Logo HUobi

Giełda kryptowalut Huobi

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Giełda kryptowalut Huobi z każdym dniem staje się coraz bardziej rozpoznawalna. I to nie dziwi, gdyż rozwija się bardzo dynamicznie i z pewnością każda osoba kupują bitcoin powinna poznać tę obiecującą platformę. Co warto wiedzieć o Huobi?

Giełda należy do Huobi Group posiadającej licencję na usługi oferujące zasoby cyfrowe w wielu krajach i regionach na całym świecie. Jeśli jej nazwa zabrzmiała dla Ciebie azjatycko, to nie jesteś w błędzie. Huobi powstała w Chinach, a obecnie ma siedzibę w Hong Kongu. Ale dostępna jest w ponad 100 państwach!

Kup kryptowaluty na Huobi

Co wyróżnia Huobi?

Zacznę od tego, że Huobi to naprawdę nowoczesna giełda kryptowalut. Widać to i czuć niemal na każdym kroku. Użytkownik od samego początku ma poczucie, że korzysta z najnowszych technologii i rozwiązań. Mówiąc kolokwialnie, jest na bogato, ale absolutnie tylko w dobrym tego słowa znaczeniu. To znaczy wszystkie narzędzia są bardzo użyteczne, nie jest to przerost formy nad treścią.

Pierwszym bardzo ciekawym wyróżnikiem giełdy kryptowalut Huobi jest opcja Huobi Earn. To produkt inwestycyjny umożliwiający użytkownikom zarabianie na posiadanych przez nich kryptowalutach. Dzięki niemu, zamiast jedynie przechowywać swoje aktywa, możesz je subskrybować i przenieść część tokenów do Flexible Earnings (Elastyczne Zarobi) oraz Fixed Earnings (Stałe Zarobki), które wygenerują za nie APY (APY -annual percentage yield. W Polsce znany pod terminem RRSO). A do tego Huobi regularnie oferuje promocje Featured Earnings, z jeszcze korzystniejszymi warunkami. Zarówno we Flexible Earnings jak i Fixed Earnings znajdziesz sporo kryptowalut do wyboru, jak Bitcoin, Ether czy Litecoin, a także tokeny NFT.

Zablokuj swoje krypto na Huobi a zyskasz darmowe airdropy nowych tokenów. Zablokuj swoje aktywa giełdowe za pośrednictwem platformy Primepool, aby airdropy najgorętszych nowych tokenów.

Giełda kryptowalut Huobi posiada również platformę handlową instrumentów pochodnych, z wieloma kontraktami oraz elastycznymi dźwigniami. Ponadto użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych koncepcji (m.in. Huobi Security Fund) do zarządzania ryzykiem. Zabezpiecza to aktywa, pozwala unikać wahań cen na rynku spot i zapobiega manipulacji na rynku.

Platforma do handlu kryptowalutami w Huobi
Czysty i przejrzysty widok platformy do handlu w Huobi Global.

W fazie beta dostępny jest także trading bot – Grid Trading. To strategia handlowa, w której użytkownicy mogą automatycznie kupować tanio i sprzedawać drogo w określonym przedziale cenowym za pośrednictwem specjalnego programu. Na niestabilnym rynku aktywów cyfrowych wykorzystanie Grid Trading może w większym stopniu pomóc uniknąć błędnych decyzji handlowych spowodowanych czynnikami ludzkimi.

Token giełdy Huobi Token (HT)

Istotnym wyróżnikiem giełdy kryptowalut Huobi jest Huobi Token (HT). Być może znasz już tę koncepcję z innych platform, jak Binance (BNB) czy Kucoin (KCS). Huobi Token to globalna waluta giełdy. HB wydawany i zarządzany przez sieć blockchain może być używany zarówno w handlu wewnętrznym platformy jak i we wszelkich innych miejscach uwzględniających ekosystem Huobi.

Huobi Token kurs
Kurs Huobi Token rośnie wraz ze wzrostem popularności giełdy.

Posiadacze Huobi Token mogą cieszyć się różnymi korzyściami, jak np. obniżanie opłat transakcyjnych, a przy tym otrzymują także nagrody sutbotekonwe. Co więcej, HT zachowuje wartość dzięki regularnemu odkupowi i zniszczeniu.

Bonus powitalny w Huobi Global

Atrakcyjną opcją giełdy kryptowalut Huobi, która z pewnością Cię ucieszy, to bonus powitalny. Po rejestracji początkujący użytkownicy mogą wykonywać specjalne zadania i w ten sposób uzyskać bonus w wysokości 170 USD.

Przykładowo pierwsze 10 USD można uzyskać za samą weryfikację, a kolejne za otwarcie konta swap USDT. Pamiętaj jedynie, że na spełnienie warunków bonusowych jest określony czas, aktualnie masz na to 30 dni. Ale to naprawdę wystarczająco długo.

Oto pełna lista zadań, za które otrzymasz bonus w Huobi Global:

  1. Przeprowadź weryfikację tożsamości, aby otrzymać 10 USD.
  2. Otwórz konto swap USDT, aby otrzymać 10 USD.
  3. Wpłać kryptowaluty o wartości 100 USD, aby otrzymać 30 USD.
  4. Wygeneruj wolumen transakcji spot na poziomie100 USD a otrzymasz 10 USD
  5. Wygeneruj wolumen transakcji spot na poziomie1 000 USD a otrzymasz 40 USD
  6. Wygeneruj wolumen transakcji spot na poziomie10 000 USD a otrzymasz 70 USD

Prowizje i opłaty Huobi

Na giełdzie kryptowalut Huobi obowiązują dwie stawki prowizji: ogólne i dla profesjonalnych inwestorów. Stawka podstawowej opłaty wynosi 0.2000%, ale dzięki użyciu HT można ją obniżyć o 10%-65%.

Opłaty w Huobi
Posiadanie Tokenów Huobi znacznie zmniejsza prowizje giełdy.

Dla traderów opłaty wahają się od 0.0362% do 0.0097% (Maker) i od 0.0462% do 0.0193% (Taker). Ostateczna wysokość prowizji zależy także m.in. od 30-dniowego wolumenu użytkownika.

Huobi – depozyty i wypłaty

Giełda kryptowalut Huobi oferuje kilka metod płatności za kryptowaluty czy wpłaty depozytu. Kupić BTC i inne tokeny możesz używając karty kredytowej/debetowej VISA lub Mastercard. Huobi obsługuje kilkadziesiąt walut FIAT, w tym PLN. Dostępne są także m.in. przelewy SEPA (min. 10 EUR) czy zwykły przelew bankowy.

Maksymalny limit wypłat dla niezweryfikowanych użytkowników to podobnie jak na giełdzie Binance 0,06 BTC dziennie. Z kolei klienci z pełną weryfikacją mogą wypłacić do 100 BTC raz na 24h.

Rejestracja i weryfikacja na Huobi

Aby korzystać z podstawowych funkcjonalności giełdy, wystarczy podstawowa rejestracja na e-mail lub numer telefonu. Taki rodzaj konta na giełdzie kryptowalutowej Huobi ma jednak wiele ograniczeń, m.in. niski limit wypłat czy brak możliwości korzystania z Huobi Earn.

Weryfikacja konta na Huobi wymaga przesłania skanu dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy oraz podania większej ilości danych osobowych. Proces trwa do 24 godzin.

Zarejestruj się na Huobi

Opinie o Huobi

Giełda kryptowalut Huobi to bardzo rozbudowana platforma, pełna dodatkowych usług i rozwiązań. Opinie o Huobi są bardzo dobre, zwłaszcza wśród bardziej zaawansowanych inwestorów. Ocenę Huobi podnosi także brak konieczności weryfikacji konta. Dla wielu użytkowników podstawowe limity, przynajmniej na początku, będą wystarczające. Huobi ma wiele opcji podnoszących bezpieczeństwo i wygodę, jak oddzielne konta dla Margin czy Trading. Sam interfejs giełdy to oczywiście kwestia gustu, ale według mojej opinii Huobi dopracowało także i ten element.

Sam korzystam z tej giełdy sporadycznie. Kiedyś założyłem konto na Huobi, aby zakupić Polkastarter (POLS). To protokół stworzony dla wielołańcuchowych puli tokenów i aukcji, umożliwiający projektom pozyskiwanie kapitału w zdecentralizowanym i interoperacyjnym środowisku opartym na Polkadot. Wtedy nie był jeszcze dostępny nawet na innych największych giełdach kryptowalutowych. Poza tym kupiłem także Huobi Token, czyli token giełdy.

Pozytywne opinie giełda Huobi zbiera również za swój program bonusowy na start. Oczywiście zdobycie 170 USD wymaga np. większych wpłat, ale część tej kwoty można uzyskać w naprawdę prosty sposób. A konto na Huobi jest oczywiście darmowe, więc można się zarejestrować na giełdzie choćby tylko ze względu na bonus i tokeny HT.

Według mojej oceny Huobi w skali 1-10 zasługuje na 7. Jak w przypadku wielu innych giełd, brak jest języka polskiego. Huobi to oczywiście giełda bezpieczna, legalna i warta uwagi. Pewnie kupowałbym na niej częściej, ale po prostu ma zbliżone funkcjonalności do innych giełd, z którym korzystałem już wcześniej. Ale jeśli komuś podoba się Huobi, to mogę ją polecić bez żadnych wątpliwości.

Przejdź na giełdę Huobi

Historia i fakty o Huobi

Giełda kryptowalut Huobi powstała w 2013 roku. Dziś jest wiodącą platformą i ważnym graczem w branży gospodarki cyfrowej i bierze czynny udział w rozwoju rynku blockchain. Huobi Group rozszerzyło swoją działalność o łańcuch publiczny, handel aktywami cyfrowymi, portfel czy badania nad ekonomią cyfrową itp.

Grupa Huobi posiada licencję w wielu krajach, w tym w Japonii, Korei Południowej oraz na Gibraltarze. Jednym z twórców, a także obecnym CEO jest Leon Li. Absolwent Wydziału Automatyki Uniwersytetu Tsinghua i przedsiębiorca. Zanim założył Huobi Group w 2013 roku, pracował dla Oracle (największego światowego dostawcy baz danych). Jest pionierem w badaniach i promocji technologii blockchain. Potwierdził to, rozwijając Huobi do jednej z największych i najnowocześniejszych giełd kryptowalutowych na świecie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *