BitBay przelew bankowy

Jak wpłacić złotówki na konto BitBay?

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Muszę przyznać, że interfejs wpłat złotówkowych do giełdy BitBay niestety nie jest zbyt intuicyjny. Użytkownik bez doświadczenia z innymi giełdami kryptowalutowymi ma prawo czuć się nieco zagubiony. Gdyż wcale nie jest jasne jak wpłacić złotówki do BitBay.

Na BitBay możesz kupić kryptowaluty na dwa sposoby:

  1. Poprzez bezpośredni zakup z karty bankowej VISA/Mastercard.
  2. Zasilając najpierw saldo swojego konta złotówkowego.

Pamiętaj, że aby móc wykonywać operacje na polskich złotówkach (lub innej walucie) musisz posiadać 2 poziom weryfikacji konta na BitBay. Weryfikacja na BitBay jest bezpieczna i nie masz się co obawiać o swoje dane. Masz zweryfikowane konto i chcesz teraz kupić kryptowaluty.

Idź do Bitbay

Przy decyzji o inwestycji w bitcoin dobrą praktyką jest założenie sobie kwoty jaką chcesz przeznaczyć na inwestycję. Dobrym więc podejściem jest wpłata złotówek na konto BitBay z konta bankowego a następnie zakup Bitcoin w dogodnym momencie z przedpłaconego salda konta BitBay.

Jaki to może być dogodny moment? Najlepiej gdy cena BTC jest po mniejszym lub większym spadku.

Jak wpłacić złotówki na konto w BitBay?

  1. Logujesz się na zweryfikowane konto.
  2. Klikasz w lewym menu na Portfele.
  3. Na liście dostępnych walut i kryptowalut klikasz w PLN. Jeżeli nie widzisz PLN jako jednej z pierwszych opcji to wpisz w wyszukiwarce “pln”.
  4. Wybierasz formę wpłaty “Przelew bankowy”.
  5. Zobaczysz dane, na które masz zrobić przelew. Nie przejmuj się, że Nazwa odbiorcy to “Payment Technology Sp. z o.o.” a nie “BitBay” gdyż przelew będziesz wykonywać nie bezpośrednio na giełdę tylko na pośrednika płatności internetowych. To normalna praktyka.
  6. Przechodzisz na stronę swojego banku i kolejno wklejasz dane do przelewu. Pamiętaj aby w tytule wprowadzić kod wyświetlony na stronie BitBay. Dzięki temu kodowi BitBay przypisze wpłacone złotówki do Twojego konta.
  7. Środki będą zaksięgowane w maksymalnie 24 godziny. O zakończeniu depozytu zostaniesz poinformowany mailem.
Przelew bankowy do BitBay
Najważniejsze elementu ekranu wpłaty złotówek na konto w BitBay.

Jeżeli nadal masz wątpliwości to zachęcam do obejrzenia tego wideo. Opcja wpłaty złotówek przelewem jest pokazana w drugiej połowie filmu.

Wpłata złotówkowa na konto BitBay musi zostać wykonana przelewem bankowym. Wpłaty na poczcie polskiej lub przez wpłatę gotówkową w okienku banku nie są akceptowalne gdyż BitBay nie będzie w stanie zweryfikować, że nadawcą jest faktycznie właściciel konta na BitBay.

Mail potwierdzający wpłatę przelewem do BitBay
Mail powiadamiający o zaksięgowaniu przelewu na koncie BitBay.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *