Kryzys w świecie kryptowalut: Genesis bankrutuje, NFT i on-chain gaming zyskują na popularności

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Genesis, jeden z największych pożyczkodawców kryptowalut, złożył wniosek o upadłość w tym tygodniu po doznaniu znacznych strat finansowych. To kolejna firma, która została dotknięta kryzysem kryptowalut spowodowanym upadkiem 3AC i implozją FTX. W rezultacie Genesis zmuszony był do wstrzymania wypłat w listopadzie.

Jednak sytuacja jest jeszcze gorsza, ponieważ firma ma 150 milionów dolarów w gotówce, ale jest winna porażające 3,6 miliarda dolarów swoim 50 największym wierzycielom. Jednym z największych wierzycieli jest Gemini, giełda kryptowalut należąca do bliźniaków Winklevoss. Genesis jest ich partnerem kredytowym dla ich produktu Earn i obecnie zawdzięcza Gemini 766 milionów dolarów. Bez tej kwoty, użytkownicy Earn nie są w stanie wykupić swoich środków.

Bliźniacy Winklevoss wyrazili swoje niezadowolenie i grozili pozwaniem CEO Genesis, Barry Silberta, oraz matczynej firmy Digital Currency Group (DCG), jeśli nie zostanie przedstawiony plan spłaty pożyczki.

Co gorsza, SEC pozwał Gemini razem z Genesis za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych poprzez program pożyczek Gemini Earn.

Nie lekceważ potencjału blockchain gaming

W 2020 roku mieliśmy DeFi Summer, w 2021 roku był rok NFT, a w 2022 roku rządziły DAOs. Czy w 2023 roku gorącym tematem będzie gaming? Potencjalnie tak. Do tej pory, on-chain gaming można najlepiej opisać jako yield farming, ale z dodatkowymi krokami. Słowem, doświadczenie było dalekie od doskonałego.

Jednak to może się zmienić. Immutable X ogłosił, że 2022 był najlepszym rokiem dla platformy, a teraz jest tam ponad 100 istotnych gier. Ten oszałamiający wzrost nieuchronnie będzie kontynuowany w 2023 roku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *