Blocsport

Kickbokser Arkadiusz Wrzosek będzie emitował tokeny NFT. Przed nim walka życia z Badrem Harim

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Już 4 września 2021 roku w Rotterdamie odbędzie się gala Glory 78, w trakcie której walką wieczoru będzie starcie Arkadiusza Wrzoska i Badra Hariego. Pojedynek ten zapowiadany jest jako jedna z najważniejszych walk w historii polskiego kickboxingu. Walce towarzyszyć będzie dodatkowa atrakcja dla fanów. W trakcie przygotowań do starcia Arkadiusz Wrzosek nawiązał współpracę z BlocSport.One, na mocy której zostaną wyemitowane tokeny z jego wizerunkiem.

Bardzo cieszę się, że mogę powalczyć z Badrem. Kiedy dostałem tę propozycję, to było jak spełnienie marzeń. Teraz trzymam emocje na wodzy, spokojnie przygotowuję się do starcia z najlepszymi trenerami na świecie, tak żebym był jak najlepiej przygotowany na walkę

– mówił na oficjalnej konferencji prasowej Arkadiusz Wrzosek.

Walka z najlepszymi

Starcie z legendarnym zawodnikiem to kolejny ważny krok w sportowej karierze 29-letniego Wrzoska. W 2017 roku pochodzący z Warszawy kickbokser został mistrzem organizacji FEN, po czym związał się ze słynną grupą Glory promującą zawodowy kick-boxing. – Znalazłem się w tej organizacji, żeby walczyć z najlepszymi – stwierdził Wrzosek.

Walka z Holendrem marokańskiego pochodzenia Badrem Harim to także szansa na popularyzację wizerunku polskiego zawodnika. Pomóc mają w tym najnowsze technologie. Stąd podjęta współpraca z firmą BlocSport.One, dzięki której sportowiec zyskuje specjalną platformę do sprzedaży swoich aktywów w nowoczesny sposób.

NFT (Non-Fungible Token) pozwalają zarządzać materialnymi i niematerialnymi aktywami oraz wizerunkiem dzięki zastosowaniu unikalnej technologii Blockchain. Dzięki NFT można generować cyfrowy kontent z wizerunkiem, jak nigdy wcześniej. Przeczytaj więcej i dowiedz się co to jest NFT.

Korzyści z emitowania tokenów NFT

Pierwszy raz w historii sportu dzięki NFT skracamy dystans miedzy kibicem a zawodnikiem. Dajemy dostęp do zawodnika, jego kolekcji, spotkań oraz cyfrowego kontentu. Na tym etapie karty kolekcjonerskie sprzedawane w limitowanej edycji na pewno będą doskonałą inwestycją na przyszłość, szczególnie widząc jak dynamicznie rozwija się ten rynek. My inwestujemy w perspektywicznych zawodników takich jak Arek. Tych, którzy dziś są na dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa jutro. Oraz takich, którzy doceniają nowe technologie i możliwości, jakie stwarza. Arek jest super zawodnikiem, ambitnym, profesjonalnie podchodzącym do sportu i nowych inicjatyw. Oddajemy kibicom część jego samego – karty, rzeczy z walki, możliwość spotkań oraz NFT, które można potem zainwestować w pasywne zyski w świecie zdecentralizowanych finansów

mówi Tomasz Krzystek CEO, blocsport.one.

NFT nie tylko ma wartość kolekcjonerską, ale biorąc pod uwagę, że transakcje tokenów NFT sięgają bardzo dużych kwot, może być bardzo interesującą formą inwestycji.  Każde NFT gwarantuje autentyczność i nie może być podrobione, ponieważ chroni je blockchain. Dzięki temu każdy może stać właścicielem cyfrowych kolekcji.

Sprzedaż NFT od środy

BlocSport.one zadbał również o to, aby kibice otrzymali coś więcej niż kolekcjonerskie NFT. Posiadacz NFT może wziąć udział w typowaniu przebiegu walki. Dla najlepszych przewidywana jest dodatkowa pula pieniężna. Dodatkowo jedno NFT będzie sprzedawane jako aukcja internetowa, w której zwycięzca otrzyma koszulkę z walki, a kolejne („super rare”) będą dawały możliwość spotkania z mistrzem.

Sprzedaż aktywna jest od środy 18 sierpnia 2021 roku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *