Jak kupić bitcoin w Bitcan

Jak kupić bitcoin w kantorze Bitcan?

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 4 Średnia: 1.8]

Jednym ze sposobów zakupu bitcoina jest wymiana dowolnej waluty FIAT (w tym PLN) na BTC. Taką usługę zapewnia polski internetowy kantor Bitcan, w którym bezpiecznie zakupisz również inne kryptowaluty.

Kupno bitcoina w internetowym kantorze kryptowalut Bitcan jest proste i nie wymaga żadnego doświadczenia. BTC kupisz w Bitcan za złotówki szybkim przelewem lub przez BLIK. Zakupione kryptowaluty możesz przechowywać na koncie Bitcan lub wypłacić na swój portfel.

Bitcan to najlepszy kantor wymiany kryptowalut w Polsce. Jak kupić bitcoin Bitcan? To proste.

Idź do Bitcan

Uwaga. Jeżeli chcesz kupić bitcoin za niewielką kwotę (do 1000 zł jednorazowo) to możesz to zrobić to zrobić bez weryfikacji poprzez usługę “okazjonalny zakup” w widgecie. Bitcan w widgecie oferuje usługę zakupu okazjonalnego bitcoin tzw. kantor bez weryfikacji.

Jak zarejestrować konto w Bitcan?

Założenie konta w internetowym kantorze Bitcan zajmie Ci tylko chwilę, a jest niezbędne do zakupu bitcoina oraz innych kryptowalut. Skorzystaj z naszego bezpiecznego linku i przejdź do formularza rejestracyjnego. Następnie podaj adres email, numer telefonu oraz utwórz solidne hasło. Na podany adres otrzymasz widomość z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu Twoje konto w Bitcan zostanie zarejestrowane.

Strona główna Bitcan
Sprawdź czy jesteś na stronie bitcan.pl

Pod żadnym pozorem nie rejestruj nigdy konta z linku otrzymanego w wiadomości z nieznanego Ci źródła lub maila z szantażem bitcoin. Korzystaj tylko z wiarygodnych i bezpiecznych źródeł.

Jak dokonać weryfikacji konta na Bitcan?

Aby móc kupić bitcoiny na Bitcain musisz zweryfikować swoje konto. Weryfikacja konta w Bitcan jest obowiązkowa i pozwoli Ci na korzystanie ze wszystkich funkcji kantora, przede wszystkim na zakup bitcoina oraz innych kryptowalut. Proces weryfikacji na Bitcan jest konieczny dla zminimalizowania ryzyka oszustw i ataków hakerskich, a także zachowania zgodności z przepisami KYC oraz AML.

Weryfikacja w Bitcan polega na przedstawieniu dokumentu tożsamości i danych osobowych. Aby ją przeprowadzić, zaloguj się do swojego profilu i kliknij w przycisk Weryfikacja tożsamości. A procesie weryfikacji na Bitcan akceptowany jest dowód osobisty lub paszport.

Wykonaj zdjęcie obu stron dokumentu i oraz selfie. Możesz w tym celu użyć również swojej kamery w laptopie lub innym urządzeniu. Skany lub zdjęcia prześlij w formularzu weryfikacji, uzupełnij wszystkie wymagane dane oraz zaznacz zgody i oświadczenia. Weryfikacja na Bitcan trwa bardzo krótko, zazwyczaj maksymalnie do 3 minut. Proces sprawdzania Twojej tożsamości może być nieco dłuższy w weekendy lub w godzinach nocnych.

Pamiętaj, że podczas weryfikacji na Bitcan wszystkie dane na zdjęciu dowodu osobistego lup paszportu muszą być wyraźnie widoczne. W przeciwnym wypadku weryfikacja nie zostanie zaakceptowana.

Po pozytywnym zakończeniu weryfikacji możesz korzystać ze wszystkich funkcjonalności internetowego kantora Bitcan, w tym transakcji kupna oraz sprzedaży bitcoina czy innych kryptowalut. W drugim przypadku pamiętaj o podatku od kryptowalut.

Jak kupić bitcoina w Bitcan?

W internetowym kantorze Bitcan bez problemu wymienisz złotówki na bitcoiny oraz inne kryptowaluty, a także odwrotnie. A po zakupie możesz je bezpiecznie przechowywać w portfelu na waluty cyfrowe w Bitcan. W celu nabycia bitcoina, w panelu użytkownika Bitcan kliknij w zakładkę Kup. Przed zakupem zawsze sprawdź, ile kosztuje 1 bitcoin.

Zakup bitcoin w kantorze Bitcan
Ekran zakupu bitcoin na Bitcan wraz z instrukcjami.

Zakup bitcoina w Bitcan krok po kroku:

  1. Pierwszym krokiem przy zakupie BTC w Bitcan jest określenie, jaką ilość kryptowaluty chcesz nabyć.  Wpisz kwotę PLN, jaką chcesz przeznaczyć na kupno bitcoina lub pożądaną ilość BTC a system Bitcan szybko przeliczy cenę.
  2. Ustaliłeś kwotę w złotówkach, za którą chcesz kupić bitcoina. Teraz wybierz sposób płatności. W tym celu wskaż bank, w którym posiadasz konto. Do dyspozycji masz 21 banków. Wyjątkiem jest mBank, który na razie nie pozwala na zakup BTC na giełdach lub w kantorach. Pamiętaj, że płatność za bitcoiny w Bitcan będzie zrealizowana jedynie z rachunku, który należy do Ciebie. Dane konta bankowego muszą być zgodne z tymi, które podałeś podczas rejestracji i weryfikacji konta w Bitcan. Przelewy wykonane z rachunków należących do innych osób mogą wiązać się z blokadą środków i konta.
  3. Po dokonaniu przelewu zakupione bitcoiny zostaną dodane do Twojego salda w kantorze Bitcan. Zajmie to maksymalnie 2 minut.

Zakupioną kryptowalutę możesz przechowywać na Bitcan, sprzedać lub przesłać na zewnętrzny adres portfela BTC. Jeśli go nie masz, sprawdź, jak założyć portfel bitcoin.

Formy płatności za zakupu bitcoina w Bitcan

Zakupu bitcoina w kantorze Bitcan dokonasz przez tzw. wpłatę Pay by link, co praktyce oznacza bezpośredni przelew pieniędzy z Twojego banku. Każda transakcja obsługiwana jest przez pośredników – Tpay lub DotPay.

Wybierając jeden z ponad 20 banków możesz zapłacić metodą BLIK. To wygodny i bezpieczny sposób płatności. BLIKa nie obsługują banki: mBank (niedostępny w Bitcan), Pekao S.A. oraz Alior.

Dzięki metodzie Euro Pay w Bitcan możesz kupić BTC również za euro. W przypadku płatności SEPA kurs przewalutowania ustalany jest przez Raiffeisen bank.

Na ten moment w Bitcan nie ma możliwości płatności za pomocą kart kredytowych lub debetowych, ani możliwości wpłaty bitcoina przez bitomaty w Polsce.

Anulowana transakcja zakupu bitcoina w Bitcan

Zdarza się, że zakup BTC w Bitcan może zostać anulowany. Nie ma powodu do niepokoju ani do paniki. Najpopularniejszą przyczyną anulowania transakcji zakupu bitcoina w Bitcan jest zbyt długi czas oczekiwania kantora na wpłatę środków. Od chwili rozpoczęcia transakcji księgowanie powinno zakończyć się w ciągu 10 minut. Taki czas ma zabezpieczyć Cię przed skutkami wahań kryptowalut.

Przyczyną mogą być obciążone sieci banków lub inne opóźnienie realizacji przelewów. Co bardzo istotne, transakcji zakupu bitcoina w Bitcan nie możesz ponowić. Musisz podjąć kolejną próbę zakupu BTC.

Jeśli transakcja kupna bitcoina w Bitcan nie doszła do skutku, a pieniądze zostały pobrane z Twojego banku, kantor zwróci Ci wszystkie środki. O zwrocie poinformuje Cię wiadomość email od partnera obsługującego płatności w Bitcan, czyli firmy Tpay.

Nie musisz czekać na zwrot środków, by zlecić kolejną transakcję zakupu BTC w Bitcan. Jeśli po nieudanym zakupie bitocina nie otrzymasz emaila z informacją o zwrocie, skontaktuj się z firmą Tpay w celu wyjaśnienia sytuacji. Spokojnie, transakcje bitcoin są księgowane i rejestrowane na wielu etapach. Bardzo szybko można ustalić przebieg każdej z nich.

Co zrobić po zakupie bitcoin? Wypłata z Bitcan na portfel.

Po tym jak transakcja zakupu bitcoin w Bitcan została zrealizowana, zakupione bitcoiny zostaną dodane do Twojego salda na Bitcan. Aktualny stan salda zawsze wyświetlany jest w prawym górnym rogu strony kantoru.

Jeżeli kupiłeś bitcoiny tylko po to aby wykonać kilkudniową spekulację licząc na szybki wzrost ceny to te kilka dni możesz trzymać je w kantorze. Jednak jeżeli Twój zakup bitcoin ma kilkumiesięczny lub kilku letni horyzont to zdecydowanie polecam wypłacić środki na zewnętrzny własny portfel bitcoin.

Przechowywanie kryptowalut na obcych po zbiorczych portfelach nie jest bezpieczne gdyż wtedy nigdy nie mamy nad nimi stuprocentowej kontroli.

Wypłata bitcoin na zewnętrzny portfel
Po zakupie warto od razu przesłać bitcoiny na własny zewnętrzny portfel.

Czy zakup bitcoina w Bitcan jest bezpieczny?

Wszystkie transakcje zakupu bitcoina w Bitcan są szyfrowane przez SSL. Oznacza to niemal identyczny poziom bezpieczeństwa kupna BTC, jak w przypadku operacji bankowych. Symbolem protokołu bezpieczeństwa SSL 256 jest kłódka widoczna w adresie strony internetowej Bitcan i banku, z którego usług korzystasz.

Internetowy kantor Bitcan stosuje również inne formy zabezpieczenia podczas zakupu bitcoina. Biometria pozwala na dokładną weryfikację tożsamości. Zaawansowane systemy monitorujące transakcje podwyższonego ryzyka oparte na sztucznej inteligencji AI kontrolują przebieg zakupu BTC. Dodatkowym potwierdzeniem transakcji są kody SMS.

Firma Bitcan działa całkowicie legalnie, zgodnie z prawem polskim i prawem Unii Europejskiej. Internetowy kantor Bitcan umieszczony jest na liście Małych Instytucji Płatniczych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Bitcan stosuje również pozostałe wymagane zabezpieczenia – KYC, czyli weryfikację tożsamości oraz AML – procedurę zapobiegania praniu brudnych pieniędzy.

Jako użytkownik sam również możesz podnieść poziom zabezpieczenia Twojej transakcji wymiany bitcoina w Bitcan. W tym celu aktywuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) podczas logowania się do konta. W ten sposób wzmacniasz ochronę przed próbami dostania się do Twojego portfela przez inne osoby, w tym hakerów.

3 komentarze

  1. Obecnie nie widzę opcji zakupu okazjonalnego. Jest informacja że nie mam w pełni aktywnego konta i nie mogę dokonać transakcji. Z automatu kwota ustawiona 1000PLN. W płatności przelewem ekspresowym nie ma do wyboru banku Santander, ING… Obsługiwane przez Paybyne. Czyli konieczne dokończenie weryfikacji? = Imię, Nazwisko, Telefon. Tylko co z tego jak nie ma moich banków… Blik i karty mnie nie interesują. Można wpisać kod rabatowy, jak go uzyskać?

    1. Kody rabatowe = program partnerski. “Za każdego użytkownika, który dołączy do nas dzięki Tobie korzystając z linku afiliacyjnego i dokona transakcji otrzymasz 10%, 3% lub 1% prowizji za każdy poziom.”

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *