Jak kupić bitcoin na Bitbay

Jak kupić bitcoin na BitBay?

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

BitBay to polska giełda, na której szybko i bezpiecznie zakupisz bitcoin oraz inne kryptowaluty. Jest prosta w obsłudze i nie wymaga żadnego doświadczenia. Sprawdź, jak kupić bitcoin na BitBay z naszym poradnikiem.

Bitbay jest największą giełdą kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej. Powstała w Polsce w 2014 roku.

Idź do Bitbay

Wieloletnie doświadczenie na rynku oraz profesjonalizm i świetna obsługa sprawiają, że BitBay jest wiarygodnym i bezpiecznym miejscem do zakupu bitcoina (BTC) i innych kryptowalut. Jak kupić bitcoin BitBay? Zacznij od rejestracji konta.

Kupno bitcoin – rejestracja na BitBay

Pierwszą czynnością przed zakupieniem bitcoin na BitBay jest założenie darmowego konta na platformie. W tym celu kliknij w przycisk Załóż darmowe konto i wpisz swój adres email. Następnie potwierdź, że zapoznałeś się z regulaminem, polityką prywatności, a także zaznacz wymagane zgody. Spokojnie, BitBay nie zaatakuje Twojej skrzynki spamem.

Strona główna giełdy BitBay
Strona główna giełdy BitBay. Upewnij się, że jesteś na adresie bitbay.net

Na podany adres email otrzymasz wiadomość, która pozwoli Ci na dokończenie rejestracji konta na BitBay. Kliknij w przycisk Aktywuj konto. Zostaniesz przeniesiony na stronę internetową. Ustal swój login, którym będziesz posługiwał się na BitBay oraz hasło. Pamiętaj, by było ono dostatecznie silne. W końcu będzie chroniło Twoje pieniądze. Hasło do BitBay powinno zawierać:

 • min. 8 znaków
 • zarówno małe jak i wielkie litery
 • znaki specjalne oraz cyfry
 • nie może być związane z Twoim loginem (jedno lub wielokrotne powtórzenie loginu, anagram, palindrom)

Następnie wybierz swój kod PIN, składający się z 4-6 cyfr. Po kliknięciu dalej wybierz swoje obywatelstwo oraz domyślną walutę w serwisie BitBay. To wszystko! Kliknij w przycisk Stwórz konto, zaloguj się i korzystaj ze swojego profilu w BitBay.

Jak kupić bitcoin na BitBay – weryfikacja konta na BitBay

Wszystkie funkcje i opcje serwisu BitBay dostępne są dopiero po prawidłowej weryfikacji konta. Weryfikacja na BitBay przeprowadzana jest na dwóch poziomach:

 • poziom I – pozytywna weryfikacja danych z formularza weryfikacyjnego umożliwia wpłacanie kryptowalut i walut FIAT za pomocą przelewu bankowego
 • poziom II – pozytywna weryfikacja przesłanego dokumentu potwierdzającego tożsamość, dzięki której uzyskujesz dostęp do wszystkich opcji serwisu BitBay. Także do ekspresowych wpłat i wypłat.

Aby dokonać weryfikacji na BitBay, przejdź do kategorii Zweryfikuj swoje konto, która znajduje się na pasku na górze strony. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją. W kolejnych etapach wybierz rodzaj konta w BitBay (konto prywatne czy konto firmowe), numer telefonu, potwierdzenie kodem sms oraz uzupełnienie danych osobowych.

Weryfikacja konta na BitBay
Zweryfikuj konto aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności BitBay.

W kolejnej części weryfikacji na BitBay potrzebne będą Ci wymienione dokumenty:

 • dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport
 • dokument z datą maksymalnie do 6 miesięcy wstecz, w którym potwierdzony jest Twój adres zamieszkania, np.:
  • rachunek za wodę, telefon, gaz, prąd czy inne media.
  • umowa np. z bankiem, towarzystwem ubezpieczeniowym czy inną instytucją, z pieczątką i podpisem. Nie może to być umowa najmu mieszkania czy kupna/sprzedaży samochodu.
  • potwierdzenie przelewu z Twojego konta.
  • wyciąg z konta bankowego.
  • pismo urzędowe, np. z ZUSu czy US.

Na etapie weryfikacji na BitBay – Potwierdzenie tożsamości – podaj swoje dane, a następnie kliknij przycisk Zweryfikuj tożsamość.

Teraz przygotuj wspomniany dokument tożsamości. Wybierz jego rodzaj z listy. Po kliknięciu Uzyskaj bezpieczny link wyświetlony zostanie kod QR, który możesz zeskanować telefonem. Możesz również wysłać adres odnośnika wiadomością sms lub wprowadzić go ręcznie.

Zrób zdjęcie obu stron dokumentu tożsamości. Upewnij się, że dane na awersie i rewersie są czytelne (bez rozmycia czy odblasków) i potwierdź. Następnie zrób selfie – skieruj aparat na wprost twarzy. Pamiętaj, by nie zasłaniać niczym oczu. Po przesłaniu zdjęć zatwierdź weryfikację na BitBay.

Potwierdź również adres zamieszkania, dołączając jeden z wymienionych dokumentów i wypełniając formularz. Dokument możesz przesłać, wgrywając plik lub ponownie robiąc zdjęcie.

Na koniec wypełnij Ankietę AML. Wynika to z obowiązku konieczności stosowania przepisów o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Podaj wymagane informacje, a na koniec zatwierdź treść oświadczenia. Pracownicy BitBay dokonają weryfikacji Twoich danych i przesłanych dokumentów, a po jej zakończeniu otrzymasz wiadomość email.

Kupno bitcoin – jak wpłacić pieniądze na BitBay?

Aby zakupić bitcoina lub inne kryptowaluty, musisz wpłacić pieniądze na konto w BitBay. W tym celu w swoim profilu przejdź do zakładki Portfele. Wybierz walutę, w której chcesz dokonać wpłaty – może to być polski złoty (PLN) lub inne waluty (dolar amerykański – USD, funt brytyjski – GBP czy euro -EUR itd.)

Tradycyjne waluty możesz wpłacić na BitBay za pomocą kilku metod:

 • przelew bankowy
 • karta kredytowa i debetowa VISA lub Mastercard
 • wpłata ekspresowa PLN na Poczcie Polskiej.

Pamiętaj, że przelew bankowy do BitBay możesz wysłać tylko z własnego rachunku bankowego. Musi on być zarejestrowany na te same dane, które podałeś podczas rejestracji i weryfikacji konta na BitBay. Nie możesz przesłać pieniędzy z konta, które nie należy do Ciebie. Pamiętaj o poprawnym wpisaniu danych, numeru rachunku oraz tytułu przelewu.

=> Przeczytaj jak wpłacić złotówki do BitBay. Pokazujemy wszystko prosto, krok po kroku.

Depozyt do BItBay
Proste i szybkie opcje wpłaty. Wpłać aby dokonać zakupu bitcoin na BitBay.

Ze względu na przepisy prawa BitBay nie akceptuje również wpłat dokonanych przez pośredników, w tym przelewów natychmiastowych oraz z rachunków na Revolut czy TransferWise. Nie ma możliwości wpłaty do BitBay poprzez bitomaty.

Systemy bankowe działają wolniej niż przelewy kryptowalutowe. Przelew musi najpierw dotrzeć do banku, a następnie zostać zaksięgowany. Środki z przelewów bankowych dodawane są do salda na BitBay w dni robocze zgodnie z sesjami księgowania. Pieniądze przesłane w piątek dotrą na Butbay w poniedziałek.

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na dodanie środków na BitBay, skorzystaj z wpłaty za pomocą Poczty Polskiej. Po wpisaniu kwoty zostanie wygenerowany dokument, z którym należy udać się do placówki pocztowej. Wpłacając pieniądze na BitBay za pomocą Poczty Polskiej od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 do 17:00 zostaną one zaksięgowane ekspresowo, w ciągu maksymalnie 30 minut. Wpłata dokonana po tym czasie lub weekend pojawi się na koncie rano następnego dnia roboczego.

Jak zakupić kryptowaluty na BitBay?

Jeśli posiadasz środki na giełdzie BitBay, możesz w szybki i bezpieczny sposób kupić bitcoina lub inne kryptowaluty. Przejdź do zakładki Giełda.

Jak najszybciej kupić bitcoin na BitBay? Wybierz kategorię Szybka transakcja i określ ilość kryptowaluty, którą chcesz kupić lub kwotę, za którą chcesz dokonać transakcji. Jeżeli chcesz wymienić wszystkie środki, jakie posiadasz na giełdzie BitBay, kliknij kup wszystko.

System BitBay oszacuje, jaką ilość bitcoina lub innej waluty cyfrowej otrzymasz. Będzie to oczywiście wartość przybliżona. Może więc różnić się nieznacznie od ostatecznej kwoty, jaka wpłynie na Twoje konto. Po kliknięciu w przycisk Kup transakcja zostanie natychmiast zrealizowana.

Jeśli natomiast chcesz zakupić bitcoina po ściśle określonym kursie, musisz wystawić ofertę. W celu wystawienia oferty zakupu kryptowaluty na BitBay wpisz do 2 z 3 dostępnych rubryk wybrane przez Ciebie kwoty. Kurs, ilość waluty cyfrowej lub kwota, jaką chcesz na taki zakup przeznaczyć. Wartość ostatniej niewypełnionej rubryki zawsze zostanie obliczona automatycznie. Możesz także wybrać jedną z ofert na liście.

Kupno bitcoin poprzez wystawienie oferty kupna
Jak zakupić bitcoin na BitBay? Wpisz cenę po jakiej chcesz kupić BTC oraz część BTC jaką chcesz zakupic.

Następnie kliknij w przycisk Kup. Twoja oferta zakupu bitcoina lub innej kryptowaluty zostanie wystawiona na giełdzie BitBay. Znajdziesz ją w tabeli ofert (orderbook) oraz w zakładce Moje oferty. Gdy w orderbooku pojawi się oferta sprzedaży o takim samym lub korzystniejszym kursie, Twoja oferta zostanie natychmiast zrealizowana. Przy każdej transakcji zakupu bitcoina i pozostałych walut cyfrowych na BitBay zostanie naliczona prowizja Taker.

W sytuacji, gdy kilku użytkowników wystawi taką samą ofertę kupna bitcoina, transakcje będą realizowane zgodnie z kolejnością.

Jeśli jednak chcesz, by zakup bitcoina na BitBay został zrealizowany wyłącznie po określonym kursie, zaznacz przy typ pole Post only. Gdy Twoja oferta zostanie zrealizowana, zapłacisz prowizję typu Maker. Identycznie wygląda proces sprzedaży kryptowaluty.

Potwierdzenie zakupu bitcoin na BitBay
Potwierdzenie zakupu bitcoin na BitBay.

Wystawiając ofertę tego typu masz pewność, że trafi ona do listy ofert (orderbook) lub zostanie anulowana, jeśli nie dojdzie do transakcji z powodu braku ofert z drugiej strony.

Różnica pomiędzy Wystaw ofertę a Szybka transakcja na BitBay?

Opcja Wystaw ofertę daje Ci pełną kontrolę nad kursem, ilością kryptowaluty i wartością. Kupując bitcoina i inne waluty cyfrowe na giełdzie BitBay możesz kliknąć na wybraną pozycję znajdującą się na liście ofert, wówczas system automatycznie obliczy wartość ich wymiany. Po kliknięciu w przycisk na dole listy sprawdzisz aktualną głębokość rynku.

Dzięki opcji Wystaw ofertę w BitBay możesz sam ustalić kurs, po jakim transakcja będzie zrealizowana oraz ilość BTC czy innej kryptowaluty, którą chcesz kupić.

Możesz zablokować inne pola, jak ilość waluty cyfrowej. Następnie wpisując kurs zakupu bitcoina, jaki Cię interesuje oraz wartość – system BitBay ponownie sam wyliczy ilość waluty, którą wystawisz w ofercie.

Po kliknięciu w przycisk Kup Twoja oferta trafi na listę. Kiedy znajdzie się osoba gotowa sprzedać lub kupić kryptowalutę przy uwzględnieniu Twoich warunków, transakcja zostanie automatycznie zrealizowana.

Pamiętaj, że jeśli wpiszesz zbyt wysoki kurs w swojej ofercie, transakcja może nie nigdy nie dojść do skutku. Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut zależy m.in. od popytu i podaży.

Jeśli nie chcesz, by Twoja oferta wyświetlała się publicznie, kliknij w opcję Ukryta. Nie ma to znaczenia dla priorytetu Twojej oferty.

Jak kupić bitcoin – szybka transakcja na BitBay

Jak sama nazwa wskazuje, Szybka transakcja pozwala na dużo szybszą transakcję kupna bitcoina czy innej kryptowaluty. Wystarczy, że z menu wybierzesz interesującą Cię parę walutową. Następnie wskazujesz ilość waluty cyfrowej lub kwotę, za którą chcesz ją kupić.

Kupując BTC poprzez szybką transakcję kupujesz bitcoina po aktualnym kursie dostępnym na giełdzie BItBay. Dobrze, żebyś wiedział ile kosztuje bitcoin w danym momencie na BItBay.

Zaznaczając opcję Kup wszystko, wszystkie Twoje środki zostaną przeznaczone na transakcję. W tym przypadku system pokaże Ci przybliżoną ilość BTC, którą otrzymasz. Może ona ulegać zmianie ze względu na zmiany ofert na giełdzie BitBay. W Szybkiej transakcji zakup bitcoina zostanie zrealizowany natychmiastowo, a kryptowaluta od razu pojawi się w Twoim portfelu. W zakładce Historia zawsze możesz podejrzeć swoje poprzednie transakcje zakupu BTC.

Czym są prowizje Maker i Taker?

Podczas zakupu bitcoina lub innej kryptowaluty na giełdzie BitBay pobierana jest prowizja z tytułu transakcji. Jej wysokość zależy od obrotów na Twoim koncie BitBay w ciągu ostatnich 30 dni. Różnica wynika również z tego, czy jako użytkownik wprowadzasz na giełdę nową ofertę czy używasz już istniejących.

Prowizje na BitBay przy zakupie bitcoina dzielą się na:

 • Maker – prowizja Maker naliczana jest w trakcie realizacji oferty kupna kryptowaluty złożonej wcześniej do tabeli ofert. Minimalna wysokość opłaty Maker na BitBay wynosi 0,17%, a maksymalna to 0,30%.
 • Taker – prowizja Taker naliczana jest w momencie zrealizowania istniejącej już oferty innego użytkownika giełdy BitBay. Minimalna wysokość opłaty Taker wynosi 0,25%, a maksymalna 0,43%.

Jak wpłacić kryptowaluty na BitBay?

Na BitBay możesz wpłacić posiadane przez Ciebie kryptowaluty, jak bitcoin, Ether, Litecoin, Lisk czy Dash. W tym celu na swoim profilu BitBay również wybierz zakładkę Portfele, a następnie wskaż kryptowalutę, którą chcesz wpłacić. Po kliknięciu w przycisk Wpłata pojawi się adres, na który wyślesz środki.

Transakcji bitcoina i innych walut cyfrowych nie można cofnąć, dlatego zawsze zwracaj szczególną uwagę na poprawność adresu, na który przesyłasz waluty cyfrowe. Błędne wpisanie adresu czy przelew bitcoin cash na adres tradycyjnego bitcoina grozi utratą środków. Sprawdź zatem dwa razy, zanim klikniesz wyślij kryptowalutę.

Przesłane kryptowaluty pojawią się na Twoim koncie BitBay od razu po uzyskaniu wymaganej liczby potwierdzeń z sieci. Możesz je obserwować na publicznym blockchainie.

Czy moje dane w BitBay są bezpieczne?

Platforma BitBay to wiarygodna firma z dużym doświadczeniem, która dba o bezpieczeństwo danych osobowych oraz kapitał swoich klientów. Wszystkie środki należące do użytkowników w kryptowalutach przechowywane są na specjalnych szyfrowanych cold wallet’ach. Dzięki temu zasoby kryptowalut nie są bezpośrednio połączone z serwerami giełdy BitBay. W razie ataku hakerskiego czy zwykłej awarii Twoje środki są odpowiednio zabezpieczone.

Waluty FIAT są z kolei chronione przez banki i stosowane w nich metody zabezpieczeń.

Aby dodatkowo zabezpieczyć swoje konto w BitBay, skorzystaj z uwierzytelniania dwuskładnikowego, a także powiadomień o logowaniu i potwierdzeń. Te opcje znajdziesz w ustawieniach swojego konta. BitBay regularnie aktualizuje swoje metody zabezpieczeń.

Podwójna autoryzacja w BitBay
Dbaj o bezpieczeństwo konta BitBay.

Wszystkie informacje dotyczące bezpieczeństwa w BitBay znajdziesz zawsze na stronie giełdy w zakładce Bezpieczeństwo. Zaglądaj tam regularnie, by zapoznać się z najnowszymi metodami. Pamiętaj, że aby zarejestrować konto na BitBay, musisz mieć ukończone 18 lat.

Sylwester Suszek założyciel BitBay

Założycielem BitBay i wieloletnim CEO jest Sylwester Suszek- członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz popularyzator idei kryptowalut. Wcześniej współpracował przy tworzeniu dwóch innych firm z sektora finansowego, a doświadczenie wykorzystał przy powołaniu BitBay. W 2018 roku firma została przeniesiona na Maltę, co zapewniło jej jeszcze lepsze warunki do rozwoju. Od 1 listopada operatorem platformy BitBay jest BB Trade Estonia OÜ z licencją w Estonii.

BitBay ma obecnie ponad 800 000 użytkowników i zatrudnia przeszło 200 pracowników. Giełda ma 547 000 BTC rocznego wolumenu i notuje 125 transakcji na minutę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *