Raoul Pal: Bitcoin osiągnie w tym cyklu 1 mln USD

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Czy bitcoin będzie warty 1 mln USD? Taką przyszłość kryptowaluty przewiduje Raoul Pal. Na razie BTC przekroczył poziom 61 000 USD.

CEO firmy Real Vision Group podzielił się niedawno swoimi pozytywnymi prognozami na temat bitcoina.

Bitcoin to najlepsza inwestycja

W wywiadzie, którego udzielił Peterowi McCormackowi, Raoul Pal zapowiedział, że jeszcze w tym cyklu hossy kryptowaluta ma szansę osiągnąć wartość 1 miliona USD. Swoje przewidywania opiera na wzroście kursu BTC w poprzednich cyklach. Pal uważa, że BTC osiągnie siedmiocyfrowy wynik, choć raczej jeszcze nie w najbliższym cyklu. Sam jednak dopuszcza myśl, że być może ta antycypacja jest nieco na wyrost.

Po prostu używam linii regresji i trendu skali. Z tych danych wyciągam informacje, że wynik pomiędzy PlanB, a 400 000 dolarów jest bardzo prawdopodobny. Jednak być może faktycznie wszystko ulegnie wydłużeniu i pójdzie tak wysoko jak podczas trendu w 2013 roku. To dałoby nam cenę 1 miliona dolarów. – dodaje były menadżer funduszu hedgingowego Goldman Sachs.

Co ciekawe, bank również zainwestował ostatnio sporo w bitcoina i umożliwił swoim klientom obsługę kryptowalut.

Bitcoin to szansa dla każdego

Tak uważa Raoul Pal. W swoich rekomendacjach idzie nawet dalej, określając bitcoin najlepszym aktywem na rynku. Twierdzi, że wydajność kryptowaluty jest tak dominująca i uniwersalna, że nie podda się żadnej narracji dotyczącej aktywów.

Nigdy wcześniej w mojej karierze nie widziałem czegoś tak dominującego, do tego stopnia, że posiadanie jakichkolwiek innych aktywów nie ma prawie sensu – dodaje.

Zdaniem Pala umocnieniu bitcoina będą sprzyjać wszelkie zjawiska – od przepływów kapitału, rozwoju technologii, przez makroekonomię, aż po demografię i napięcia społeczne.

To najlepsza okazja inwestycyjna, jaką kiedykolwiek zidentyfikowałem. Ogromna moc bitcoina sprawia, że każdy mały inwestor ma szansę na udział w tworzeniu się bogactwa, jeszcze przed tym, zanim zrobi to Wall Street. Należy wykorzystać tę okazję! – podsumował swoje rozważania Raoul Pal.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *