Legia Warszawa emituje tokeny NFT na Binance!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Stołeczny klub nawiązał właśnie współpracę z niedawno powstałą platformą Binance NFT. Dzięki niej Legia Warszawa wyemituje specjalne, kolekcjonerskie tokeny NFT wydane z okazji zdobycia mistrzostwa Polski w sezonie 2020/2021, które było jednocześnie rekordowym!

Większość z nas sprawdza, jak najlepiej kupić bitcoina na Binance. Ale na tej najpopularniejszej giełdzie kupisz nie tylko kryptowaluty, ale właśnie specjalne tokeny kolekcjonerskie. Do oferty Market NFT od Binance właśnie dołączyły tokeny Legii Warszawa, sygnowane nazwiskami piłkarzy klubu.

Sukces Legii Warszawa w Binance NFT

Niedawno rozpoczął się kolejny sezon Ekstraklasy, a Wojskowi walczą o udział w europejskich pucharach. Jednak ta kolekcja NFT Legii Warszawa została wyemitowana z okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski w sezonie 2020/2021. Warto przypomnieć, że w ten sposób stołeczny klub stał się rekordzistą pod względem zwycięstw w polskiej lidze. W klasyfikacji złotych medali wyprzedził Górnika Zabrze i Ruch Chorzów.

Kontrowersję budzi jedynie sprawa, czy chodzi mistrzostwo nr 15 czy 16. W sezonie 1992/1993 ostateczny ligowy triumf został odebrany Legii z powodu wątpliwości, czy został on zdobyty w sposób uczciwy. Władze klubu i kibice upierają się jednak, że także tamten tytuł im się należy i przy okazji promocji swoich NFT na giełdzie Binance wspominają o 16 mistrzostwie. Cóż, najważniejsze, że rekordowe…

Dyrektor komercyjny Legii Warszawa, Paweł Kokosza, przy prezentacji tokenów NFT na Binance podkreślił, że klub chce angażować się w niekonwencjonalne rozwiązania. Dla fanów zdobycie rekordowego mistrzostwa było wyjątkowym wydarzeniem, dlatego władze chciały uczcić je w kolejny, wyjątkowy sposób. NFT ma wartość kolekcjonerską, ale może okazać się również dobrą inwestycją. Paweł Kokosza dodał, że współpraca z największą giełdą kryptowalutową na świecie ma dla Legii ogromne znaczenie.

Cieszę się, że przy okazji tego wydarzenia nawiązaliśmy współpracę z platformą Binance NFT, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, angażując wielu znanych i cenionych artystów, influencerów czy przedstawicieli świata sportu.

– podsumował Kokosza.

Jak wyglądają NFT Legii Warszawa na Binance?

Otwarciu marketu NFT Binance towarzyszyła kampania 100 Creators, w której platforma zaprezentowała dzieła NFT 100 artystów z całego świata. W tej grupie znalazł się również polski youtuber, Krzysztof Gonciarz i jego praca zatytułowana Fantazmaty.

Teraz, jak twierdzi Community i Marketing Manager Binance Katarzyna Wabik, odkrywając możliwości rynku NFT, giełda chciała przygotować również coś dla fanów piłki nożnej.

Kilka dekad później, od zbierania kart z ulubionymi sportowcami, znajdujemy się w fascynujących czasach, kiedy możemy zbierać digitalne przedmioty kolekcjonerskie z ulubionymi piłkarzami. Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z Legią Warszawa, która jako pierwszy klub sportowy z Polski emituje swoje NFT .

– dodała Wabik.

NFT Legii Warszawa to zbiór 11 tokenów dedykowanych piłkarzom klubu, którzy przyczynili się do zdobycia historycznego mistrzostwa. Kreacja oparta jest na krótkim wideo przedstawiającym najważniejsze i najbardziej emocjonujące momenty sezonu właśnie z ich perspektywy. W NFT Legii zobaczymy najpiękniejsze gole, parady bramkarskie, ale również celebrację tytułu podczas mistrzowskiej fety z udziałem kibiców.

Jak kupić NFT Legii na Binance?

Pierwsza część aukcji tokenów wystartowała 22 lipca. Kolejne NFT z innymi zawodnikami pojawią się w następnym tygodniu. Każda aukcja trwa 7 dni. Na razie fani mogą licytować tokeny m.in. z Rafą Lopesem, Filipem Mladenoviciem, Andre Martinsem, Mateuszem Wieteską, Tomasem Pekhartem czy Arturem Borucem.

Moim zdaniem dla fanów piłki nożnej szykują się ciekawe czasy. Kluby, które z pewnością ucierpiały z powodu pandemii COVID-19, chętnie będą szukały nowych rozwiązań, które pozwolą uzyskać dodatkowy kapitał. Wynikiem tego będą coraz bardziej interesujące NFT, w które może zainwestować każdy kibic. A zakup wcale nie musi zakończyć się jedynie na satysfakcji. W niedalekiej przyszłości może okazać się, że wzbogacamy się razem z naszym ukochanym klubem. Mater artium necessitas…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *