Monety BTC

Rządy chcą kupować kryptowaluty. Robert Gutmann.

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Robert Gutmann jest dyrektorem generalnym agencji NYDIG (New York Digital Funding Group) zajmującej się inwestycjami w kryptowaluty. W jednym z najnowszych wywiadów ujawnił, że coraz więcej rządów wielu państw kupuje BTC lub rozważa zakup bitcoina.

Informacje o zainteresowaniu kupnem BTC przez rządy Robert Gutmann wyjawił podczas rozmowy z Raoulem Palem, założycielem firmy Actual Imaginative.

Rządy pytają, jak kupić bitcoina

Gutmann wspomniał, że państwowe fundusze majątkowe zwracały się do agencji NYDIG inwestującej w kryptowaluty z prośbą o konsultacje w zakresie kupowania bitcoina. Według niego to rozsądna strategia rządów, która pozwala dywersyfikować inwestycje i zasoby, zamiast skupiać się jedynie na rozwiązaniach opartych na walutach fiducjarnych.

Jednocześnie prowadzący Raoul Pal ujawnił, że Singapore Change (SGX) i państwowa agencja finansowa Temasek Holdings od dawna kupują bitcoiny. Pal dodał, że Temasek kupował dziewiczy BTC od samych górników, czyli taki, który nie został jeszcze użyty w żadnej transakcji.

Temasek Holdings to firma będąca w całości własnością władz Singapuru, Ukształtowana jako fundusz holdingowy mający na celu zarządzanie inwestycjami państwa w rodzime korporacje. Wartość portfela Temasek to ok. 226,6 miliarda dolarów. Zarządza różnymi inwestycjami wraz z know-how, mediami, telekomunikacją, agrobiznesem, nieruchomościami, przemysłem czy transportem.

Rządy chętnie inwestują w kryptowaluty

Z kolei Blockchain.Information odkrył, że pod koniec marca państwowa agencja GIC Singapore przeznaczyła 80 milionów dolarów na amerykańską platformę Anchorage. Wszystko po to, by ta mogła rozwijać swoich dostawców kryptowalut w celu sprostania rosnącym wymaganiom, szczególnie wśród konwencjonalnych firm i instytucji finansowych. Pracownicy Anchorage dodali, że szereg państwowych funduszy majątkowych wraz z GIC przekonuje się do kryptowalut, a w kupnie bitcoina upatrują wielką szansę na dobrą inwestycję. Wspomnieli również, że agencja kryptowalutowa prowadzi rozmowy z wieloma rządami stanowymi w USA na temat włączenia BTC do ich zasobów skarbowych.

Co więcej, Norweski Państwowy Fundusz Emerytalny należący do rządu może być następnym państwowym funduszem kupującym bitcoina. Obecnie tzw. Norweski Fundusz Naftowy posiada już bitcoiny, lecz nie bezpośrednio. Wynika to z 2% udziałów w firmy Microstrategy. Co więcej, Michael Saylor – CEO Microstrategy, ponownie dokupił bitcoina za łączną sumę 15 milionów dolarów!

Rządy państw podążają również za trendem wśród wielkich firm inwestycyjnych. Bank Goldman Sachs kupuje duże ilości bitcoina od dłuższego czasu, a Morgan Stanley oferuje takie inwestycje swoim klientom.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *