Logo giełdy OKEx

Giełda kryptowalut OKEx

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

OKEx to jedna z czołowych giełd kryptowalut na świecie. Założona została w 2014 roku w Hong Kongu przez chińskiego przedsiębiorcę Star Xu.

Na OKEx zarejestrowanych jest ponad 20 milionów inwestorów z 200 krajów w tym z Polski. Na giełdzie dostępnych do handlu jest ponad 400 par kryptowalutowych.

Giełda OKEx posiada interfejs w języku polskim, nie obsługuje złotówki. Oferuje możliwość wygodnego kupowania i sprzedawania kryptowalut.

Kupuj kryptowaluty na OKEx

Atuty giełdy OKEx

Giełda posiada niesamowicie przejrzystą i intuicyjna platforma tradingową. Dzięki usunięciu niepotrzebnych rozpraszaczy łatwo się w niej połapać nawet początkującemu traderowi. Jak porównam giełdę Bittrex to OKEx wygląda super prosto.

Platforma handlowa OKEx

Usługi i produkty dodatkowe takie jak:

 • OKEx mining pools – rozwiązanie przydatne dla drobnych górników kryptowalutowych. Osoby amatorsko kopiący kryptowaluty działające w protokole „proof of work” (Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin) mogą dołączać się do pool OKEx i w ten sposób łącząc siły konkurować z profesjonalnymi kopalniami.
 • OKEx Bridge – tak zwany most pozwala na tymczasową zamianę kryptowalut z różnych sieci (tzw. cross-chain transfer). Masz na OKEx 0,5 BTC ale potrzebujesz szybko środków na blockchainie ETH to zamiast sprzedawać Bitcoin, kupować Ethereum i robić przelew to po prostu możesz skorzystać z OKEx bridge.
 • OKEx Wallet – zainstaluj plugin do przeglądarki Chrome, Brave, Firefox lub/i aplikację na telefon a uzyskasz przenośny portfel kryptowalutowy z dostępem do kluczy prywatnych. Nie będziesz musiał trzymać środków cały czas na giełdzie tylko w prosty sposób przetransferować je na zewnętrzny portfel.
 • Token OKB – token giełdy OKEx. Posiadając natywne tokeny giełdy obniżasz wysokość prowizji za transakcje, za niego możesz kupować w nowe projekty kryptowalutowe, które startują na giełdzie oraz zarabiać stakując w programie OKEx Earn.
 • OKEx Earn – system do pasywnego zarabiania kryptowalut.
 • OKEx trading DEMO – testowa wersja platforma tradingowa, na której możesz uczyć się obsługi zleceń i handlu na kryptowalutach.

OKEx jest obok Binance i Kucoin jedną z najbardziej wszechstronnych giełd kryptowalutowych na świecie. Dynamiczny dynamiczny rozwój i innowacyjne produkty ściągają na OKEx rzesze inwestorów.

Giełda ta słynie też z wysokiego bezpieczeństwa przechowywanych depozytów użytkowników. Jeszcze nigdy w swojej historii nie została zhakowana.

OKEx Earn – program do zarabiania

Giełda posiada program OKEx Earn dzięki któremu użytkownicy mogą pasywnie zarabiać na posiadanych kryptowalutowych aktywach. Aby zarabiać na odsetkach od trzymanych kryptowalut bez aktywnego tradingu wystarczy wybrać kryptowalutę, rodzaj sposobu oszczędzania i zatwierdzić.

Ile można zarobić w OKEx? Każda oferta oszczędzania opatrzona jest stawką RSSO, która mówi ile w skali roku możesz zarobić w danym programie oszczędnościowym.

Zarabiaj w OKEx Earn
Program OKEx to możliwość pasywnego zarobku na portfolio kryptowalutowym.

OKEx Earn działa na podobnej zasadzie co Binance Savings o którym pisałem już wcześniej.

Wysokość zarobków w OKEx

RSSO w OKEx wahają się od kilku procent do nawet kilkudziesięciu procent w skali roku. Wszystko zależy od wybranej kryptowaluty, okresu oszczędzania i rodzaju programu oszczędnościowego.

 • Kryptowaluta – zwykle im stabilniejsza, bardziej znana, mająca większą kapitalizację kryptowaluta tym odsetki są mniejsze. W subskrypcji elastycznej Bitcoina zyskać można jedynie 0,70%, dla Terra LUNA 1,5% ale dla Tezos już 4,81%, Band Protocol nawet 5,81%.
 • Okres oszczędzania – najmniejsze odsetki zyskasz w lokacie elastycznej a największe w stałym stakowaniu na okres 15, 30, 60 lub 90 dni. Jaka jest różnica? Lokata elastyczna oznacza, że w każdym momencie możesz przerwać oszczędzanie, wypłacić środki i dowolnie z nich korzystać. W lokacie stałej blokujesz kryptowaluty na wybrany okres i będziesz mógł z nich skorzystać dopiero po zakończeniu trwania lokaty. Zobacz jak zwiększaj się kwota odsetek w zależności od okresu na przykładzie Tezos
  • Elastyczna – od 3,58% do 4.81%
  • 30 dni – 6.75%
  • 60 dni – 8.53%
  • 80 dni – 11.89%
 • Rodzaj programu – w OKEx dostępny jest staking (stakowanie) oraz savings (oszczędności).

Co jakiś czas w OKEx pojawiają się bardzo atrakcyjne tzw. „Oferty Flash”. Są to krótkoterminowe ograniczone ilościowo i czasowo akcje w których można zyskać wyjątkowo wysokie oprocentowanie. Stawk RSSO dochodzić możne nawet do 100%

W OKEx zarabiać można również na stablecoinach takich jak USDT, DAI czy USDC. Stablecoiny poprzez Sushiswap i Compound.

Compound to zdecentralizowana platforma pożyczkowa. Wpłacając tokeny na Compound dajesz swoimi kryptowalutami płynność tej platformie. W zamian uzyskasz zyski z opłat transakcyjnych w postaci tokenów COMP dzięki rozwiązaniu Yield Farming. Interfejs giełdy OKEx jest jedynie pośrednikiem.

SushiSwap to zdecentralizowana giełda kryptowalut. Tokeny, które przeznaczysz na potrzeby SUSHI, zostaną przekazane do AMM (Automatyczny Animator Rynku). W zamian otrzymasz zyski z prowizji od transakcji na giełdzie SushuSwap które zostały wygenerowane dzięki Twoim środkom.

Weryfikacja i rejestracja w OKEx

Rejestracja przebiega standardowo przez email i link weryfikacyjny albo przez telefon i kod SMS. Zaraz po utworzeniu konta możesz wpłacić kryptowaluty i korzystać z wszystkich funkcjonalności giełdy.

Możesz kupić kryptowaluty kartą bankową dzięki serwisom partnerów pośredników płatności Banxa, Simplex Coinify i MoonPay. Aby móc kupować kryptowaluty za waluty FIAT standardowo musisz wykonać weryfikację fotograficzną paszportu lub dowodu.

Promocje i bonusy w OKEx

Giełda OKEx prowadzi bardzo aktywną politykę bonusową. Za najprostsze czynności możesz na start zyskać darmowe 80 USD. Bonus OKEx odbierać będziesz etapami.

Bonus 80 USD w OKEx na start
OKEx przeprowadzi Cię przez funkcjonalności giełdy dając wzamian bonus 80 USD.

Jak odebrać bonus powitalny na giełdzie OKEx?

 1. Kup kryptowaluty za równowartość 100 USD a otrzymasz 10 USD w bitcoinie.
 2. Zdeponuj kryptowaluty warte 100 USD a dostaniesz 10 USDT do wykorzystania na poczet prowizji i opłat transakcyjnych.
 3. Wykonaj testową transakcję na platformie demo a uzyskasz 100 satoshi.
 4. Załóż lokatę oszczędnościową w systemie OKEx Earn a otrzymasz 100 satoshi.
 5. Wykonaj transakcję krypto-krypto na platformie a dostaniesz kolejne 100 satoshi.

Tyle możesz zyskać w platformie webowej, gdy ściągniesz aplikację mobilną OKEx na telefon to będziesz mógł wykonywać codzienne zadania i za nie otrzymywać kolejne bonusy w postaci darmowych bitcoinowych statoshi.

Akurat o aplikacji mobilnej napisać nic nie mogę gdyż celowo nie używam aplikacji giełd kryptowalutowych po to aby nie kusiły mnie do zbyt częstego kupowania/sprzedawania walut. Tzw. overtrading jest jedną z wielu pokus z jaką musi się mierzyć trader kryptowalutowy.

Moja opinia o OKEx

Giełda OKEx to zdecydowanie jedna z lepszych dostępnych giełd kryptowalutowych. Duża dostępność kryptowalut, głęboki rynek i duży wolumen transakcyjny (17 miejsce wg. CoinMarketCap) oraz niskie prowizje sprawiają, że moja opinia nie może być inna.

Giełda za transakcje pobiera niskie prowizje 0.08% 0.10%, które dodatkowo można zmniejszyć HODLując token giełdy OKB. Każda giełda, która emituje własny token użytkowy ma u mnie od razu dodatkowy punkt w ocenie. Giełdę OKEx oceniam na 8 punktów i w rankingu giełd wchodzi na 3 pozycję.

Cieszy fakt, że konta OKEx bez pełnej weryfikacji mogą wpłacać krypto, normalnie korzystać z giełdy i programu OKEx Earn. Po wykonaniu pełnej weryfikacji skanami/zdjęciami konto uzyskuje zwiększony limit wpłat i wypłat oraz możliwość depozytu walutami FIAT.

Zarejestruj się na giełdzie na OKEx

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *