KuCoin to świetna giełda kryptowalut i platforma do zakupu bitcoina. Wyróżnia ją wiele: unikalne tokeny, bezpieczeństwo dzięki podziałowi kont, płatność w PLN czy stale wprowadzane nowości. W pigułce podaję wszystko, co musisz wiedzieć o KuCoin!
Giełda kryptowalut KuCoin powstała w 2017 roku od tego czasu dynamicznie się rozwija. Giełda KuCoin co chwilę wprowadza aktualności, nowe technologie i rozwiązania ułatwiające korzystanie z jej oferty i obsługę kryptowalut. Co jeszcze zapewnia KuCoin?
Spis treści
KuCoin – kompletna giełda kryptowalut
Gdyby spróbować wymyślić jedną rzecz, której brakuje inwestorowi kryptowalutowemu na KuCoin ciężko było by wymyślić. Giełda KuCoin w zasadzie posiada wszystkie cechy i funkcjonalności jakie powinna mieć dobra giełda kryptowalut.
Na giełdzie KuCoin znajdziemy bardzo wiele par kryptowalutowych, handel pochodnymi na maksymalnej dźwigni x100, wbudowanego handlującego bota, opcje pasywnego zarobku poprzez kryptowalutowe pożyczki (wzorowane na Binance Savings), inwestycje wczesnego etapu poprzez Spotlight Center oraz różne bonusy i benefity za holdowanie tokenu giełdy KuCoin Shares (KSC).
Giełda KuCoin niestety nie jest dostępna w języku polskim. Oferuje jednak płatność w złotówkach (PLN), co dla wielu osób z pewnością będzie wystarczające. Poza tym używany w KuCoin angielski jest naprawdę prosty i przystępny. Znając podstawy tego języka, nie będziesz miał problemów z poruszaniem się po giełdzie.
KuCoin stale oferuje ciekawe bonusy i promocje dla użytkowników korzystających z KCS. O jednym z nich poniżej.
Co wyróżnia giełdę KuCoin?
Twórcy KuCoin bardzo aktywnie pracują nad rozwojem giełdy, dzięki czemu użytkownicy korzystają z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Dbają również o rozwój i zaangażowanie społeczności skupionej wokół giełdy i wsłuchują się w opinie klientów.
Z pewnością jednym z wyróżników giełdy KuCoin jest dostępność wielu niszowych kryptowalut. Do tego dochodzi naprawdę szeroka oferta altcoinów, które nie zawsze występują na innych platformach, zwłaszcza tych większych.
Jak wspominałem, wyróżnikiem KuCoin jest stałe wprowadzanie ciekawych nowości i rozwiązań. Spotlight Center ma pomóc projektom blockchain w pozyskaniu potrzebnych funduszy, przyciągając uwagę rynku. Dlatego KuCoin regularnie publikuje nowe kryptowaluty z opcją sprzedaży kto pierwszy, ten lepszy. Zakup oparty jest na KCS (o którym poniżej), a rzeczywista cena danego tokena ogłaszana jest w dniu emisji.
Ciekawym rozwiązaniem jest np. Trading Bot. To bezpłatne narzędzie handlowe, które ma za zadanie pomóc użytkownikom zaoszczędzić czas i energię, jednocześnie poprawiając ich zyski. KuCoin Trading Bot to jak całodobowo dostępny automat dla Twojej strategii handlowej.
Niedawno wprowadzono również nowy produkt łączący handel kryptowalutami i rozrywkę – KuCoin Win. To specjalna platforma ekosystemu KCS, która umożliwia dystrybucję tokenów obiecujących projektów blockchain przy niższych kosztach i bardziej sprawiedliwym procesie, a przy tym w zabawny sposób. Pierwszym etapem KuCoin Win jest Lucky Raffling, dzięki któremu można wygrać sporo cennych nagród. Oprócz tokenów również nagrody rzeczowe: MacBooki Pro, iPady Pro, iPhony, a nawet torby marki Gucci, zegarki IWC czy pierścionki Tiffany.
A to tylko kilka wybranych najnowszych projektów i rozwiązań od KuCoin. Będąc użytkownikiem giełdy sam zauważysz, jak wiele ich powstaje, a do tego są naprawdę użyteczne.
Co to jest KCS od KuCoin?
Jednym z najważniejszych wyróżników giełdy jest KuCoin Shares (KCS) – klucz odblokowujący ekosystem KuCoin. KCS jest jakby przewodnikiem po kwitnącym zdecentralizowanym świecie zbudowanym przez wszystkich członków społeczności KuCoin.
KCS (KuCoin Shares) to natywny token giełdy KuCoin. Posiadanie tej kryptowaluty zapewnia mnóstwo korzyści. Pierwszą są oczywiście mniejsze prowizje przy zakupie bitcoina i wielu innych kryptowalut. Jeśli zdecydujesz się użyć KCS do uiszczenia opłat transakcyjnych na KuCoin, za każdym razem otrzymasz 20% zniżki!
Ale to nie wszystko! Posiadaczce KCS, którzy trzymają swoje tokeny na giełdzie, otrzymują część przychodów z obrotu lub dywidendy generowanej przez KuCoin. Otrzymany bonus wynosi 50% opłat transakcyjnych. Jeśli wolumen i ilość wymienianych tokenów będzie większa, to wzrośnie również premia za posiadanie akcji.
KuCoin posiada specjalną stronę z kalkulatorem. dzięki któremu każdy posiadacz KCS może szybko sprawdzić, jaki bonus otrzyma od giełdy.
KuCoin – prowizje i opłaty
Ogromną zaletą giełdy KuCoin są niskie prowizje od wymiany kryptowalut. Standardowa stawka wynosi jedynie 0,10% wartości transakcji. Ale te opłaty można jeszcze obniżyć, nawet o 30%. W jaki sposób? Wszystko zależy od posiadanej ilości tokena KCS oraz wolumenu obrotu (BTC) w ciągu ostatnich 30 dni. Wystarczy już 1000 tokenów, by obniżyć prowizje KuCoin o 1% – wówczas wynosi ona 0,09%. Kolejne progi zmniejszające opłatę to 10000 KCS, 20000, 30000 itd.
- 10000 KCS – 0.07%/0.09%
- 20000 KCS – 0.05%/0.08%
- 30000 KCS – 0.03%/0.07%
- 40000 KCS – 0%/0.07%
- 50000 KCS – 0%/0.06%
Najwyższy 12 level posiada prowizje -0.005%/0.025%-0.005%/0.02% co oznacza, że po realizacji wystawionego zlecenia sprzedający otrzymuje od giełdy prowizje (5 tysięcznych procent) za dostarczenie płynności. Aktualną tabelę prowizji i opłat na KuCoin znajdziesz na stronie giełdy w zakładce Fee.
Depozyty w KuCoin są całkowicie darmowe! Pamiętaj, że na giełdę możesz wpłacać środki w wielu walutach FIAT, w tym oczywiście w złotówkach (PLN). A także m.in. w USD, EUR, GBP czy JPY.
Z kolei minimalne progi oraz prowizje za wypłaty kryptowalut z giełdy są różne. Zawsze warto spojrzeć na tabelę opłat (użyj przy tym dostępnej wyszukiwarki). Przykładowo:
- BTC – min. wypłata 0,001, prowizja 0,0006
- ETH – min. wypłata 0,01, prowizja 0,004
- DOT- min. wypłata 2, prowizja 0,1
KuCoin – opcje wpłat i wypłat
Giełda KuCoin oferuje kilka opcji wpłat depozytu. Pierwszą jest karta kredytowa/debetowa VISA lub Mastercard. Drugą jest przelew SEPA. A do tego możesz skorzystać z płatności Apple Pay oraz Google Pay. Wybierasz także jednego z trzech bezpiecznych pośredników: Simplex, Banxa oraz Mercuryo.
Wiele popularnych kryptowalut, jak BTC, ETH, USDT czy PAX, kupisz za pomocą opcji Fast Buy (Szybki Zakup). Wystarczą 3 proste kroki. Wybierasz kwotę lub ilość kryptowaluty, którą planujesz kupić. Wskazujesz metodę płatności (jest wiele, np. WeChat Pay, Alipay, karty debetowe itd.), a następnie czekasz na zaksięgowanie waluty.
Aby wypłacić kryptowaluty z KuCoin, wystarczy w panelu użytkownika wybrać opcję Withdraw, a następnie podać adres portfela oraz kwotę.
Weryfikacja na KuCoin
Giełda KuCoin ma dwa poziomy weryfikacji: KYC1 (weryfikacja podstawowa) oraz KYC2 (weryfikacja zaawansowana). Nie jest ona obowiązkowa, ale zapewnia dodatkowe korzyści, m.in. większy limit wypłat. Bez weryfikacji możesz kupować kryptowaluty i wypłacić do 5 BTC dziennie.
Poniższe wideo pokazuje jak zweryfikować konto na giełdzie KuCoin.
Weryfikacja wymaga udostępnienia dokumentu tożsamości i podania kilku danych osobowych. A co zapewnia? Oprócz możliwości wypłaty powyżej 5 BTC dziennie także dźwignię handlową na kontraktach terminowych 100X oraz dzienny limit handlowy na poziomie 1400 USDT.
Historia powstania KuCoin
Za stworzenie giełdy KuCoin odpowiadają dwaj miłośnicy technologii, którzy byli także wczesnymi użytkownikami blockchain. Michael Gan zaczął kodować już w wieku 8 lat, a swój pierwszy startup założył, gdy miał lat 16. W 2012 roku usłyszał o Bitcoinie od swojego szefa i niemal natychmiast zajął się kopaniem kryptowaluty. Po jej wydobyciu próbował sprzedać część swoich zasobów BTC na Mt. Gox (największa swego czasu giełda kryptowalut, która upadła w 2014 roku w atmosferze skandalu), ale odkrył, że jej platforma jest bardzo trudna w obsłudze, zwłaszcza dla początkujących.
Dlatego wraz z rozwojem sieci blockchain i coraz powszechniejszą adopcja kryptowalut Michael Gan i jego znajomy Eric Don zauważyli, że zmienia to rynek finansowy. Na ich oczach budował się nowy system, który służył nie tylko najbogatszym, ale wszystkim ludziom na świecie – nawet niewykształconym czy bezrobotnym. Pod koniec 2013 roku napisali pierwszy kod w jednej z kawiarni. I tak rozpoczęła się podróż The People’s Exchange, bo tak nazywała się ich platforma na samym początku. KuCoin w dzisiejszej formie istnieje od 15 listopada 2017 roku.
Bezpieczeństwo KuCoin
Giełda dba oczywiście o najwyższe standardy bezpieczeństwa, choć w przeszłości nie uniknęła drobnych ataków. Jednak zwykle bywa tak, że dzięki nim ochrona staje się jeszcze skuteczniejsza. Ja nigdy nie miałem żadnych problemów na swoim koncie. KuCoin prowadzi nawet specjalny program o nazwie Big Bounty. Jeśli użytkownik zauważy jakąś lukę czy błąd w zabezpieczeniach KuCoin, może otrzymać nagrodę. A stawki wypłacane w KCS są niemałe. Przeliczając na USD można dostać od 10$ do 10 000$!
Co więcej, KuCoin stosuje podział na dwa konta: główne (Main Account) i handlowe (Trading Account). Chociaż rozdzielenie kont może wydawać się zbędne, to pod względem bezpieczeństwa jest to genialne rozwiązanie. Interfejsy API mają dostęp tylko do Twojego konta handlowego, więc środki zgromadzone na koncie głównym są chronione. Możesz tam sobie przechowywać dowolną ilość kryptowaluty mając pewność, że nie wezmą udziału w żadnej niechcianej transakcji.
Rejestracja na KuCoin
Rejestracja na KuCoin to banał. Wchodzisz na stronę giełdy i prawym górnym rogu klikasz Sign up. Wypełniasz wszystkie pola krok po kroku, to tylko najprostsze dane. Rejestracja na KuCoin możliwa jest na adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Po utworzeniu konta na giełdzie możesz zalogować się także w aplikacji mobilnej KuCoin (iOS i Android), skanując kod QR.
Wiem, że masz tego świadomość, ale pamiętaj o utworzeniu silnego hasła i włączeniu wszystkich możliwości bezpiecznego logowania. To tylko kilka sekund, a zapewni dodatkową ochronę Twojego majątku.
Opinia o KuCoin
Pozytywne opinie o giełdzie KuCoin w zasadzie stanowią 100% wszelkich ocen. Czy to oznacza, że KuCoin jest doskonała? Na pewno nie, ale bardzo dobry support szybko reaguje na pytania użytkowników i dba o ich ogólny komfort przy korzystaniu z jej usług. Jak pewnie zauważyłeś, KuCoin wzoruje się mocno na giełdzie Binance, ale wynikają z tego same korzyści. W ogóle twórcy KuCoin bacznie przyglądają się konkurencji i nowinkom technicznym. Jeśli zauważą coś wartościowego, niemal natychmiast implementują to u siebie. Często w usprawnionej wersji.
W internecie i w mediach społecznościowych znajdziesz mnóstwo opinii o KuCoin. Sama giełda chwali się, że wybiera ją 1 na 4 inwestorów kryptowalut na świecie. Nawet, jeśli jest to trochę mniej, niż 25%, to i tak jest to imponująca liczba.
Ogólna opinia o KuCoin jest taka, że to bezpieczna giełda, która oferuje dużo więcej kryptowalut, niż inne znane platformy. Dlatego KuCoin tak chętnie wybierana jest przez miłośników altcoinów. Poza tym cenią ją również użytkownicy, którzy są niedoświadczeni, a chcą niemal od razu korzystać ze wszystkich ciekawych i zaawansowanych funkcji oraz rozwiązań na rynku blockchain.
Dla mnie całkiem fajną sprawą jest ta luźna konwencja panująca w KuCoin, a także często atrakcyjne konkursy. To oczywiście nie powinno być kluczowe przy wyborze giełdy, ale sprawia, że korzysta się z niej jakby tak weselej 🙂
Po moich doświadczeniach i regularnym korzystaniu z KuCoin w skali 1-10 oceniam ją na 8. Dwa punkty odejmuję za brak języka polskiego i aplikacji na desktop. Poza tym giełda ma same zalety i mogę ją polecić z czystym sumieniem.