Kryptowaluta Terra Luna

Kryptowaluta Terra LUNA

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Kryptowaluta Terra LUNA zaliczyła spektakularne wzrosty, w ciągu zaledwie dwóch pierwszych miesięcy 2021 roku z okolic 1 USD wzrosła do 22 USD. Aktualnie kurs wacha się około 15 USD co i daje Terra Luna miejsce wśród najlepszych kryptowalut obecnego roku.

Czym jest Terra Luna?

Kryptowaluta Terra to blockchain dla stablecoinów której paliwo to Luna. Tłumaczenie słów Terra Luna oznacza Ziemia Księżyc i jest metaforą gdyż księżyc krąży wokół ziemi tak jak jednostki Luna w ekosystemie Terra.

Terra Luna zbudowana jest na ekosystemie Cosmos (ATOM) które stworzył zespół Binance. Terra to kryptowaluta DeFi, obsługuje smart contracty, jest świetnie skalowalna.

Kup Terra Luna na Binance

Główne zastosowanie Terra Luna to tokenizacja pieniędzy, udziałów do postaci tokenów. Emisja stablecoinów UST opartych na Terra odbywa się poprzez spalenie tokenów LUNA, które to najpierw muszą zostać kupione na rynku. Popyt na jednostki LUNA podnosi ich cenę.

W kwietniu 2021 zapotrzebowanie na stablecoina UST dochodzi do 10 mln USD dziennie. Tak duży popyt powoduje dzienne spalanie 500 000 jednostek LUNY.

Przydatne linki:

Gdzie kupić Terra Luna?

Jednostki LUNA zakupić możesz na Binance, Kucoin i Bittrex a od niedawna również na polskiej giełdzie BitBay. Wprowadzenie Luny na BitBay wyczekiwane było przez wielu polskich inwestorów od miesięcy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *