Foto's: Ed van de Pol

Sponsoring w bitcoinach! Klub kraju uczestniczącego w EURO 2020 podpisał pionierską umowę.

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Mimo, że Holandia odpadła już z EURO 2020, to w tamtejszym futbolu dzieje się sporo. Klub Eredivisie, AZ Alkmaar nawiązał właśnie współpracę z platformą wymiany kryptowalut – Bitcoin Meester. Sponsor część wynagrodzenia będzie wypłacał w bitcoinach, a AZ zamierza gromadzić kryptowalutę na specjalnych kontach.

Profesjonalny klub piłkarski AZ Alkmaar i Bitcoin Meester ogłosiły ekskluzywną współpracę w czwartek na specjalnie zwołanej konferencji. Wystąpili na niej przedstawiciel dwukrotnego mistrza Holandii (1981, 2009) i dyrektor giełdy kryptowalut.

Przyszłość bitcoina i futbolu

Partnerzy podpisali 3-letnią umowę, zatem będą realizować ją do co najmniej 2024 roku. Przedstawiciel Bitcoin Meester wyjaśnili, że głównym celem współpracy jest promocja bitcoina i innych kryptowalut w świecie piłki nożnej.

Sport, a w szczególności piłka nożna, jest dla nas jednym z najważniejszych strategicznych rynków i stale szukamy nowych możliwości pozyskania kolejnych klientów. Partnerstwo z AZ to właśnie wynik realizacji naszych planów. – dodał dyrektor generalny Bitcoin Meester, Mitchell Zandwijken.

Z kolei dyrektor ds. finansów AZ, Michael Koster, tak skomentował pozyskanie nowego sponsora: W ostatnich latach rynek blockchain przeżywa rozkwit, obserwujemy ciągły wzrost liczby użytkowników walut cyfrowych. Nie wszyscy jednak są biegli w temacie kryptowalut, a Bitcoin Meester jest w stanie poprowadzić przez proces zakupu i wszystkie inne kwestie w odpowiedzialny sposób.

Płatność w bitcoinach

Zarówno AZ, jak i Bitcoin Meester są pewni przyszłości bitcoina. Dlatego część kwoty wynikającej z umowy sponsorskiej będzie wypłacana w cyfrowej walucie. AZ Alkmaar jest pierwszym europejskim klubem, który zdecydował się na takie rozwiązanie. Środki będą oficjalnie uwzględnione w bilansie firmy jako cyfrowe aktywa. Jednak zarządcy klubu nie zamierzają na razie ich spieniężać, gdyż traktują BTC jako inwestycję w przyszłość. Kto wie, być może dzięki wejściu do świata blockchain AZ będzie w stanie rywalizować finansowo z potęgami holenderskiej piłki – Feyenoordem Rotterdam, PSV Eindhoven czy oczywiście Ajaksem Amsterdam…?

Bitcoin Meester to kantor wymiany kryptowalut zarejestrowany w holenderskim banku centralnym – De Nederlandsche Bank. Platforma pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i przechowywać ponad 200 różnych walut cyfrowych. Równie bogatą ofertę zapewnia na polskim rynku kantor Bitcan.

Za współpracą firmy z klubem AZ Alkmaar stoi firma SportFive, która przez wiele lat odpowiadała za sprzedaż praw telewizyjnych do transmisji meczów reprezentacji Polski. Dyrektor Koster podziękował pośrednikowi, który skontaktował firmę z klubem, co okazało się impulsem do współpracy.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *