Inwestorzy dokupują duże ilości Bitcoin. Każdy spadek świetną okazją do zakupu!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Klienci, którzy przy niedawnym spadku ceny zakupili duże ilości bitcoina, teraz wyprowadzają kryptowalutę z giełd – sugerują dane blockchain. Dla analityków rynku jest to sygnał, że traderzy i inwestorzy mogą przygotowywać się do długoterminowego przetrzymywania BTC.

Ponad 1365 bitcoinów zostało usuniętych z giełd kryptowalut w ciągu 24h do 12:00 (czas UTC) w czwartek 25 marca. Według analiz firmy Glassnode zajmującej się danymi blockchain, to największy wskaźnik takiej redukcji BTC na dobę w tym roku.

Duży skok w wypłatach z adresów giełdowych nastąpił w momencie, gdy cena bitcoina pod względem kapitalizacji rynkowej spadła w czwartek do blisko 50 000 USD z wysokiego poziomu 56 783,86 USD w ciągu ostatnich 24h.

Bitcoiny zabezpieczają majątek

Jednocześnie coraz więcej bitcoinów jest wycofywanych do stanu niepłynnego, jak pokazują oddzielne dane dotyczące blockchain. Zgodnie z informacjami Glassnode miesięczna zmiana netto podaży jednostek płynnych i wysoce płynnych doprowadziła do głęboko ujemnych poziomów – w stopniu niespotykanym od trzech lat.

Inwestorzy magazynują bitcoina

Zjawisko to może być związane z rosnącym wykorzystywaniem bitcoina przez wielu inwestorów jako zabezpieczenia przed inflacją. W ciągu ostatniego roku banki centralne na całym świecie wprowadziły biliony dolarów na globalne rynki finansowe.

Trend wycofywania kryptowalut i magazynowania ich poza giełdą jest bezpośrednią odpowiedzią na działania światowego banku centralnego w 2020 roku – podało Glassnode w swoim biuletynie na początku marca. Wydaje się, że nadal istnieje znaczny popyt na zakup bitcoina ze strony inwestorów długoterminowych.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *