Philipp Plein pierwszą wielką marką odzieżową akceptującą bitcoin

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Znana luksusowa marka odzieżowa sygnowana nazwiskiem jej założyciela i projektanta będzie akceptować BTC oraz 14 innych kryptowalut, jako metodę płatności za swoje produkty. W ten sposób będzie można kupować odzież zarówno w sklepie online, jak i w lokalach stacjonarnych.

Dzięki temu grupa Philipp Plein International stanie się pierwszą znaną marką modową, która zaakceptuje kryptowaluty jako płatność.

Niezwykle popularna w ostatnich miesiącach firma, mająca siedzibę w Szwajcarii, od klientów przyjmie oczywiście m.in. bitcoin (BTC) i eter (ETH). Do wyboru są także np. Bitcoin Cash, BNB Mainnet, Bitcoin SV, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Nano czy OmiseGo. W celu wprowadzenia nowej usługi marka nawiązała współpracę z Coinify, platformą do płatności kryptograficznych, należącą do Voyager Digital.

Bitcoin – nowa moda?

Nowość wprowadzona przez Philippa Pleina to część większego trendu w branży modowej. Firmy coraz chętniej wchodzą w świat blockchain, nie tylko w kwestiach płatności. Takie marki o dużej historii, jak Burberry, emitują kolekcjonerskie NFT. A francuski koncern zrzeszający luksusowe marki LVHM stosuje VeChain, jako sposób uwierzytelniania i śledzenia swoich produktów.

Również kilka innych luksusowych marek, w tym produkujące drogie zegarki Hublot i Franck Muller, akceptują już kryptowaluty jako formę płatności.

Plein promotorem BTC

Ta wywołująca wiele kontrowersji w świecie mody marka, znana z oryginalnej i ekstrawaganckiej estetyki, niemal od samego początku korzysta z nowoczesnych technologii. Jako jedna z pierwszym firm odzieżowych opracowała własną platformę e-commerce.

Wierzę, że kryptowaluty to przyszłość, a mój zespół i ja zaangażowaliśmy wiele czasu i zasobów, wykonując wszystkie niezbędne modyfikacje systemu w celu przyjęcia tego nowego rodzaju płatności.

powiedział Plein w komunikacie prasowym.

Widać, że blockchain i inne kryptowaluty są coraz chętniej adaptowane przez firmy różnych branż. A jeśli decydują się na to luksusowe marki to znaczy, że rewolucja jest już blisko. Nim się obejrzymy, opcja zapłać BTC stanie się stałym elementem systemu płatności w większości sklepów online. A jeśli chcesz kupić sobie t-shirt Pleina, to możesz w prosty i bezpieczny sposób kupić bitcoin na platformie Binance, a następnie wykorzystać go do płatności. A wyprzedaże właśnie trwają 😉

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *