Logo PayPal

PayPal wprowadza płatności w kryptowalutach!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Jak poinformowała agencja Reuters, PayPal Holdings Inc wprowadza możliwość wykorzystywania kryptowalut jako metody płatności. Usługa będzie dostępna dla milionów sprzedawców internetowych na całym świecie.

Opcja płatności w kryptowalutach dostępna w PayPal może znacznie zwiększyć wykorzystanie cyfrowych zasobów, np. bitcoina, w codziennych zakupach.

W PayPal kupisz produkty za bitcoin

Przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że klienci posiadający kryptowaluty bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), litecoin (LTC) oraz bitcoin cash (BCH) w portfelach cyfrowych PayPal będą mogli wykorzystywać je jako metodę płatności. W praktyce kryptowaluty będą konwertowane automatycznie na waluty fiducjarne i w takiej postaci płatność dotrze do sprzedawcy.

Usługa, nad którą PayPayl pracował od zeszłego roku, w nadchodzących miesiącach będzie dostępna u wszystkich 29 milionów sprzedawców.

Po raz pierwszy możesz bezproblemowo korzystać z kryptowalut w taki sam sposób, jak w przypadku karty kredytowej lub debetowej podpiętej do portfela PayPal.

– powiedział prezes i dyrektor generalny Dan Schulman jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wprowadzenia nowej usługi.

PayPal Crypto with Checkout – jak działa?

Usługa Checkout with Crypto opiera się na możliwości kupowania np. bitcoina, a także sprzedawania i przechowywania kryptowalut przez użytkowników PayPal. Firma uruchomiła ją w październiku 2020 roku.

PayPal była zatem pierwszą z najpopularniejszych platform finansowych, która rozszerzyła swoją ofertę o możliwość płatności za pomocą kryptowalut. Oczywiście udostępnienie opcji Crypto Checkout sprawiło, że kryptowaluty stały się łatwo dostępne dla ogromnej liczby ludzi, co z kolei przełożyło się na wzrost wartości bitcoina i pozostałych cyfrowych monet.

Od początku tego roku cena zakupu bitcoina wzrosła prawie dwukrotnie. Był to wynik m.in. ogromnych inwestycji w BTC poczynionych przez wielkich graczy świata finansów. Banki inwestycyjne, jak Morgan Stanley czy Goldman Sachs udostępniły możliwość zakupu bitcoina swoim klientom. Spółka Microstrategy, którą kieruje Michael Saylor, zakupiła 91.326 bitcoinów. za łączną kwotę 2,211 miliarda USD. Koreańczycy inwestują w kryptowaluty więcej niż w akcje, a hasło bitcoin wyprzedziło ostatnio covid-19 w Google Trends. Wielcy inwestorzy postrzegają zakup bitcoina jako świetne narzędzie ochrony majątku przed inflacją.

Uruchomienie możliwości płacenia za pomocą kryptowalut w PayPal nastąpiło niecały tydzień po tym, jak Tesla Inc (również należąca do Elona Muska) ogłosiła, że samochód elektryczny marki można kupować za bitcoiny! W przeciwieństwie jednak do sprzedawców, którzy za transakcję opłaconą kryptowalutą otrzymają walutę fiducjarną, Tesla zamierza przechowywać bitcoiny, bez wymiany ich na tradycyjne pieniądze.

Kiedy zapłacimy bitcoinem za zakupy?

Bitcoin i inne kryptowaluty są coraz popularniejsze wśród największych inwestorów. Zdają sobie oni sprawę, że waluty cyfrowe są pieniądzem przyszłości, który pozwoli nie tylko na łatwe rozliczanie, ale również wzbogacanie się bez ryzyka utraty dużej części kapitału np. ze względu na szalejącą inflację. Według ostatniego rankingu Hurun Report, aż 17 inwestorów bitcoin ma status miliardera! Mimo tego, kryptowaluty nie stały się jeszcze powszechną formą płatności, częściowo ze względu na ich zmienną wartość.

PayPal ma nadzieję, że dzięki usłudze Crypto Checkout szybko się to zmieni. W tym przypadku handlowcy nie ryzykują z powodu np. wahań ceny bitcoina, gdyż za transakcję otrzymują walutę FIAT.

Naszym zdaniem jest to etap przejściowy, w którym kryptowaluty przestają być głównie klasą aktywów, którą inwestorzy kupują, przechowują lub sprzedają, a stają się legalnym źródłem finansowania umożliwiającym dokonywanie transakcji w prawdziwym świecie z milionami sprzedawców i klientów

– dodał Schulman.

Warto podkreślić, że PayPal nie pobiera żadnej prowizji czy opłaty transakcyjnej za płatność z użyciem kryptowalut. Jedynym ograniczeniem jest możliwość użycia tylko jednej waluty cyfrowej do opłacenia jednego zakupu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *