Kup bitcoin teraz

Witaj Inwestorze. Na tej stronie znajdziesz instrukcję jak kupić bitcoin oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące transakcji BTC. Dokonasz tutaj również zakupu bitcoina korzystając z dwóch różnych, sprawdzonych sposobów.

Pierwszym jest internetowy polski kantor Bitcan, a drugi to kantor należący do giełdy Binance. Z szerokiego grona opcji do kupowania bitcoina wyselekcjonowaliśmy właśnie te dwa bezpieczne i wiarygodne metody. Ponadto, korzystając z kantoru firmy Bitcan możesz teraz zakupić kryptowalutę całkowicie anonimowo, gdyż transakcja nie wymaga żadnej formy weryfikacji.

Zakup bitcoina zarówno na Bitcan jak i Binance jest prosty i wyjątkowo bezpieczny. Niewiele różni się od wymiany/zakupu dowolnej obcej waluty w jednym z popularnych kantorów internetowych. Pamiętaj, że bitcoin i inne kryptowaluty tworzone są przez ludzi, ceniących funkcjonalne, praktyczne i nieskomplikowane rozwiązania. Jedną z idei bitcoina jest wolność oraz powszechna, łatwa dostępność. Zachowaj opisane poniżej podstawowe zasady bezpieczeństwa kupowania kryptowalut i ciesz się zakupem bitcoina. Powodzenia!

Kup Bitcoin teraz w bezpiecznym kantorze

Skorzystaj z natychmiastowego zakupu BTC w bezpiecznym kantorze Bitcan. Wprowadź kwotę i kliknij WYMIEŃ. W poniższym widgecie weryfikacja nie jest wymagana.

Możesz też skorzystać z zakupu w kantorze Bitcan. W kantorze Bitcan będziesz musiał przejść standardową weryfikację.

Idź do Bitcan

Jak zakupić bitcoin w kantorze Bitcan? – podstawowa instrukcja.

 1. W polu mam wpisz kwotę PLN, którą chcesz wydać na zakup bitcoina.
 2. W okienku BTC pojawi się ilość bitcoinów, które otrzymasz za podaną kwotę. Możesz również wpisać ilość bitcoinów, którą chcesz zakupić, a kantor wyświetli Ci ich cenę w złotówkach.
 3. Kliknij w przycisk Wymień. W tym momencie zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu. Otrzymasz na niego specjalny kod weryfikacyjny. Zaznacz również reCaptcha, a po otrzymaniu SMS przejdź dalej.
 4. Następnie podaj swoje dane:
  • adres email
  • adres Twojego portfela bitcoin, na który trafi zakupiona przez Ciebie kryptowaluta.
  • wygeneruj kod BLIK w aplikacji swojego banku, a następnie wpisz go i zaakceptuj. W ten sposób opłacisz zakup bitcoina.
 5. Zaakceptuj także zgody marketingowe. Spokojnie, to bezpieczne i nie grozi żadnym spamem. Po zakończeniu transakcji zakupu bitcoina, musi zostać ona potwierdzona w blockchainie, a następnie kryptowaluta trafi do Twojego portfela.

Na screenach pokazujemy krok po kroku jak wygląda zakup bitcoin przez BLIK w Bitcan:

Pamiętaj! Ze względów bezpieczeństwa kantor będzie nieaktywny w godzinach od 00:00 do 6:00.

Kup Bitcoin teraz na giełdzie Binance

Kup teraz Bitcoin na największej giełdzie kryptowalut na świecie.

Idź do Binance

Jak zakupić bitcoin w Binance? – podstawowa instrukcja.

 1. W oknie chcę wydać wpisz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup bitcoina.
 2. Upewnij się, że w polu chcę kupić wskazany jest bitcoin (BTC). Jest to domyślne ustawienie, ale po kliknięciu możesz wybrać również inne kryptowaluty z giełdy Binance.
 3. Następnie kliknij w przycisk Chcę wydać.
 4. Zostaniesz przeniesiony na stronę Binance. Wybierz jedną z metod płatności:
  • Karta Bankowa (VISA lub Mastercard)
  • Handel P2P (bezpośrednia wymiana pomiędzy użytkownikami)
  • Saldo Gotówkowe (wcześniej zasilone konto w Binance)
  • Inne Płatności.
 5. Kliknij przycisk Kup BTC. Zostałeś przeniesiony do logowania na swoje konto w Binance. Jeśli go nie posiadasz, kliknij na dole w Darmowa rejestracja i załóż konto.
 6. Po potwierdzeniu transakcji zakupiona ilość bitcoina znajdzie się w Twoim portfelu Binance.

Jakie limity obowiązują przy zakupie bitcoina?

W przypadku pierwszej możliwości, czyli internetowego kantoru Bitcan możesz zakupić bitcoiny o wartości 1000 zł raz na 24 godzin. Taka transakcja jest szybka i anonimowa a limit 1000 zł zeruje się po upływie 24 godzin.

Jeśli natomiast chcesz zainwestować w większą ilość kryptowaluty, to po przejściu procesu weryfikacji w Bitcan możesz zakupić bitcoiny o maksymalnej wartości 10 000 zł.

Przy zakupie bitcoinów za kwotę powyżej 1000 zł wystarczy jednorazowa weryfikacja Twojej tożsamości. Nie musisz przy tym zakładać konta. Twoje dane KYC będą przypisane do podanego adresu email.

W kantorze giełdy Binance nie obowiązuje górny limit zakupu bitcoina. W przypadku tego rozwiązania możesz od razu przeznaczyć od razu kwotę powyżej 1000 zł na inwestycję kryptowalutę. Widget Binance pozawala od razu zakupić większą ilość bitcoina za złotówki, musisz jednak posiadać zweryfikowane konto na giełdzie. To szybki i nieskomplikowany proces.

Jak wygląda przebieg transakcji bitcoina?

Po ustaleniu i zatwierdzeniu kwoty, którą chcesz przeznaczyć na kupno bitcoina kantor automatycznie przelicza ją na aktualną wartość BTC. Następnie przechodzisz do płatności, weryfikujesz swoją tożsamość lub logujesz się na konto w internetowym kantorze BitCan/giełdzie Binance.

W następnym kroku wybierasz metodę płatności. Sugerujemy korzystanie z szybkich płatności BLIK lub szybkich przelewów internetowych – zapewniają one maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność. Dobrym rozwiązaniem jest również płatność kartą.

W przypadku obu tych rozwiązań zarówno kantor BitCan jak i giełda Binance otrzymują potwierdzenie wpłaty i rozpoczyna się transfer bitcoina. Dzięki temu zakupiona ilość BTC praktycznie od razu trafia do Twojego portfela. Decydującym czynnikiem jest obciążenie sieci bitcoin. Wymiana może nastąpić natychmiast, po kilku minutach, zwykle maksymalnie do godziny.

Dlaczego obowiązuje limit zakupu bitcoina?

Wprowadzenie limitu w transakcjach BTC spowodowane jest względami bezpieczeństwa. Początkowo zakup bitcoina pozbawiony był wszelkich ograniczeń. Można było kupować dowolną ilość kryptowaluty za dowolną kwotę. Niestety ten stan rzeczy szybko zaczęli wykorzystywać złodzieje kart kredytowych. Aby uniknąć oszustw czy niechcianych transakcji, wprowadzono właśnie limity kwotowe dotyczące zakupu bitcoina oraz proces KYC, dodatkowo zabezpieczający transakcję.

Oczywiście nadal możesz dokonać zakupu większej ilości bitcoina. Inwestycja w kryptowalutę powyżej 1000 zł wymaga weryfikacji Twojej tożsamości. Jest to jednak całkowicie bezpieczny proces i ma za zadanie uchronić Ciebie i Twoje pieniądze przed oszustwami.

Czy przy zakupie bitcoin moje dane są bezpieczne?

To uzasadnione pytanie, na które zawsze warto zwracać uwagę w przypadku wszystkich transakcji przeprowadzonych w internecie. Jeśli decydujesz się na inwestycję w bitcoiny, to z pewnością jesteś osobą świadomą wszelkich zagrożeń czyhających w sieci. Twoje dane to również ogromny kapitał, a ich przejęcie przez osoby niepożądane może przysporzyć wielu kłopotów.

W przypadku zakupu bitcoina cały proces jest odpowiednio zabezpieczony, a Twoje dane są w pełni chronione. Zakup BTC do 1000 zł nie wymaga od Ciebie podawania żadnych osobistych informacji, a jedynie numer telefonu do potwierdzenia transakcji. Kupując bitcoiny w kantorze BitCan korzystasz ze sprawdzonej wiarygodnej instytucji zajmującej się wymianą elektronicznej waluty. Firma LitPay, właściciel kantoru, jest wpisana na listę małych instytucji płatniczych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Aby się na niej znaleźć, należy regularnie poddawać się wielu surowym kontrolom oraz spełnić wiele rygorystycznych warunków. Mała instytucja płatnicza to taka, której maksymalny pułap transakcji to 1 500 000 euro miesięcznie (średnia z poprzednich 12 miesięcy). Działalność takiej firmy, jak LitPay podlega ścisłemu nadzorowi organów finansowych. Ponadto jest ona zobowiązana do pełnej przejrzystości,w tym dbania o bezpieczeństwo transakcji i ochrony danych swoich klientów.

Zakup bitcoina na giełdzie Binance również jest całkowicie bezpieczny. W przypadku pierwszej transakcji BTC na Binance wymagany jest proces KYC i AML. KYC (Know Your Customer) to specjalna regulacja obowiązująca m.in. w bankach i innych instytucjach finansowych, zobowiązująca je do uzyskania pełnych i prawdziwych danych swoich klientów. Z kolei AML (Anti-Money Laundering) to procedura zabezpieczania finansowego stosowana w celu wyeliminowania zjawiska prania brudnych pieniędzy, finasowania terroryzmu czy uwierzytelniania dochodów pochodzących z działalności przestępczej. W praktyce KYC i AML realizowane są przez obowiązek przesłania dokumentów potwierdzających tożsamość użytkownika. Tak wygląda właśnie weryfikacja na giełdzie Binance, która pozwoli Ci bezpiecznie wymieniać bitcoin i inne kryptowaluty.

Czy mogę zmienić adres portfela po zakupie bitcoina?

Podobnie jak w przypadku przelewów bankowych nie możesz zmienić numeru konta, tak w momencie zatwierdzenia zakupu bitcoina nie możesz zmienić adresu portfela, na który zostanie przesłana kryptowaluta. Dlatego bardzo ważne jest abyś przy rozpoczęciu procesu zakupu wprowadził poprawny adres portfela bitcoin.

Kantor, który wyśle odpowiednią ilość waluty BTC nie ma wpływu na dalszy przebieg tego procesu oraz możliwości ingerowania w jakiekolwiek dane. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa i obowiązuje w większości instytucji finansowych. Jednak po otrzymaniu bitcoina na wskazany portfel kryptowaluta jest do Twojej dyspozycji. Wtedy możesz przesłać ją na inny, dowolny adres.

Czy mogę anulować zakup bitcoina?

Po zakupie bitcoina w internetowym kantorze lub na giełdzie Binance nie ma możliwości cofnięcia lub anulowania transakcji. Dlatego zawsze upewnij się, czy wpisałeś wszędzie odpowiednie kwoty i dane, szczególnie adres portfela.

Wpłacona kwota wróci do Ciebie sama w przypadku odrzucenia transakcji. W zależności do wybranej metody płatności pieniądze trafią z powrotem na Twoje konto w ciągu 24-48h.

Jeśli popełniłeś błąd lub padłeś ofiarą oszusta, skontaktuj się natychmiast z bankiem, w którym dokonałeś wpłaty. Banki w niektórych przypadkach (zwłaszcza przy szybkim zgłoszeniu) mają możliwość zablokowania transakcji, w tym przy zakupie BTC i innych kryptowalut.

W jakim czasie bitcoiny pojawią się w moim portfelu?

Od momentu kliknięcia kup teraz bitcoiny znajdą się na Twoim koncie natychmiast lub w ciągu kilku do kilkunastu minut. Dotyczy to większości transakcji BTC.

Zdarza się jednak, że na zaksięgowanie kryptowaluty będziesz musiał poczekać chwilę dłużej, nawet do godziny. Wszystko zależy od aktualnego obciążenia sieci blockchain.

Kolejne bloki blockchainu bitcoin zatwierdzane są w 10 minutowych interwałach, jeżeli w czasie Twojej transakcji sieć bitcoina jest mocno obciążona i w kolejce do zatwierdzenia czeka dużo transakcji to Twój zakup będzie musiał poczekać na swoją kolej.

Co zrobić, gdy zakupione bitcoiny nie trafiły do portfela?

Jeśli po kilku godzinach nadal nie widzisz zakupionych bitcoinów w swoim portfelu, przede wszystkim weź głęboki oddech i niczym się nie martw. Twoje pieniądze są całkowicie bezpieczne, transakcja jest akceptowana i rejestrowana na wielu etapach. Nie ma więc możliwości, by środki zagubiły się gdzieś po drodze.

Przyczyn braku zaksięgowania bitcoina w portfelu może być kilka. Pierwszą jest wyjątkowo duże obciążenie sieci blockchain, wówczas należy zachować cierpliwość i poczekać jeszcze chwilę na swoje BTC.

Kolejną jest zablokowanie transakcji przez Twój bank. Banki mają różne automatyczne systemy kontroli przepływów pieniężnych i nie są one doskonałe. Skontaktuj się ze swoim bankiem, podaj numer transakcji – być może pracownik potwierdzi te przypuszczenia i szybko załatwi sprawę.

To samo dotyczy systemów KYC i AML po stronie kantoru czy giełdy Binance. Czasem system błędnie zakwalifikuje Twoją transakcję z powodu rzekomego naruszenia zasad. W tym przypadku również niczym się nie przejmuj. Wystarczy skontaktować się z wybranym pośrednikiem. Pracownicy z pewnością jak najszybciej wyjaśnią tę sytuację. Bo możesz być pewien, że wcześniej zdarzyło się już coś podobnego i rozwiązanie jest gotowe.

Jakie mogą być inne przyczyny odrzucenia transakcji zakupu bitcoina?

Upewnij się, czy przy zakupie bitcoina na pewno wpisałeś poprawnie wszystkie dane. Czasem pomyłka i wpisanie dodatkowej litery, a już szczególnie cyfry (np. dodatkowego zera) skutkuje odrzuceniem transakcji BTC. Być może próbujesz wydać większą kwotę, niż posiadasz. Zdarza się to w sytuacjach, gdy posiadasz konta w wielu bankach lub kilka kont w ramach jednego banku i próbujesz obciążyć to z niewystarczającą ilością środków.

Sprawdź, czy nie przekraczasz limitu transakcji. Pamiętaj, że w przypadku kantora BitCan anonimowo możesz zakupić bitcoiny za maksymalną kwotę 1000 zł. Zawieść mógł także pośrednik płatności. Wówczas skontaktuj się z bankiem lub kantorem, podając numer transakcji.

Co powinno być decydujące w przypadku wyboru kantora bitcoin?

Internetowy kantor BitCan czy giełda Binance – obie formy zakupu bitcoina są całkowicie bezpieczne i wiarygodne. Czym zatem kierować się podczas decyzji o kupnie BTC?

Dokładnie tym samym, co w przypadku wymiany standardowych walut w kantorach, czyli kursem. Wybierz ten najkorzystniejszy dla Ciebie. Weź pod uwagę również warunki. Jeśli chcesz zakupić bitcoina za maksymalną kwotę 1000 zł, możesz to zrobić anonimowo i szybko jedynie przez kantor BitCan. W przypadku transakcji BTC powyżej 1000 zł musisz dokonać dodatkowej weryfikacji. Zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie wygodniejsza oraz bardziej opłacalna i nie martw się niczym innym. Każdy Twój wybór będzie bezpieczny, a Twoje dane zawsze będą pod ścisłą ochroną.

Jak chronić się przed oszustwami przy zakupie bitcoin?

Przede wszystkim nie ufaj stronom i firmom obiecującym ogromne zyski. Ich strategia jest zwykle taka sama i sprowadza się do namawiania w inwestycje w różne aktywa. Nie zawsze muszą to być kryptowaluty, czasem oszuści sugerują dołączenie do rynku Forex itd. Jeśli którakolwiek z firm czy pojedynczych osób gwarantuje Ci PEWNE zyski i to z ponadstandardową stopą zwrotu, np. powyżej 10-15% w skali roku, to w Twojej głowie natychmiast powinno zapalić się czerwone światełko.

Choć można powtarzać to do znudzenia, to wciąż niestety wiele osób nabiera się na takie działania. Nie ma czegoś takiego, jak pewne zyski przy inwestycji na giełdzie czy w kryptowaluty. To po pierwsze. Po drugie, oszuści doskonale wiedzą, że transakcji bitcoina nie można cofnąć. Nie korzystaj więc nigdy z oferty firm, które namawiają Cię do przesłania jakiejkolwiek ilości kryptowaluty na ich portfele!

Przy zakupie bitcoina zawsze podawaj adres swojego portfela. W przypadku przesłania kryptowaluty na inny adres nie pomogą żadne zgłoszenia ani skargi. Ani internetowy kantor BitCan, ani giełda Binance nie mogą cofnąć transakcji zakupu bitcoin.

Jeśli interesujesz się zakupem bitcoina, to oznacza, że albo już jesteś albo chcesz stać się inwestorem. To bardzo dobra decyzja, że świadomie zabezpieczasz i pomnażasz swój majątek. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest podejmowanie decyzji samodzielnie i przyjmowanie za nie pełnej odpowiedzialności. Tylko tak możesz podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje dotyczące inwestowania. Prawda dotycząca pośredników jest zawsze taka sama – gdyby rzeczywiście potrafili uzyskiwać gwarantowane wyniki, to zachowaliby tę wiedzę dla siebie. Bądź dojrzały i działaj rozsądnie, a unikniesz kłopotów i sam osiągniesz sukces.

Czy pobieramy prowizję za zakup bitcoina?

Zarówno Bitcan jak i Binance pobierają od transakcji zakupu bitcoin prowizję. W Binance jest to jedynie 0,075% wartości prowizji a w polskim kantorze Bitcan 5%. W prowizji zawiera się koszt wynagrodzenia dla górników, których moc obliczeniowa niezbędna jest do zatwierdzenia zakupu transakcji bitcoin.