Muzeum Ugandy zamierza stworzyć NFT, które trafi na Binance Marketplace!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Jedno z najstarszych muzeów w Afryce, Muzeum Narodowe Ugandy (UNM), planuje opracować cyfrową reprezentację unikalnych artefaktów, które znajdują się w jego niezwykle cennych zbiorach. W tym celu podjęto współpracę z firmą programistyczną Murcom, by w przyszłości móc wystawiać i sprzedawać dzieła w markecie NFT od Binance.

Eksponaty z Muzeum Narodowego Ugandy jako NFT

Według postu Murcom opublikowanego na portalu społecznościowym Medium cyfrowe reprezentacje różnych przedmiotów znajdujące się pod opieką Muzeum oparte na blockchainie zostaną utworzone przy użyciu platformy MUDA NFT należącej do firmy programistycznej. 24 czerwca wystartował Binance NFT, a zarówno UNM, jak i MUDA będą uczestnikami otwierającej nową platformę kampanii 100 Creators. Przypominam, że swoją pracę zaprezentował w niej również polski youtuber Krzysztof Gonciarz.

Omawianie powodów skłaniających muzeum w Ugandzie do przyłączenia się do ruchu NFT, dyrektor Murcomu Suleiman Murunga zaczął od wyjaśnienia procesu tworzenia tokenów i ich uwierzytelniania. Następnie podsumował współpracę Murcoma z muzeum, mówiąc:

Dzięki partnerstwu z Muzeum Narodowym stworzymy stronę internetową, która będzie używana do wyświetlania NFT i eksponatów znajdujących się w kolekcji Muzeum. Zrobimy profesjonalne zdjęcia różnych przedmiotów, przekonwertujemy je na cyfrowe dzieła sztuki i stworzymy wyżej wymienione NFT.

Dyrektor Murcomu dodaje, że NFT zostaną stworzone dla takich eksponatów kultury Ugandy jak regalia królewskie, przedmioty z epoki prehistorycznej czy starożytne narzędzia.

NFT zamiast ustaw reprograficznych?

Z informacji na Medium wynika, że kluczowym celem projektu jest podniesienie świadomości osób na temat historii Ugandy, ale także oczywiście pozyskanie funduszy na dalszy rozwój Muzeum. Co myślicie o takim sposobie finansowania sztuki i kultury? Czy oprócz zakupu bitcoina na Binance zdecydujecie się także na kupno jakiegoś dzieła NFT?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *