Giełda Kryptowalut Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Ponad 68 milionów – tylu użytkowników zweryfikowało dotychczas swoje konta na giełdzie Coinbase. Wielu z nich na tej jednej z największych platform kryptowalutowych z siedzibą w USA kupiło swój pierwszy bitcoin. Ale czy Coinbase to giełda dla każdego? Jakie są jej zalety i wady?

Giełda Coinbase powstała w 2012 roku. To największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu w Stanach Zjednoczonych. 14 kwietnie 2021 Coinbase jako pierwsza giełda kryptowalutowa weszła na giełdę Nasdaq. Już wiesz, że masz do czynienia z gigantem na rynku blockchain. Co jeszcze musisz wiedzieć o giełdzie Coinbase?

Kup kryptowaluty na Coinbase

Podstwowe info o Coinbase

Coinbase działa w ponad 100 krajach na świecie, jej wszystkie podstawowe funkcje dostępne są języku polskim. Może się zdarzyć, że w niektórych miejscach brakuje jeszcze tłumaczenia z angielskiego.

Na Coinbase (i Coinbase PRO) nie można kupować za złotówki (PLN), polską złotówkę można jedynie ustawić jako lokalną walutę w której wyświetlana jest aktualna wartość posiadanych kryptowalut. Z walut europejskich dostępne jest tylko Euro (EUR), choć dziś, w dobie kantorów internetowych, nie powinno to stanowić dla nikogo problemu. Support i działy pomocy również dostępne są jedynie w języku angielskim.

Ekran startowy Coinbase
Przejrzysty i intuicyjny ekran startowy giełdy Coinbase posiada wykres wartości krypotwalutowego portfolio.

Strona giełdy i wszystkie jej funkcję są bardzo przejrzyste i dopracowane. Dla każdego użytkownika korzystanie z niej jest komfortowe i intuicyjne. Coinbase działa stabilnie, praktycznie nie zdarzają się żadne dłuższe problemy techniczne.

Co to jest Coinbase PRO?

Coinbase PRO to już pełnoprawna giełda kryptowalut dla bardziej doświadczonych inwestorów kryptowalut. Oferuje możliwość natychmiastowego zakupu, sprzedawania i tradingu aktywami cyfrowymi w różnych parach handlowych. Na Coinbase PRO masz wiele narzędzi ułatwiających śledzenie rynku, przeglądanie historii handlu, monitorowania ofert, zarządzania wieloma portfelami i wiele więcej.

Jeżeli masz stworzone konto w podstawowej platformie Coinbase to możesz się nim zalogować również do Coinbase PRO.

Coinbase Pro - interfejs giełdy
Wygląd interfejsu Coinbase Pro.

Dla zaawansowanych traderów Coinbase zapewnia w pełni funkcjonalny transakcyjny interfejs API.

Coinbase to wersja giełdy dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z zakupem bitcoina i innych kryptowalut. Dzięki ograniczeniu rodzajów transakcji i opcji korzystanie z niej jest prostsze, mniej przytłaczające.

Coinbase Pro to zaawansowane opcje inwestowania; rozbudowane, ale przyjazne w odbiorze wykresy czy uproszczony system opłat i prowizji. To idealne rozwiązanie dla bardzo aktywnych traderów.

Co wyróżnia giełdę Coinbase PRO?

Od razu muszę zaznaczyć, że giełda Coinbase jest naprawdę solida i bezpieczna. Stosuje najwyższe standardy ochrony danych użytkowników i ich zasobów. Jest po prostu wiarygodna.

Ma spory, ale nie największy wybór kryptowalut i par wymiany. Oferta giełdy Coinbase z pewnością jest wystarczająca dla początkujących użytkowników. A dla doświadczonych przeznaczona jest wspomniana wersja Pro. Coinbase działa zgodnie z prawem, jest w pełni legalna, oczywiście także dla osób z Polski.

Bardzo ciekawym wyróżnikiem platformy jest program Coinbase Earn. Już sama nazwa wiele mówi. Coinbase Earn w prosty sposób pozwala użytkownikom otrzymać kryptowaluty za darmo. A właściwie zarobić je. Jak? Oglądasz specjalny materiał wideo na platformie Coinbase, a następnie odpowiadasz na związane z nią pytania. Dzięki temu zdobywasz wiedzę na temat kryptowalut i rynku blockchain, a dodatkowo zarabiasz wybrane tokeny. Nie są to oczywiście zawrotne sumy, ale program cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem. Aby dołączyć do Coinbase Earn, wystarczy zalogować się na konto giełdy i znaleźć tę opcję w kategorii Dla Ciebie.

Jakie są prowizje i opłaty na Coinbase PRO?

Prowizje i opłaty na Coinbase to zdecydowanie słabsza strona giełdy czy też po prostu mniej konkurencyjna. Przede wszystkim Coinbase nie podaje wprost wartości prowizji i wszelkich kosztów. Zależą one bowiem od wybranej kryptowaluty, wysokości transakcji, wolumenu obrotu czy nawet kraju, z którego kupujemy bitcoin czy inny token. Użytkownik może wskazać preferowaną formę naliczania prowizji – stałą lub zmienną.

Generalnie można przyjąć, choć to tylko przybliżone liczby, że opłata na giełdzie Coinbase wynosi od 0,99 do 2,99 EUR. Większe transakcje, czyli takie powyżej 200 euro, obarczone są prowizją w wysokości 1,49%.

Pod tym względem Binance czy KuCoin oferują o niebo korzystniejsze warunki.

Podobnie jest z wypłatami na Coinbase. Za konwersję i wypłatę krypto na walutę FIAT, oprócz standardowych opłat sieciowych, pobierana jest prowizja w wysokości 1.00%. Ale ostateczny koszt wypłaty może różnić się ze względu na jej wysokość czy daną kryptowalutę.

Ponadto pamiętaj, że na platformie Coinbase Pro opłaty i prowizje mogą się różnić.

Rejestracja na Coinbase i bonus 10 USD

Jak zarejestrować się na giełdzie Coinbase? To bardzo proste. Na stronie klikasz w Rozpocznij. Podajesz swoje podstawowe dane, zaznaczasz zgodę na regulamin i klikasz Utwórz konto. Następnie należy zaakceptować politykę prywatności oraz wypełnić captcha, jeśli się pojawi. Później podajesz adres e-mail i klikasz Weryfikuj….

W kolejnym kroku wpisujesz swój numer telefonu. Spokojnie, to nie grozi żadnym spamem, a jest niezbędne do przeprowadzenia obowiązkowej weryfikacji. Później standardowo – uzupełniasz kolejne dane i przesyłasz skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości. Po kilku minutach powinieneś być zweryfikowanym użytkownikiem giełdy Coinbase.

I tu uwaga! Rejestrując się w Coinbase z poniższego linku zyskujesz dodatkowy bonus. Po zakupie dowolnych kryptowalut za 100 USD (lub równowartość tej sumy w dowolnej walucie, np. EUR) otrzymujesz darmowe 10 USD na zakup bitcoina lub innych kryptowalut. I ja również, więc zyskujemy obaj.

Bonus 10 USD w Coinbase
Zarejestruj się z linka polecającego, kup kryptowaluty za równowartość 100 USD a otrzymasz darmowe 10 USD.

Zarejestruj się na Coinbase

Jak kupić kryptowaluty na Coinbase?

Zakup bitcoina i innych kryptowalut na Coinbase jest łatwy. Przy pierwszej transakcji logujesz się na swoje konto i wchodzisz w swój profil. W ustawieniach dodajesz metodę płatności.

Następnie klikasz w Kupno/sprzedaż. Wybierasz kryptowalutę i wpisujesz kwotę, za którą chcesz ją kupić. Wskazujesz także jedną z metod płatności, jeśli dodałeś kilka. Klikasz Podgląd kupna. Jeśli wszystko się zgadza, klikasz Kup teraz.

Dokładnie tak samo wygląda transakcja sprzedaży, tylko wtedy wybierasz Sprzedaj.

Metody depozytu do Coinbase

Jakie metody płatności oferuje Coinbase? Są to:

  1. karta debetowa/kredytowa VISA lub Mastercard
  2. rachunek bankowy w euro (płatności SEPA)
  3. serwis PayPal

Jaka jest ocena giełdy Coinbase PRO?

Ze względu na swoją specyfikę oraz nieco wyższe prowizje (w porównaniu do konkurencji) giełda Coinbase PRO nadaje się bardziej dla doświadczonych użytkowników kupujących bitcoin i inne kryptowaluty. I taka też panuje powszechna opinia o Coinbase w internecie, bez względu na to, z jakiego kraju pochodzi oceniający.

Coinbase to taki typowy produkt w amerykańskim stylu. Duża i stablina marka, ale oferta giełdy jest nieco ograniczona, sprawiając wrażenie wyselekcjonowanej. No i z większymi opłatami, czyli na wypasie i nieco drożej. Można to porównać do innej firmy z USA, czyli Apple. W cenie MacBooka czy iPhona można kupić tańsze urządzenie o podobnej funkcjonalności, ale dla niektórych liczy się też dobry system, unikalne funkcje czy po prostu prestiż i niezawodność.

Niemniej moja opinia jest taka, że warto zarejestrować konto na Coinbase, choćby ze względu na darmowe 10 USD na start oraz program Coinbase Earn. Kupując pierwszego bitcoina można w prosty sposób zgarnąć 10 USD, a także zarabiać kolejne $$ (ok. 29 USD) ucząc się ciekawych i przydatnych informacji o rynku blockchain. A jeśli jesteś bardziej doświadczonym traderem, to Coinbase Pro może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Moja ocena giełdy Coinbase to 5, w skali 1-10. Punkty odejmuję za brak PLN i tylko częściowe przetłumaczenie pełnej wersji strony internetowej giełdy, wyższe prowizje i mniejszy wybór kryptowalut. Ale należy dodać, ze Coinbase to giełda bezpieczna i wiarygodna, choć po prostu atrakcyjna bardziej dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Zastanawiasz się wybrać Coinbase czy Binance? Moim zdaniem zdecydowanie Binance.

Przejdź na giełdę Coinbase

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *