Zakup bitcoin bez weryfikacji

Jak kupić bitcoin bez weryfikacji?

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 4 Średnia: 3.8]

Bitcoin i świat blockchain miały nas uchronić przed koniecznością ujawniania danych osobowych czy historii transakcji. W wielu miejscach, gdzie dokonuje się handlu kryptowalutami, nie możemy tego jednak zrobić w pełni anonimowo. Czy jest zatem sposób, by kupić bitcoin bez weryfikacji? Jak najbardziej! Zakup bitcoin bez rejestracji jest możliwy.

Jeśli chcesz szybko wejść w posiadanie już nawet części BTC, w kilku miejscach możesz zakupić bitcoin bez weryfikacji tożsamości i bez rejestracji konta. Zastanawiasz się gdzie kupić bitcoina bez weryfikacji przez BLIK? Przedstawiamy zakup bitcoin bez weryfikacji w kantorze i bitomacie.

Dziś nasze dane są dostępne w każdej instytucji finansowej, z której korzystamy. Pełna rejestracja wszelkich operacji przeprowadzanych na koncie, jak księgowanie wpływów czy przelewów sprawiają, że ciężko poczuć się anonimowo. Zwłaszcza, że z kolei wszelkie instytucje państwowe, jak choćby oczywiście urząd skarbowy, w wielu przypadkach mogą uzyskać do nich pełny dostęp.

Jedną z idei stojących za BTC i innymi kryptowalutami jest pełne uniezależnienie od wszelkich systemów bankowych. Dzięki temu możemy dysponować swoimi zasobami: sprzedawać, kupować czy płacić, niemal w pełni anonimowo. Niemal, gdyż większość popularnych giełd czy platform kryptowalutowych, jak BitBay czy Binance jest zobowiązana do stosowania procesów KYC (Know Your Customer) i AML (Anti-Money Laundering). Oznacza to, że w celu zakupu bitcoina musimy przejść proces rejestracji i podzielić się niektórymi informacjami osobistymi. Oczywiście, dostęp do nich jest o wiele bardziej chroniony i ograniczony, niż w przypadku banków. Jednak czy każdy kupujący BTC jest na to skazany? Otóż nie, są jeszcze sposoby na zakup bitcoina bez weryfikacji, które niniejszym przedstawiam.

Gdzie mogę kupić bitcoin bez weryfikacji?

Anonimowy zakup bitcoina w kantorze bez rejestracji jest bardzo prosty. Pamiętaj jednak, że wcześniej musisz założyć dobry portfel bitcoin, na którym będziesz przetrzymywał swoje kryptowaluty. Dopiero później możesz spokojnie przystąpić do transakcji.

Kantor bitcoin bez weryfikacji

Jeżeli nie chcesz rejestrować się w kantorze kryptowalut Bitcan to możesz skorzystać z tzw. zakupu okazjonalnego bitcoin bez rejestracji i weryfikacji poprzez widget. Kantor ten umożliwia zakup bitcoin bez rejestracji. Bitcoin możesz kupić przez BLIK lub szybkim przelewem internetowym. Raz na 24 godziny zakupisz BTC za maksymalną kwotę 1000 zł bez podawania danych. Po upływie doby limit zostanie wyzerowany, a Ty możesz dokonać ponownej transakcji.

W kantorze kupisz bitcoin bez weryfikacji w kwocie 1000 zł dziennie. Kolejnego dnia możesz ponowić kupno kolejnych BTC bez weryfikacji.

Jak wygląda zakup bitcoin w widgecie bez weryfikacji? Kolejno:

 1. W powyższym widżecie wpisz sumę jaką chcesz wydać na BTC.
 2. Następnie system poprosi Cię o podanie numeru telefonu, na który otrzymasz kod sms będący potwierdzeniem zakupu bitcoina.
 3. Później wpisujesz adres email adres Twojego portfela BTC, wybierasz typ przelewu (np. ekonomiczny lub priorytetowy) oraz metodę płatności. Pamiętaj, że możesz kupić bitcoiny korzystając z BLIKa. To wszystko!
 4. Jeśli poprawnie wykonałeś wszystkie kroki, to po zatwierdzeniu przelewu bankowego system kantoru zleci przelew bitcoinów. Tym samym zostałeś posiadaczem BTC bez konieczności ujawniania danych osobowych. Cały proces anonimowego zakupu bitcoina to kwestia maksymalnie kilku minut.

Operatorem widgetu jest kantor Bitcan a płatności realizowane są przez system Litpay.

Pamiętaj, by przed każdą transakcją zorientować się, ile aktualnie kosztuje 1 bitcoin. Kurs kryptowaluty jest zmienny, na wartość BTC wpływa wiele czynników. Musisz być świadomy, za jaką cenę kupujesz bitcoiny.

Przy każdym zakupie BTC na Bitcan przekraczającym 1000 zł musisz przejść już proces weryfikacji. Ale spokojnie, jest równie szybki i bezpieczny. Wymaga już jednak podania wielu danych. W tym celu musisz zarejestrować swoje konto na oficjalnej stronie kantoru Bitcan.

Idź do Bitcan

Zakup bitcoina w bitomacie bez weryfikacji

Bitomaty, czyli specjalne urządzenia do zakupu bitcoina i innych kryptowalut są w Polsce coraz popularniejsze. Być może przechadzając się po jednej z galerii handlowych natknąłeś się już na jedno z nich, ale pomyliłeś je np. z automatem do gier. Rzeczywiście, często są one bardzo kolorowe i mają różne ozdoby, ale jednak służą do prawdziwych transakcji walut cyfrowych za prawdziwe pieniądze.

Podobnie, jak w przypadku zakupu bitcoina w kantorze, przed udaniem się do bitomatu również musisz uzbroić się w portfel BTC. Stojąc przed urządzeniem wybierasz zakup bitcoina, a następnie wpisujesz swój klucz prywatny lub skanujesz go za pomocą kodu QR wyświetlonego na telefonie. System podsumuje transakcję i pokaże adres, na który otrzymasz zakupione BTC. Zweryfikuj, czy wszystko się zgadza i przejdź dalej.

Następnie, podobnie jak w przypadku klasycznych wpłatomatów, wkładasz odpowiednią ilość banknotów, a urządzenie wyświetli Ci informację, jaką ilość bitcoinów za nie otrzymasz. Po zatwierdzeniu bitomat chwilę będzie przetwarzał transakcję, a następnie wyświetli Ci kod QR z adresem Twojej transakcji na blockchainie bitcoina. Skanujesz go i dzięki temu możesz śledzisz jej status w każdej chwili. Bitcoiny zakupione w bitomacie powinny znaleźć się w Twoim portfelu maksymalnie w ciągu kilkudziesięciu minut.

Pamiętaj, że bitomaty w Polsce mają różnych dostawców, a każdy z nich pobiera inną prowizję. Dlatego przed transakcją sprawdź na ich stronie, jaką opłatą zostanie obciążona. Zwykle jest to ok 5%. Co ważne, w przypadku większości bitomatów bitcoiny kupisz za minimalną kwotę 100 zł i jej wielokrotność (200 zł, 300 zł itd.). Bitomaty to urządzenia w pełni bezpieczne i legalne. Każdy z nich ma swojego operatora. Wszystkie dane i certyfikaty takiej firmy znajdziesz na jej stronie internetowej.

No i muszę dodać, że w bitomatach kurs jest zwykle wyższy, niż w przypadku kantorów czy giełd kryptowalutowych, jak BitBay czy Binance. Zawsze jest coś za coś. Możesz wybrać – anonimowy bitcoin bez weryfikacji ale trochę droższy lub tańszy zakup ale w pełni transparentny.

Zakup bitcoina bez weryfikacji jest możliwy

Anonimowość kryptowalut nie podoba się rządom i branżom finansowym, które różnymi przepisami ograniczają możliwość zakupu bitcoina bez weryfikacji. Dlatego giełdy kryptowalutowe muszą stosować narzucone procedury, gdyż inaczej nie mogłyby funkcjonować w przestrzeni danego kraju.

Bitcoina możesz jednak kupić bez weryfikacji w kantorze oraz w wielu bitomatach w całej Polsce. Kup bitcoin bez weryfikacji i skorzystaj z anonimowości jaką dają kryptowaluty.

Jak widzisz, nadal są jednak sposoby na anonimowy zakup BTC i innych walut cyfrowych. Jak długo, nie wiadomo, ale o wszelkich zmianach będę Cię informował.

10 komentarzy

 1. Widget = Oczywiście nie ma tak pięknie…. jak by człowiek chciał. Na Operze nie aktywuje przycisku “Przejdź dalej” po wpisaniu nr tel i odznaczeniu Captcha. Może błąd w moim softcie.
  W Chrom’ie działa. W toolbarze “wybór metody płatności” rozwijają się tylko banki do przelewu, co mi nie przeszkadza, ale nie ma Santander, ING. Achhhh, już był w ogródku i witał się z gąską.
  A tak chciałem szanownemu autorowi dać zarobić…

 2. Płatność BLIK w widget =jest na początku gdy nie ma jeszcze pisanych danych i wklejonego adresu crypto.
  Stworzyłem czek BLIK w banku.
  W widget wybrałem BLIK, uzupełniłem dane (adres BTC w Binance), kupuje:
  “Coś poszło nie tak…
  Transakcja nie może zostać opłacona wybraną metodą płatności. Wybierz inną metodę i spróbuj ponownie.”

   1. Tylko, że na tym etapie jeszcze nie wpisywałem nr czeku i pinu. Metoda BLIK znika z listy jak wypełnię dane Osobowe, adres crypto, email. Może wykrywa że nie jest otworzona strona w wersji mobilnej? Nie wiem czy to ma znaczenie. Bo ja z laptopa działam.

 3. Adres BTC z blockchaina też z niepowodzeniem. Zatem nie w tym problem.
  Te operacje wykonuje na komputerze, nie telefonie (nie mam zainstalowanej aplikacji banku i wole nie mieć), nie płaciłem jeszcze Blikiem. Ale podają, że czekiem BLIK można płacić offline. Tylko kod BLIK podobno ma 6 cyfr, a czek 9 + 4(PIN). Jak to będzie działać?
  Jest Pan w stanie sprawdzić, czy ten sposób działa (dlaczego nie działa) w widget’cie?

 4. Widget. Już mam dostęp do banku z którego można robić przelewy. Chyba coś się zmieniło od czasu napisania wpisu. Koszt zakupu to 999zł, jest weryfikacja dowodu/paszportu, potrzebne zdjęcie/selfi! Limity zmienione? Czyli “bez weryfikacji” nie aktualne??!!

 5. U mnie też wyskoczył komunikat “coś poszło nie tak” przy zakupie do 1000 PLN. Czy poniżej tej kwoty jest obecnie weryfikacja?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *