Banknoty PLN i bitcoin

Polskie kantory bitcoin

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Giełdy kryptowalut nie są jedynym miejscem, w którym kupisz bitcoin i inne krypotwaluty. Jeśli planujesz jednorazową transakcję i zależy Ci na szybkości oraz płatności w złotówkach, dobrym rozwiązaniem będzie kantor BTC. A musisz wiedzieć, że Polsce jest ich bardzo dużo. Oto najlepsze polskie kantory bitcoin.

Kantory kryptowalut działają podobnie jak kantory wymiany walut FIAT. A jeśli korzystałeś już z coraz bardziej popularnych aplikacji finansowych, to zakup bitcoina w kantorze online nie sprawi Ci żadnego problemu.

Giełdy kryptowalutowe zapewniają oczywiście nieporównywalnie większe możliwości i narzędzia nie tylko do handlu, ale i do zarabiania na kryptowalutach. Ale zakup bitcoina w kantorze ma swoje zalety, przede wszystkim szybkość i prostotę, a w niektórych także anonimowość czy bezproblemowa płatność w PLN. Zatem jaki polski kantor BTC wybrać?

Kantor Bitcan

Najlepszym polskim kantorem bitcoin w mojej ocenie jest Bitcan. Przede wszystkim dlatego, że jest niezawodny. Korzystałem z niego wiele razy, za każdym bez jakichkolwiek problemów. Bitcan dysponuje najlepszą ofertą i kursami, gdyż ma największy wolumen obrotu. W dodatku wszystkie wpłaty oraz wypłaty są darmowe i oczywiście bezpieczne.

Polski kantor bitcoin Bitcan

Połączenie z serwerem szyfrowane jest z wykorzystaniem takiego samego klucza (256-bit), jak w przypadku bankowości elektronicznej.

Poza tym, kupić bitcoina w Bitcan możesz płacąc złotówkami, co jest genialnym ułatwieniem dla każdego. Od razu uspokajam, że płatności obsługiwane są przez sprawdzony system Litpay, nie musisz więc obawiać się o bezpieczeństwo transakcji. Kolejnym wyróżnikiem kantoru Bitcan jest czas zakupu. Wystarczy tak naprawdę kilka kliknięć, 2-3 kroki i jesteś posiadaczem BTC. Całość zajmuje dosłownie chwilę.

Jeśli chcesz kupić kryptowalutę w polskim kantorze bitcoin, to Bitcan będzie odpowiednim i rozsądnym wyborem. Opłata za zakup BTC wynosi 5% + 1,5%, które pobiera pośrednik płatności. Zachęcam Cię do zapoznania się z wpisem jak kupić bitcoin na Bitcan, w którym krok po kroku wyjaśniam obsługę tego kantoru.

Przejdź do Bitcan

Kantor 4coins

4coins to jeden z najstarszych polskich kantorów bitcoin, powstał w 2013 roku i nieprzerwanie działa do dziś. Ma prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs, bez zbędnych elementów. Proces zakupu w 4coins przebiega sprawnie i bez problemów, o czym świadczy spora liczba zadowolonych klientów.

Kantor kryptowalut 4coins

W kantorze 4coins obowiązuje jednak rejestracja i weryfikacja. Założenie podstawowego konta uprawnia do zakupu kryptowaluty do kwoty 2000 zł miesięcznie i nie więcej, niż 10 000 zł rocznie. Po przekroczeniu tego progu wymiana PLN na BTC jest wtedy niemożliwa. Zweryfikowanie konta wymaga podania większej ilości danych i przesłania skanu dokumentu tożsamości.

Odblokowuje to limity zakupu BTC, jednak ograniczony jest on do jednorazowej płatności 20 000 zł. Prowizja polskiego kantoru bitcoin 4coins wynosi 2,5% od wpłacanej kwoty.

Ponadto na 4coin oprócz BTC, kupisz także Bitcoin Cash (BCH) oraz Litecoin (LTC).

Kantor Bitclude

Bitclude to polski kantor kryptowalut, który istnieje od 2019 roku. Mimo dosyć krótkiego stażu na rynku ma już ponad 20 000 użytkowników i 20 pracowników. Obsługuje 26 walut w 25 krajach świata, w tym oczywiście PLN. Bitclude to kantor bezpieczny: środki obrotowe ubezpieczone są do kwoty 100 milionów USD, a 95% z nich przechowywanych jest offline.

Polski kantor bitcoin bitclue

Na Bitclude, oprócz Bitcoina, kupisz sporo innych kryptowalut, jak choćby Ethereum. Kantor obsługuje płatności kartą debetową/kredytową VISA i Mastercard, szybkie przelewy oraz przelewy SEPA. Oczywiście dostępny jest 24h/7 dni tygodniu. Jednak zakup BTC w polskim kantorze Bitclude wymaga rejestracji i weryfikacji, w tym przesłania dokumentów i zdjęcia.

Prowizja za zakup Bitcoina w polskim kantorze Bitclude wynosi 4,9% na terenie całej Europy.

Przejdź do Bitclue

Kanga Kantor

Kanga Exchange to tak naprawdę cały system narzędzi i usług kryptowalutowych, a jednym z nich jest właśnie polski kantor bitcoin. Kanga powstała w 2018 roku i stale poszerza swoją ofertę, także o kantory stacjonarne zlokalizowane w wielu miastach Polski.

Kanga Kantor posiada również wygodną aplikację mobilną, a w mediach społecznościowych tworzy całkiem ciekawe treści. Ze względów formalnych spółka zarejestrowana jest w Republice Seszeli, ale tworzona jest w Polsce przez Polaków.

Kanga kantor dla Polaków

Aby korzystać ze wszystkich funkcji polskiego kantoru Kanga, należy przejść proces rejestracji i weryfikacji konta. Wówczas można skorzystać z szybkiego zakupu BTC oraz ETH, płacąc za nie walutami PLN, EUR lub USD.

W polskim kantorze bitcoin Kanga opłata za zakup BTC wynosi ok. 3%. Zawsze można sprawdzić jej wysokość przed zatwierdzeniem transakcji.

Kantor Kryptowaluty.pl

Twórcy polskiego kantoru bitcoina, kryptowaluty.pl, od razu informują wszystkich użytkowników, co jest ich priorytetem. A mianowicie – prostota zakupu. I rzeczywiście zakup BTC na kryptowaluty.pl jest tak łatwy, że nie sposób się tu zgubić lub pomylić. Intuicyjny interfejs zapewnia szybkość całej transakcji.

Oczywiście, kantor kryptowaluty.pl nie zapomina o bezpieczeństwie, każdy zakup bitcoina lub innej kryptowaluty szyfrowany jest poprzez SSL, wykorzystywany przy tradycyjnych przelewach bankowych w sieci.

Na kryptowaluty.pl wpisujesz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na transakcje i klikasz Kup BTC. Dostępne metody płatności to karty debetowe/kredytowe oraz błyskawiczne przelewy. Polski kantor kryptowaluty.pl wymaga rejestracji i weryfikacji konta w celu korzystania z jego usług.

Kantor bitcoin kryptowaluty.pl

Ponadto w kantorze online kryptowaluty.pl kupisz także inne waluty cyfrowe, jak ETH, USDT, LTC, DASH czy DOT. A dostępne waluty FIAT to PLN, USD, EUR oraz GBP. Limit wpłat depozytu wynosi maksymalnie 85000 zł. Opłata za zakup Bitcoina wynosi od 1 zł do 5 zł, a przesłanie kryptowaluty na swój portfel to 0.00075000 BTC prowizji.

Kantor BuyCoinNow.com

Określanie BuyCoinNow polskim kantorem bitcoin byłoby nadużyciem. Ale firma z Cypru ma biuro we Wrocławiu, polską wersję strony, a Bitcoiny możesz kupić za złotówki. System BuyCoinNowy wypuszcza BTC o stałych godzinach, cztery razy na dobę.

W kantorze możesz kupić Bitcoiny bez rejestracji i weryfikacji. Jednak po założeniu konta na podstawowe dane zyskujesz wgląd do historii swoich transakcji, faktur itd. Kantor nie informuje dokładnie, jakiej wysokości prowizję pobiera za zakup kryptowaluty, ale jest ona już wliczona w podana kwotę płatności. Na BuyCoinNow zapłacisz kartą VISA lub MasterCard, a także za pomocą szybkich płatności internetowych.

Kantor bitcoin BuyCoinNow

W przypadku pytań i wątpliwości możesz liczyć na kontakt z polskim działem supportu. Pomoc w języku polskim dostępna jest mailowo lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 -16:00.

Przejdź do BuyCoinNow

Kantor Flying Atom

Na koniec kantor inny niż wszystkie poprzednie. Kantor Flying Atom działa bowiem tylko stacjonarnie. Firma oferuje zakup i sprzedaż Bitcoina już od 2015 roku i cieszy się dobrą opinią. Zresztą kantor kryptowalutowy to tylko jedna z obszarów jej działalności. Flying Atom zajmuje się również organizacją szkoleń czy doradztwem i rozliczeniami podatkowymi Bitcoina.

Kantor polski dla bitcoi Flyingatom

Posiada biura (m.in. przy ulicy Złotej 59 w Warszawie) i punkty partnerskie zlokalizowane w całej Polsce, a także sieć bitomatów i własny sklep z akcesoriami do kryptowalut czy gadżetami. Aby zakupić Bitcoina w kanotrze Flying Atom, musisz udać się do jednego z punktów, płatność tylko w gotówce. W polskim kantorze Flying Atom możesz sprzedać swoje bitcoiny online. Wtedy gotówkę wypłacisz w jednym z punktów lub właśnie w bitomacie.

W przypadku zakupu Bitcoinów za kwotę w przedziale 5000 – 10 000 zł kantor Flying Atom pobiera prowizję w wysokości 4,1% względem ceny giełdowej oraz 150 zł dodatkowej opłaty. Kupując BTC powyżej tej sumy klient płaci jedynie prowizję.

Zakup BTC w polskim kanorze bitcoin

Jak widzisz, w Polsce mamy spory wybór kantorów bitcoin. Różnią się one jednak ofertą, opłatami czy koniecznością rejestracji. Przy wyborze kantoru BTC zwróć uwagę przede wszystkim na kurs, ale także na wysokość prowizji czy możliwość zachowania anonimowości.

Istotne są również kwestie bezpieczeństwa i wiarygodność kantoru. Nie chcesz chyba, by Twój zakup Bitcoina zakończył się nerwowym obgryzaniem paznokci w oczekiwaniu na zaksięgowanie kryptowaluty.

Większość polskich kantorów bitcoin oferuje możliwość przetrzymywania BTC na wewnętrznych kontach, ale ja rekomenduję bezpośredni transfer lub szybką wysyłkę tokenów na Twój własny portfel bitcoin. To zdecydowanie najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na przechowywanie zakupionego Bitcoina.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *