Jak kupić bitcoin na Binance?

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Wiesz już, czym jest giełda Binance. Chciałbyś zostać inwestorem i skorzystać z oferty zakupu bitcoina i innych kryptowalut. Zastanawiasz się jak kupić bitcoin Binance?

Sprawdź nasz poradnik, jak krok po kroku zarejestrować i zweryfikować konto w Binance, a następnie dokonać pierwszej transakcji zakupu bitcoina.

Idź do Binance

Dzięki naszej instrukcji i założenie konta w Binance zajmie Cię tylko chwilę, a zakup pierwszych bitcoinów przejdzie bezproblemowo.

Zakup bitcoin – rejestracja w Binance

Pierwszym krokiem będzie oczywiście zarejestrowanie konta na giełdzie Binance. Przy wchodzeniu na stronę Binance koniecznie zwróć uwagę na poprawność adresu widniejącego w wyszukiwarce.

Poprawy adres www giełdy Binance

Dlaczego? Hakerzy i złodzieje czyhający na Twoje dane często podszywają się pod inne strony, dodając lub odejmując wybrane znaki w nazwie. W ten sposób możesz nie zauważyć, że witryna jest fałszywa i udostępnić tam informacje osobiste. Dlatego w celu zakupu bitcoina na stronę giełdy Binance najlepiej wejdź korzystając z naszego linku.

Następnie kliknij żółty przycisk Zarejestruj się. Zostaniesz przeniesiony na podstronę Stwórz darmowe konto. Na początku wybierz, czy wolisz założyć konto w oparciu o adres email czy numer telefonu. W przypadku tego drugiego rozwiązania koniecznie wybierz poprawny numer kierunkowy (Polska +48). Hasło musi być oczywiście bezpieczne. Użyj w tym celu użyj skomplikowanego ciągu liter i cyfr. Hasło do Twojego konta na giełdzie Binance musi składać się z min. 8 znaków, zawierać wielkie litery i cyfry.

Poświęć chwilę na stworzenie bezpiecznego hasła do Binance. To bardzo ważne, gdyż reset hasła lub jego zmiana wiąże się z blokadą konta na 24 godziny. Jeśli więc zapomnisz hasła do Binance, nie będzie problemu z jego zmianą, ale nie będziesz mógł dokonywać transakcji przez całą dobę.

Domyślnie zaznaczona jest również akceptacja regulaminu i potwierdzenie ukończenia 18 roku życia. To konieczne, by posiadać konto na Binance i uczestniczyć w handlu bitcoinem oraz innymi kryptowalutami dostępnymi na giełdzie.

Sprawdź poprawność wpisanych danych i kliknij Stwórz konto. W zależności od Twojego wyboru, otrzymasz kod weryfikacyjny na adres email lub na numer telefonu. Wpisz go w okienku Veryfication Code. Twoje konto zostało założone, ale jeszcze nie możesz dokonać zakupu bitcoina.

Pierwsze logowanie do giełdy Binance

Po rejestracji konta przejdź na stronę giełdy Binance i zaloguj się. Otrzymasz powitalny komunikat, z którym warto się zapoznać. Szczególnie zwróć uwagę na informacjach o ryzyku i procedurach bezpieczeństwa.

Warto wspomnieć o najważniejszych kwestiach:

 • zwracaj uwagę na poprawny adres strony Binance
 • nie instaluj żadnych dodatkowych wtyczek, nie potrzebujesz ich do zakupu bitcoina na Binance
 • pamiętaj, że kontakt z obsługą klienta Binance możliwy jest tylko drogą online. Support nie dzwoni do klientów i nie oferuje takiej formy dla nich.
 • chroń swoje hasło, to w końcu klucz do Twojego sejfu.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami od Binance kliknij w Rozumiem i przechodzę dalej…

Na ekranie startowym zobaczysz trzy możliwości depozytu kryptowalut do swojego konta na Binance

 1. Wpłać, aby rozpocząć handel. Mam już kryptowaluty i chcę je przenieść na Binance.
 2. Kup krypto za pomocą swojej karty kredytowej. Dodaj swoją kartę kredytową lub skorzystaj z innych metod płatności, aby bezpiecznie handlować Krypto.
 3. Kup krypto na rynku P2P. Kupuj w dobrej cenie i płać za pomocą preferowanych metod płatności.

Ekran startowy po pierwszym logowaniu do Binance

Coraz bliżej do możliwości zakupu bitcoina, ale przed Tobą jeszcze…

Weryfikacja konta w Binance

To bardzo istotny etap zakładania konta w Binance. Dopiero pozytywnie przeprowadzona weryfikacja pozwoli Ci na zakup bitcoina oraz innych kryptowalut za pomocą kart bankowych.

Zaloguj się ponownie na swoje konto, a w ustawieniach znajdź przycisk weryfikacja. Przed Tobą jej 4 etapy.

Weryfikacja użytkownika na Binance

 1. W pierwszym uzupełnij Dane Osobowe oraz Adres Zamieszkania
 2. W drugim podaj informacje o dokumencie tożsamości, którym potwierdzisz swoje dane.
 3. Będziesz musiał przesłać jego wyraźne zdjęcie lub kopię. Dopuszczalne dokumenty przy weryfikacji na giełdzie Binance to dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Spokojnie, to bezpieczna czynność.Binance to zarejestrowana instytucja finansowa, a te zobowiązane są do przeprowadzenia procedur KYC (Know Your Customer), która zobowiązuje Binance do uzyskania pełnych i prawdziwych danych klientów oraz AML (Anti-Money Laundering), służącej przeciwdziałaniu finansowania terroryzmu i praniu brudnych pieniędzy.
 4. Prześlij również swoje zdjęcie. Możesz w tym celu wgrać fotografię z dysku lub zrobić ją za pomocą kamery internetowej. Nie musi być to profesjonalne zdjęcie, ale takie, na którym wyraźnie widać Twoją twarz, a wizerunek będzie pokrywał się z tym widniejącym na dokumencie tożsamości.Jak się domyślasz, ta procedura ma na celu zapobieganie wykorzystania skradzionych dokumentów.
 5. Teraz musisz poczekać na akceptację wszystkich danych przez obsługę klienta giełdy Binance. Weryfikacja potrwa od kilku minut do 24h.
 6. Zakup bitcoina na giełdzie Binance.

Zakup bitcoin kartą bankową w Binance

Jesteś pełnoprawnym, zweryfikowanym klientem giełdy Binance. Teraz możesz śmiało zakupić bitcoin oraz inne kryptowaluty. Jak najlepiej kupić bitcoin na Binance?

Najprostszym i zarazem najszybszym sposobem na zakup kryptowalut na Binance jest zakup kartą bankową MasterCard lub VISA. Masz polską kartę bankową? Czytaj: Binance jak wpłacić PLN z karty.

W tym celu przejdź do zakładki Kup kryptowaluty, którą znajdziesz w górnym menu strony. Następnie kliknij przycisk Karta kredytowa / debetowa. Szybki zakup możliwy jest również z poziomu strony głównej Binance.

Zakup bitcoin kartą bankową w Binance – krok 1

Przed Tobą panel z dwiema opcjami: Kup i Sprzedaj. W celu zakupu bitcoina wybierz oczywiście Kup. Następnie wpisz kwotę za jaką chcesz kupić bitcoiny oraz wskaż walutę. Minimalny próg zakupu BTC to 100 zł, a maksymalna wartość jednej transakcji to 18 000 zł.

Instrukcja jak kupić bitcoin w Binance - krok 1

Zakup bitcoin kartą bankową w Binance – krok 2

Następnie wprowadź dane karty karty bankowej. Obsługiwane są karty zarówno VISA jak i MasterCard. Na kolejnym ekranie wprowadź dane adresu na który jest zarejestrowana Twoja karta – identycznie jak dowonym przy innym zakupie w internecie.

Instrukcja jak kupić bitcoin w Binance - krok 2

Po kliknięciu w przycisk “Zapłać teraz” Binance zaprezentuje Ci podsumowanie i koszty transakcji. Z uwagi na to, że cena bitcoina jest cała czas zmienna to dokładna ilość BTC jaką kupisz za 1000 PLN dopiero na tym podsumowaniu.

Masz 60 sekund na zatwierdzenie transakcji po zaprezentowanej cenie bitcoin. Jeżeli z potwierdzeniem będziesz zwlekać dłużej niż minutę to Binance zaktualizuje cenę bitcoin do bieżącego kursu. Może Ci to wyjść zarówno na plus jak i na minus.

Jeżeli akceptujesz kurs BTC to kliknij “Potwierdź” i tym samym sfinalizuj zakup bitcoin.

Instrukcja jak kupić bitcoin w Binance - krok 3 - zatwierdzenie transakcji

Możesz kupować bitcoina również za pomocą innych walut. Do wyboru masz praktycznie wszystkie najpopularniejsze: euro (EUR), funty szterlingi (GBP), dolary amerykańskie (USD) czy ruble (RUB). W przypadku wszystkich walut dolne i górne limity zakupu bitcoina po przeliczeniu są na podobnym poziomie. Np. EUR – 15-125000, GBP – 15-5000, USD 15-5000, RUB 1000-600 000.

Na giełdzie Binance kupisz bitcoina, ale również inne kryptowaluty, m.in. Ethereum (ETH), litecoin (LTC), ripple (XRP) oraz stablecoiny: PAX, BUSD oraz TUSD.

Obojętnie, czy kupujesz bitcoina czy inne kryptowaluty, dalej procedura transakcji wygląda tak samo. Podajesz kwotę, którą chcesz wydać i kryptowalutę, którą chcesz zakupić, np. BTC. System od razu przeliczy wartość Twojej wpłaty, a obok pokaże wykres z najważniejszymi danymi dotyczącymi wybranej waluty.

Możliwe formy płatności

 • kartę bankową VISA lub Mastercard
 • handel P2P
 • Saldo gotówkowe (wcześniej zasilone konto na giełdzie Binance)
 • Inne płatności.

W zależności od niej system poprowadzi Cię przez całą transakcję. Po zakupie bitcoiny i inne aktywa przechowywane są na giełdzie Binance. W panelu możesz nimi zarządzać, w tym dokonać transferu na swój zewnętrzny portfel. Przeczytaj co to jest portfel bitcoin i jak bezpiecznie przechowywać bitcoiny.

Jak kupić bitcoin Binance – dodatkowe wskazówki

? Bezpieczeństwo środków – uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

Ustaw uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). To dodatkowe zabezpieczenie, które zdecydowanie warto stosować. W ten sposób chronisz swoje aktywa jeszcze bardziej. Jest to rozwiązanie mile widziane także przez samą giełdę Binance. Znajdziesz je w ustawieniach konta.

Po ustawieniu uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) każda operacja lub logowanie do panelu użytkownika będzie wymagało wpisania kodu otrzymanego na numer telefonu. Nie jest to uciążliwe, kody przesyłane są natychmiast. A Ty masz pewność, że po zakupie bitcoiny oraz inne kryptowaluty są bezpieczne.

? Pełna weryfikacja konta nie jest niezbędna

W poradniku podaliśmy instrukcję pełnej weryfikacji Twojego konta.

Nie jest to jednak obowiązkowe. Bez niej możesz dokonywać transakcji o wartości maksymalnie 2 bitcoinów w ciągu doby. Możliwe są również operacje za pomocą pozostałych coinów, tokenów czy stablecoinów.

Jeśli jednak chcesz kupować bitcoiny za prawdziwe pieniądze, weryfikacja konta na giełdzie Binance jest konieczna. Radzimy przeprowadzić ją jak najszybciej i od razu być przygotowanym na zakup BTC.

? Tajemniczy coin Binance Coin (BNB)

Na liście kryptowalut, które możesz zakupić, znajduje się również Binance Coin (BNB). To specjalna kryptowaluta należąca do giełdy Binance. Zdecydowanie polecamy używać jej do wszelkich transakcji.

Binance Coin pozwala znacząco obniżyć prowizję za zakup bitcoina i innych kryptowalut. Wówczas wynosi ona 0,075% lub 0,05%. W tym celu najpierw kup jednostki BNB, a następnie włącz w profilu Binance opcję Korzystaj z odliczenia opłat dzięki BNB (25% zniżki). Za zakup bitcoina za pomocą kart kredytowych i debetowych Binance pobiera prowizję w wysokości do 1,8% transakcji. Jest to zatem spora różnica i oszczędność.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *