Luksusowy hotel za Bitcoiny? W The Kessler Collection to możliwe!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Amerykańska grupa luksusowych hoteli The Kessler Collection jako pierwsza wprowadziła płatności za swoje usługi w kryptowalutach.

Firma oferuje nową opcję w ramach współpracy z BitPay, czyli największym na świecie dostawcą usług płatniczych z rynku bitcoina.

Płatność bitcoinem za pokój i śniadanie

Prezes i dyrektor generalny The Kessler Collection, czyli Richard Kessler, uważa, że to obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych koncepcji w branży hotelarskiej. Choć wiele sieci wprowadza różne nowinki technologiczne, to jego grupa jako pierwsza oferuje płatność za pomocą kryptowalut. Wszystkie 8 hoteli należących do grupy przyjmuje m.in. bitcoin, Ethereum czy Dogecoin.

The Kessler Collection to jedna z wiodących grup luksusowych hoteli. Jest otwarta na wszelkie innowacje, stara się odpowiadać na potrzeby swoich klientów, w tym umożliwienie im płacenia w bitcoinach i kryptowalutach – powiedział Sonny Singh, dyrektor handlowy BitPay i dodał: Płatności Bitcoin są tańsze niż karty kredytowe i ułatwiają transakcje podróżującym z zagranicy.

Już w 2013 roku linie lotnicze (m.in. PLL LOT czy japońskie Peach Aviation) i biura podróży (np. Expedia czy Berkeley Travel) zaczęły akceptować bitcoin, a teraz do historii pod tym względem przechodzi The Kessler Collection. Pojawiający się trend znacząco wpływa na przyszłość konkurencji rynkowej, gdy kryptowaluta osiąga najwyższy w historii poziom. Według dyrektora finansowego grupy Kessler, Fravy’ego Collazo:

To posunięcie ułatwi funkcjonowanie gościom podróżującym po całym świecie. Oszczędzają oni czas ze względu na brak konieczności wymiany i korzystania z lokalnej waluty oraz pieniądze dzięki niższemu kursowi wymiany.

Każdy hotel seci Kessler, zamiast przyjmowania gotówki lub kart kredytowych, wyśle fakturę e-mail umożliwiającą wszystkim gościom płacenie z portfela kryptograficznego za pośrednictwem BitPay. Klienci będą mogli użyć w tym celu BTC, BCH, ETH, DOGE czy jednego ze stablecoina USDC, BUSD, GUSD i PAX.

The Kessler Collection – synonim nowoczesności

The Kessler Collection jest właścicielem, operatorem i twórcą hoteli, z których każdy ma swój własny, niepowtarzalny motyw. Wszystkie obiekty są częścią programu marketingowego Marriott Autograph Collection Hotels, odpowiadającego za centralny system rezerwacji, usług technicznych i public relations. Nad rozwojem i działalnością hoteli od 1984 czuwa sam Richard C. Kessler.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *