Grupa Citi zamierza wprowadzić kontrakty terminowe na Bitcoin!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Spółka zarządzająca m.in. Citibankiem oczekuje na zgodę organów regulacyjnych, aby móc rozpocząć oferowanie swoim klientom instytucjonalnym transakcje futures na Bitcoin. Jej przedstawiciele twierdzą, że zainteresowanie jest ogromne.

Citigroup czeka na zatwierdzenie regulatorów, by jak najszybciej umożliwić handel kontraktami terminowymi BTC.

Citi chce oferować zakup Bitcoin

Grupa Citi już od dawna rozważała wprowadzenie handlu kontraktami futures na Bitcoin – poinformowała we wtorek agencja Bloomberg. Przedstawiciel banku potwierdził te informacje i dodał, że jego klienci są coraz bardziej zainteresowani przestrzenią blockchain, a firma na bieżąco to monitoruje. Tłumaczy jednak, że jest wiele kwestii i pytań dotyczących ram regulacyjnych, które najpierw trzeba wyjaśnić i solidnie przygotować. A Citigroup bardzo rozważnie podchodzi do tego przedsięwzięcia.

Obecnie rozważamy takie produkty, jak kontrakty terminowe typu futures dla niektórych naszych klientów instytucjonalnych, ponieważ działają one w ramach silnych ram regulacyjnych.

Według informacji Bloomberg, bank oczekuje na zgodę organów regulacyjnych, by rozpocząć handel kontraktami terminowymi CME na Bitcoin.

Klienci Citi chcą kupować Bitcoin

Już w maju tego roku pojawiły się doniesienia, że Citigroup po zaobserwowaniu bardzo dużego zainteresowania Bitcoinem wśród szerokiego spektrum klientów, w tym tych zarządzających największymi aktywami, rozważa wprowadzenie usług kryptograficznych. Według notatki jednego z pracowników, w czerwcu bank utworzył specjalną grupę ds. aktywów cyfrowych w ramach swojej jednostki zarządzania majątkiem.

Pod koniec maja prezes Citigroup, Jane Fraser, złożyła swoje zeznanie na temat kryptowalut przed senacką komisją bankową. Stwierdziła w nim, że spółka stosuje umiarkowane i przemyślane podejście do rynku blockchain. Dodała, że bank starał się zrozumieć zmiany zachodzące w przestrzeni aktywów cyfrowych i wykorzystanie technologii blockchain, w tym popyt i zainteresowanie klientów, zmiany regulacyjne oraz postęp technologiczny.

Kontrakty futures znajdziesz na Binance

Jak pokazują ostatnie dane i najważniejsze wskaźniki dla tradera, liczba otwartych kontraktów futures na Bitcoin wynosi już obecnie ponad 41 miliardów USD! Oznacza to więcej niż podwójny wzrost, z 19 miliardów dolarów, w ciągu 3 miesięcy. Największy udział w tym rynku mają kontrakty terminowe na giełdzie Binance, na której kupisz bitcoin i inne kryptowaluty w prosty sposób. Kontrakty terminowe są dostępne dla każdego, choć giełda wycofała je niedawno z kilku krajów. W Polsce nadal każdy może zarejestrować się w Binance i handlować kontraktami na dźwigni. To pokazuje, że rynek blockchain każdemu z nas zapewnia możliwości i instrumenty finansowe, które wcześnie dostępne były jedynie dla wielkich instytucji i licencjonowanych traderów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *