Logo banku Morgan Stanley z bitcoinem

Morgan Stanley udostępnia klientom inwestycje w bitcoin. Ale nie wszystkim.

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Morgan Stanley jest jednym z pierwszych dużych banków w USA, który oferuje swoim klientom zarządzającym sporym majątkiem dostęp do funduszy bitcoin. Na taki sam krok zdecydował się również ostatnio bank Goldman Sachs.

Wartość bitcoina wciąż wzrasta powyżej przewidywań. Dlatego tradycyjne instytucje finansowe szukają sposobów, aby umożliwić swoim klientom dostęp do lukratywnego rynku kryptowalut.

Kolejnym, który dołączył do tego grona, jest Morgan Stanley. Wcześniej na podobny ruch zdecydował się m.in. bank Goldman Sachs oraz JPMorgan Chase & Co.

Morgan udostępnia bitcoina odpornym na ryzyko

Morgan Stanley to gigant zarządzający majątkiem, włącznie z aktywami klientów, o łącznej wartości 4 bilionów dolarów. W wewnętrznej korespondencji bank inwestycyjny poinformował swoich doradców finansowych o uruchomieniu dostępu do trzech funduszy, które umożliwią zakup bitcoina. Wiadomość ujawniły osoby mające bezpośrednią wiedzę na temat działań instytucji.

To znaczący krok w kierunku akceptacji zakupu bitcoina jako klasy aktywa. Bank zdecydował się na niego po tym, jak klienci wręcz zażądali ekspozycji na kryptowalutę. Prawdopodobnie to grupa, które zauważa nadchodzącą inflację i chce odpowiednio zabezpieczyć finanse. Wzrost wartości bitcoina w ubiegłym roku spowodował, że firmy z Wall Street zostały zmuszone do zaangażowania w tę klasę aktywów.

Co ciekawe, Morgan Stanley na dostęp do niestabilnych aktywów (za takie uważa branże blockchain) pozwala tylko najzamożniejszym klientom. Zarządzający bankiem twierdzą, że inwestycje w bitcoina i inne kryptowaluty są odpowiednie jedynie dla osób o wysokiej tolerancji ryzyka, które posiadają co najmniej 2 miliony dolarów w formie aktywów.

Ograniczenia w zakupie bitcoina

Klienci instytucjonalni potrzebują już minimum 5 milionów USD powierzonych w Morgan Stanley, by zakwalifikować się do inwestycji w nowe udziały. W każdym przypadku konta muszą być prowadzone co najmniej 6 miesięcy.

Możliwości zakupu bitcoina nie mogą być pewni nawet akredytowani amerykańscy inwestorzy, posiadający rachunki maklerskie i wystarczającą ilość aktywów. Klienci przyznają, że Morgan Stanley ogranicza inwestycje w bitcoina do 2,5% ich wartości netto.

Dwa z oferowanych funduszy pochodzą z Galaxy Digital, firmy z branży kryptowalut założonej przez Mike’a Novogratza. Trzeci to z kolei wspólny wysiłek zarządzającego aktywami FS Investments i spółki bitcoin o nazwie NYDIG.

Fundusze Galaxy Bitcoin Fund LP oraz FS NYDIG Select Found pozwalają na inwestycję od 25 000 dolarów, a Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP od 5 milionów USD.

Prawdopodobnie klienci będą mogli dokonywać pierwszych inwestycji już w przyszłym miesiącu. Zaraz po tym, jak doradcy finansowi banku ukończą szkolenia związane z nowymi ofertami.

One comment

  1. Jeśli chodzi o świat inwestowania, większość ludzi nie wie, od czego zacząć. Na szczęście wielcy inwestorzy z przeszłości i teraźniejszości mogą udzielić ci wskazówek. Zainwestuj w Bitcoin teraz i zabezpiecz przyszłość. Mając odpowiednią platformę inwestycyjną.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *