Messi będzie miał swoją kolekcję NFT

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Wszyscy żyją teraz tematem definitywnego odejścia Leo Messiego z FC Barcelony i zastanawiają się, z którym klubem podpisze nowy kontrakt. Ale w międzyczasie genialny Argentyńczyk wchodzi z biznes kryptowalutowy i emituje własną kolekcję NFT zatytułowaną The Messiverse.

Lionel Messi, przez połowę piłkarskiego świata uważany za najlepszego zawodnika globu (druga część wskazuje Cristiano Ronaldo) jest również jedną najpopularniejszych osób pod względem wartości marketingowej. Dlatego pomocnik postanowił spieniężyć swój wizerunek w kolejny sposób, tym razem wydając własną kolekcję NFT (non-fungible token).

Czym jest Messiverse?

W tym celu legendarny piłkarz nawiązał współpracę z Eternity Chain. To platforma, które zajmuje się produkcją i handlem tokenami NFT oraz kartami kolekcjonerskimi popularnych artystów czy właśnie sportowców.

Kolekcja Messiverse (połączenie słów: Messi + Universe) składa się z czterech dzieł sztuki uwierzytelnionych przez byłą gwiazdę FC Barcelony. Oto one:

  • The King Piece – przedstawia ilustrację Messiego skoncentrowaną na motywie szachowym. Otaczają go piłki futbolowe.
  • Worth the Weight. – Messi jest tutaj porównany do Atlasa, tytana z mitologii greckiej, który znany jest z noszenia niebios. Argentyński piłkarz jest narysowany w złotej wersji z podobną pozą.
  • Man From the Future — ikona piłki nożnej jest przedstawiona jako futurystyczny robot. Ma lśniące oczy na niebieskim tle.
  • Ostatnie dzieło sztuki zostanie zaprezentowane 20 sierpnia, w dniu premiery Messiverse.

Artysta stojący za kolekcją NFT Leo Messiego

Autorem wszystkich prac jest grafik znany powszechnie jako Bosslogic. Australijski ilustrator stał się popularny w mediach społecznościowych, głównie dzięki swojej pracy przy animacjach dla takich firm, jak Disney i Marvel.

Co ciekawe, Messiverse nie jest pierwszym NFT, na którym znalazł się Leo Messi. Wcześniej sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki pojawił się również w pracy NFT wydanej z okazji Copa America 2020. Ta kolekcja również została wydana na Ethernity przez CONMEBOL dla upamiętnienia 47 edycji turnieju. W jej finale Messi poprowadził Argentynę do zwycięstwa nad Brazylią z Neymarem w składzie.

Messi o swojej kolekcji NFT

10-krotny mistrz La Liga z Blaugraną osobiście poinformował fanów o wydaniu kolekcji NFT na swoim profilu na Instagramie. W środę, 4 sierpnia, opublikował specjalny film, na którym zaprasza do licytacji i głosi:

Piłka nożna jest jak sztuka. Jest ponadczasowa.

Sportowe NFT na Binance

Messi to kolejna postać ze świata sportu i show-biznesu, która emituje własną kolekcję NFT. Jedną z największych kolekcji prac można znaleźć na niedawno otwartej platformie Market NFT giełdy Binance, na której kupisz bitcoin i inne kryptowaluty. W tym miejscu swoje tokeny wyemitowała ostatnio również Legia Warszawa. Sport i blockchain? To coraz popularniejsze połączenie!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *