Jak zweryfikować konto na Binance?

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 3 Średnia: 2.3]

Giełda kryptowalut Binance wprowadziła ostatnio obowiązkową weryfikację. Jednak zanim do niej przystąpisz, zastanów się, czy nie lepiej założyć nowe konto? Dlaczego to może być korzystniejsze rozwiązanie i jak przeprowadzić weryfikację na Binance?

Weryfikacja konta na giełdzie bitcoin Binance umożliwia powiązanie go z Twoją osobą w przyszłości. Być może jednak wcześniej wykonywałeś transakcje i niekoniecznie chciałbyś, aby zostały one ujawnione czy połączone z Twoim danymi. Mam na myśli np. sprawy podatkowe. Fiskus może bowiem sprawdzić Twoje zakupy BTC czy innych kryptowalut i uznać, że musisz zapłacić zaległą daninę. Jeśli masz takie wątpliwości, dobrym pomysłem będzie porzucenie starego i założenie nowego, zweryfikowanego konta na giełdzie Binance.

Gdzie zweryfikować konto na Binance?

Aby rozpocząć weryfikację na Binance, zaloguj się do swojego profilu i znajdź zakładkę [Centrum Użytkownika] – [Identyfikacja]. W tym miejscu zobaczysz również swój aktualny poziom weryfikacji, jeśli już jej dokonałeś, wraz z obowiązującymi Cię limitami.

Jak zweryfikować konto na Binance?

Przed Tobą teraz już tylko kilka prostych kroków.

 1. Kliknij [Zweryfikuj].
 2. Zobaczysz różne dostępne poziomy weryfikacji. Na Binance obowiązkowa jest Weryfikacja Średnio Zaawansowana. Najpierw jednak musisz dokonać weryfikacji Podstawowej. Później możesz skorzystać także z wyższej, Zaawansowanej. Każda z nich ma inny limit wpłat i wypłat. Są one różne, w zależności od wybranego kraju.
 3. Jeśli wybrałeś swój poziom, rozpocznij weryfikację na Binance, klikając w [Zweryfikuj Teraz].
 4. Podaj swoje dane. Pamiętaj, aby były one zgodny z informacjami widniejącymi na dokumencie tożsamości, którego przedstawienie będzie wymagane w kolejnym kroku. Po zatwierdzeniu danych nie będziesz mógł się cofnąć, by je zmienić.
 5. Jeśli wszystko zrobiłeś poprawnie, Twoje konto na Binance zostało zweryfikowane w stopniu Podstawowym. Przejdź do kolejnego etapu, klikając [Ulepsz] i wybierz Weryfikację Średnio Zaawansowaną.
 6. W tym momencie musisz przesłać skan lub wyraźne zdjęcie swojego dokumentu tożsamości. Może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport (choć nie zawsze wszystkie opcje będą dostępne). Wybierz rodzaj i kraj, w którym wydano dokument.
 7. Kliknij [Rozpocznij Weryfikację] i postępuj zgodnie z informacjami. Skany lub zdjęcia muszą wyraźne przedstawiać cały dokument tożsamości i wszystkie wymagane strony. Tak, aby znajdujące się na nim informacje i zdjęcie były w pełni widoczne. Po wgraniu zdjęć kliknij [Kontynuuj].
 8. System chwilę będzie wgrywał skany. Następnie poprosi Cię o zdjęcie – selfie. Zrób takie lub wybierz jedno z tych, które już posiadasz i prześlij je, klikając w [Prześlij Plik].
 9. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o weryfikację Twojej twarzy. Teraz będzie trzeba zrobić zdjęcie, używając kamery komputera lub smartfonu. Kliknij [Kontynuuj], jeśli chcesz dokończyć ją na komputerze. Jednak być może łatwiej będzie Ci zrobić zdjęcie na telefonie. Wtedy kliknij [Nie możesz korzystać z komputera?] i dokończ weryfikację w aplikacji mobilnej Binance. Zeskanuj za jej pomocą kod QR widniejący na ekranie, aby dokończyć weryfikację twarzy. Aplikację Binance na systemy iOS i Android pobierzesz z oficjalnych sklepów lub ze strony giełdy.
 10. Jeśli na komputerze komunikat o weryfikacji nie zniknie sam, kliknij [Zakończyłem Weryfikację Na Moim Telefonie].
 11. Teraz weź głęboki wdech i zachowaj cierpliwość. Automat Binance sprawdzi Twoje dane i zdjęcia oraz ich zgodność z dokumentem tożsamości. Po zweryfikowaniu zgłoszenia otrzymasz powiadomienie e-mail. Jeśli wystąpią jakieś problemy lub wątpliwości, również otrzymasz taką informację. Ale wszystko powinno pójść dobrze i Twoje konto na Binance zostanie zweryfikowane w stopniu Średnio Zaawansowanym. Od teraz jest gotowe do użytku i zakupu bitcoina, z większymi limitami wpłat i wypłat.

Jakie są korzyści weryfikacji na Binance?

Dzięki przeprowadzeniu co najmniej Weryfikacji Średnio Zaawansowanej zyskujesz dużo wyższe limity wpłat i wypłat na giełdzie. Uprawnienia użytkowników, którzy jej nie dokonają, w najbliższym czasie zostaną ograniczone do opcji [Tylko Wypłata]. Wówczas można jedynie wypłacać środki z giełdy, anulować zlecenia, zamykać pozycje czy realizacje. Wpłata środków i handel będą niemożliwe.

Obowiązkowa weryfikacja na Binance – FAQ

 1. Czy weryfikacja na Binance jest obowiązkowa?

Tak. Od teraz każdy nowy użytkownik Binance, a także dotychczasowi klienci giełdy, którzy maja jedynie podstawowe konto, muszą dokonać co najmniej Weryfikacji Średnio Zaawansowanej.

 1. Czy na dokonanie weryfikacji na Binance mam określony czas?

Tak. Od momentu rozpoczęcia weryfikacji na Binance masz 15 minut na wypełnienie wszystkich danych i przesłanie zdjęć. Pamiętaj, aby w jej trakcie nie odświeżać przeglądarki! Wówczas cały proces może zostać przerwany.

 1. Ile razy mogę próbować dokonać weryfikacji na Binance?

Każdy użytkownik ma 10 prób przeprowadzenia weryfikacji na Binance dziennie. Jeśli wszystkie zostaną odrzucone, to musisz poczekać 24h, by podjąć kolejną próbę (ponownie limit 10).

 1. Dlaczego Binance prosi o dodatkowe informacje?

Jeśli automat giełdy uzna, że Twoje selfie nie pasuje do zdjęć z przesłanego dokumentu, może poprosić Cię o dodatkowe informacje. Wtedy następuje weryfikacja ręczna, którą przeprowadzi pracownik giełdy, a Ciebie będzie obowiązywać Weryfikacja Zaawansowana. Wiąże się ona np. z przesłaniem dodatkowych dokumentów. Ta może zająć nawet kilka dni.

 1. Jakie limity na Binance obowiązują mnie po weryfikacji?

Aby sprawdzić swoje progi wpłat i wypłat oraz inne limity, po weryfikacji zaloguj się do konta i przejdź do zakładki [Identyfikacja Osobista].

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *