Flaga Pakistanu z Bitcoin

Pakistan stawia rządową kopalnię bitcoin

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Według raportu Reutersa, rząd Pakistanu uruchomi pilotażowy program budowy farm wydobywczych bitcoina i innych kryptowalut. W ten sposób chce dołączyć do beneficjentów obecnego wzrostu na rynku.

Kopalnie kryptowalut mają być zasilane z dwóch źródeł hydroelektrycznych. Będą zbudowane w prowincji Khyber Pakhtunkhwa.

Nowe regulacje dotyczące kryptowalut w Pakistanie

Władze Pakistan chcą również dokonać reform i zmiany swojej polityki dotyczącej bitcoina i innych kryptowalut. Na razie prawo i regulacje rynku w tym kraju, delikatnie mówiąc, nie są przyjazne wobec walut cyfrowych. Dlatego powstał również Komitet doradczy ds. kryptowalut, który będzie odpowiedzialny za opracowanie nowych rozwiązań.

Zia Ullah Bangash, doradca rządu ds. Nauki i technologii stwierdził, że tak naprawdę tylko rząd nie uczestniczy w tym momencie w handlu kryptowalutami. Pomimo niesprzyjających regulacji ludzie w całym Pakistanie albo już dawno kupują bitcoiny lub wydobywają kryptowaluty.

Mamy nadzieję, że uda nam się to przenieść na poziom rządowy, aby można było kontrolować sytuację i zapobiegać oszustwom internetowym.

– dodał Bangash.

Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się 17 marca, o czym poinformowano na Twitterze. Jak podają źródła, w ramach tej inicjatywy konsultowano się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i ekspertami.

Podczas spotkania utworzono dwie grupy: Blockchain i Komitet Techniczny oraz Komitet Koordynacyjny. Będą miały za zadanie zapewniać wsparcie techniczne i pomoc dla komitetu głównego.

Odpowiednia lokalizacja na farmę bitcoina

Według ekspertów, z którymi konsultował się rząd, prowincja Khyber Pakhtunkhwa ma sprzyjające warunki pogodowe do wydobywania kryptowalut. Przygotowano już szczegółowy raport dotyczący instalacji hydroenergetyki do farm kryptowalut.

2 grudnia 2020 roku Zgromadzenie Khyber Pakhtunkhwa zostało pierwszą prowincją, która podjęła uchwałę o zalegalizowaniu kryptowalut i ich wydobycia. Waqar Zaka, przewodniczący Ruchu Technologicznego w Pakistanie powiedział, że organizacja pracuje nad rozszerzeniem tej inicjatywy na cały kraj.

W tym samym regionie świata, w Indiach wkrótce zostanie wprowadzony całkowity zakaz wszelkiej działalności handlowej dotyczącej bitcoina i innych kryptowalut. Jak jednak pokazują najnowsze badania, plany te praktycznie w ogóle nie wpłynęły na ogólne zainteresowanie zasobami cyfrowymi wśród obywateli.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *