezpieczniejsze, najszybsze, najuczciwsze i najbardziej przejrzyste doświadczenie handlowe.

W listopadzie 2020 roku Bybit rozpoczęła współpracę z Borussią Dortmund. Jeden z największych klubów piłkarskich w Niemczech promuje się w ten sposób wśród azjatyckich kibiców, a platforma chce rozszerzyć swoją rozpoznawalność w Europie. Przedstawiciele Borussii i Bybit wspólnie podkreślali, że ich działalność łączy intensywność i pasja. Zwrócili uwagę również na to, że mają te same, czarno – żółte barwy. Dyrektor zarządzający Borussii Dortmund Carsten Cramer, dodał, że

BVB to klub o długiej tradycji, jednocześnie otwarty i innowacyjny. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak odpowiedzialnie Bybit radzi sobie ze swoim podejściem biznesowym i cieszymy się, że jako pierwszy klub piłkarski w Niemczech współpracujemy z marką z sektora kryptowalut. Z niecierpliwością oczekujemy, że to partnerstwo pomoże budować zaufanie do tego sektora i naszej społeczności”.

A tak na marginesie, to tylko kolejne potwierdzenie, że rynek kryptowalut coraz częściej łączy się ze światem sportu. I to z dużym sukcesem dla obu stron. Jeżeli interesujesz się sportem i kryptowalutami to konieczni przeczytaj opis i moją opinię o kryptowalucie Chiliz.

Moja ocena giełdy Bybit w skali 1-10 to 8. Punkty odejmuję za brak polskiej wersji językowej. Poza tym to platforma o wielkiej przyszłości, zatem warto bacznie obserwować jej rozwój.

Przejdź na giełdę Bybit

One comment

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *